Studijų procesas
Bendrieji klausimai
Kas yra Studijų programos komitetas?
Studijų programos komitetas (SPK) yra studijų programą (-as) koordinuojantis ir jos (-ų) vykdymą prižiūrintis darinys.
SPK tikslas – užtikrinti studijų programos siekinių aktualumą, jų pasiekiamumą bei studijų programos konkurencingumą, derinant suinteresuotųjų šalių nuomonę, jų poreikius ir gerąją praktiką.
Bakalauro studijų programų komitetai
Magistro studijų programų komitetai
Kur rasti studijų kalendorių?
Studijų kalendorių rasite čia.
Ką turėčiau žinoti apie studijų kokybę?
Studijų kokybė priklauso nuo kiekvieno dalininko:
1. Studentas – motyvuotai mokosi, domisi studijomis, teiraujasi apie studijų galimybes, išsako savo nuomonę, pasiūlymus, pastebėjus pažeidimus teikia skundus Ginčų nagrinėjimo komisijai arba Akademinės etikos komisijai.
2. Dėstytojas – atsakingai rūpinasi studijų procesu, supažindina studentus su vertinimo ir atsiskaitymo tvarka ir t.t.
3. Studentų atstovybė – atstovauja, gina ir remia studentų interesus, susijusius su studijų kokybe fakulteto bei universiteto taryboje, studijų programų komitetuose ir kituose padaliniuose. Jeigu norite pateikti skundą dėl įvertinimo ar procedūrinių vertinimo pažeidimų, ginčo atveju, turėtumėte užpildyti formą, esančią eStudentas paskyroje.
4. Studijų programos komitetas – rūpinasi kiekvienos studijų programos turinio kokybe, siekia užtikrinti studijų programos siekinių aktualumą, jų pasiekiamumą bei studijų programos konkurencingumą, derinant suinteresuotųjų šalių nuomonę, jų poreikius ir gerąją praktiką.
5. Studijų skyrius – kokybiškai organizuoja ir efektyviai administruoja studijų procesą.
6. Fakulteto ir universiteto vadovybė – rūpinasi studijoms reikalingais ištekliais, rengia Fakulteto veiklos planus, atsako už skirtingų grupių darbo procesų vienovę.
Daugiau informacijos apie studijų kokybę galite rasti čia.
Jei turite nusiskundimų dėl akademinės bendruomenės narių, dirbančių ar studijuojančių padalinyje, ar padalinio administracijos darbuotojų veiksmų, pažeidžiančių akademinę etiką, reikėtų kreiptis į akademinės etikos komisiją.
Jeigu norite pateikti skundą dėl įvertinimo ar procedūrinių vertinimo pažeidimų, ginčo atveju, turėtumėte užpildyti formą, esančią eStudentas paskyroje (is.vu.lt/e-prašymai/ Skundas). Daugiau informacijos rasite čia.
Kada įteikiami diplomai?
Kiekvieną semestrą vasario ir birželio mėnesiais MIF absolventams yra įteikiami bakalauro ir magistrantūros studijų diplomai. Tiksli diplomų teikimo ceremonijos data, laikas ir vieta skelbiami svetainėje fakulteto Naujienose prieš diplomų teikimus.
Kaip gauti pažymą apie studijas/studijų rezultatus?
Pažymos apie studijas / studijų rezultatus / užsienio kalbą lietuvių arba anglų kalba yra išduodamos studijų skyriuje. Užsisakyti pažymą turėtumėte iš anksto užpildydamas formą eStudentas paskyroje. Pažymą galite atsiimti kitą dieną po užsakymo studijų skyriuje 106 k. arba 108 k. (Naugarduko g. 24).
! Prašome nurodyti pastabose, jeigu:
1. norėtumėte pažymą gauti el. formatu el. paštu.
2. norėtumėte pažymoje papildomos informacijos (pvz.: egzaminų datų; atostogų datų ir pan.).
Ką daryti, jei noriu pakeisti grupę?
Reikia užpildyti prašymą VU IS ePrašymai „dėl esamo studijų programos formos, finansavimo, grupės ir (ar) tvarkaraščio keitimo“ iki naujo semestro pradžios. Nurodykite, į kurią grupę norite būti perkeltas ir svarbią priežastį. Atkreipiame dėmesį, kad svarbia priežastimi nėra laikomas patogesnis studijų tvarkaraštis dėl darbo grafiko. Esant dideliam prašymų skaičiui dėl grupės keitimo, atsižvelgiama į kurso studentų skaičiaus grupėse balanso palaikymą.
Kam priklauso mano sukurtas programinis kodas/ kompiuterinė programa/ duomenų bazė: man, įmonei ar VU?
Pagal galiojančius Vilniaus universiteto intelektinės nuosavybės valdymo nuostatus, turtinės teisės į studijuojančiųjų sukurtas kompiuterių programas bei duomenų bazes visam laikui pereina VU, jei jie sukurti pasinaudojus VU sukaupta patirtimi, finansine parama, įranga, medžiagomis, patalpomis ar kitu VU turtu, jeigu kitaip nenustatyta sutartyje. Autorių asmeninės neturtinės teisės priklauso programinio kodo/ kompiuterinės progrmos/ duomenų bazės kūrėjams, nurodant autoriaus (-ių) vardą (-us) (autorystės teisė).
Studijuojantysis (-oji), studijų metu, sukuręs (-usi) programinį kodą/kompiuterinę programą/ duomenų bazę bei ketindamas (-ama) komercinti tokį autorių teisių objektą, turi informuoti darbo vadovą.
Norint komercializuoti kompiuterių programas, programinius kodus bei duomenų reikia pasirašyti licencinę ar kito pobūdžio sutartį. Tokiu atveju reikia kreiptis į VU Inovacijų skyrių el. paštu innovations@vu.lt.
Egzaminai, tarpiniai atsiskaitymai, skolos
Ką daryti, jei susirgau per egzaminą?
Jeigu studentas negali dalyvauti egzamine tvarkaraštyje nurodytu laiku dėl ligos arba kitos svarbios priežasties, per 3 darbo dienas po atsiskaitymo datos studentas privalo informuoti MIF Studijų skyrių studijos@mif.vu.lt bei dalyko dėstytoją apie neatvykimo priežastį. Taip pat turėtų pateikti prašymą eStudento paskyroje atidėti egzamino laikymą ir pridėti įrodymą. Egzaminas turi būti organizuojamas ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo naujo semestro pradžios. Akreipiamas dėmesys, jog nukėlus egzaminą, studentas gali pakliūti į neteisingą poziciją pažiangiausiųjų eilėje.
Ką daryti, jeigu praleidau kontrolinį darbą ar kitą tarpinį atsiskaitymą?
Jeigu studentas negali dalyvauti tarpiniame dalyko atsiskaityme (kontrolinis darbas, projekto pristatymas ir pan.) numatytu laiku dėl ligos arba kitos svarbios priežasties, per 3 darbo dienas po atsiskaitymo datos jis turėtų informuoti apie neatvykimo priežastį MIF Studijų skyrių studijos@mif.vu.lt ir pridėti tai įrodančius dokumentus. Taip pat informuoti dėstytoją ir sutarti dėl atsiskaitymo kitu laiku.
Kada vyksta egzaminų perlaikymai?
Jeigu galutinis pasiekimų įvertinimas nesiekia slenkstinio studijų pasiekimų lygmens, studentas gali vieną kartą jį perlaikyti per pirmąsias dvi naujo semestro savaites. Perlaikymų tvarkaraščiai yra skelbiami VU MIF tvarkaraščių portale (būtina pasirinkti praeito semestro tvarkaraščius). Jeigu dalyko atsiskaitymas nėra paskelbtas, studentas turėtų pranešti studijų skyriui (studijos@mif.vu.lt) iki semestro pradžios.
Kaip panaikinti skolą, akademinę skolą?
Studijuojančiajam, neišlaikius dalyko egzamino perlaikymo (t. y. gavus žemesnį nei 5 balai įvertinimą), yra fiksuojama skola. Skolą panaikinti galima 3 variantais:
1. DALYKO KARTOJIMAS. Studentas lanko dalyko užsiėmimus kartu su žemesnio kurso studentais, individualiai susiderinus tvarkaraštį. Kad dalyko kartojimas būtų įskaitytas, reikia pateikti kartojimo prašymą (VU IS/eprašymai/prašymas dėl dalyko kartojimo) ir nurodyti prašyme dalyką, kurį kartosite. Prašymo teikimo terminai.
Kai prašymas bus įvykdytas, Jūsų studento paskyroje matysis įsakymas dėl dalyko kartojimo ir nurodyta mokėtina suma už dalyko kartojimą. Ją turėtumėte sumokėti per pirmą mėnesį nuo semestro pradžios.
2. DALYKO LAIKYMAS EKSTERNU (tik su dėstytojo sutikimu). Studentas savarankiškai mokosi dalyką ir atvyksta tik į dalyko egzaminą ir perlaikymą. Tam reikia pateikti dalyko kartojimo eksternu prašymą (VU IS/eprašymai/prašymas dėl dalyko kartojimo eksternu) ir nurodyti prašyme dalyką, kurį laikysite eksternu. Prašymo teikimo terminai. Teikiant eksterno prašymą privaloma patikrinti dalyko apraše, ar galima dalyką laikti eksternu. Jei dalyko apraše ši informacija nėra pateikta, būtina suderinti klausimą su dėstytoju, jo leidimą persiųsti studijos@mif.vu.lt informuojant, jog dalyko apraše nėra informacijos apie egzamino laikymą eksternu. Kai prašymas bus įvykdytas, Jūsų studento paskyroje matysis įsakymas dėl dalyko kartojimo ir nurodyta mokėtina suma už dalyko kartojimą. Ją turėtumėte sumokėti per pirmą mėnesį nuo semestro pradžios.
3. DALYKO KEITIMAS KITU (tik bendrųjų universitetinių studijų/ pasirenkamojo dalyko atveju). Jeigu bendrųjų universitetinių studijų/ pasirenkamasis / individualiųjų studijų dalykas nebevykdomas ar yra kitų svarbių priežasčių, dalyką galima keisti kitu. Studentas lanko dalyko užsiėmimus kartu su žemesnio kurso, ar kitos studijų programos studentais, individualiai susiderinus tvarkaraštį. Kad dalyko kartojimas būtų įskaitytas, reikia pateikti kartojimo prašymą (VU IS "prašymas dėl dalyko kartojimo") ir nurodyti prašyme, kurį dalyką vietoje kurio dalyko norėsite kartoti. Prašymo teikimo terminai.
Studijuojančiajam, pakartojus iš naujo dalyką (modulį), perlaikius pirmą kartą dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo ar dalyką (modulį) pakeitus kitu dalyku, ir neišlaikius dalyko (modulio), o vėliau neišlaikius ir perlaikymo, yra fiksuojama akademinė skola, kuri yra likviduojama analogiškais skolos likvidavimo būdais.
Ką daryti, jeigu turiu skolą ir esu paskutiniame semestre?
Baigiamųjų kursų studentams gali būti organizuojama paguodos sesija. Tai studentų galimybė perlaikyti egzaminą dar vieną kartą iki baigiamojo darbo pateikimo, kad studentai galėtų sėkmingai užbaigti studijas. Semestro pradžioje studentai turėtų susisiekti su dėstytoju, suderinti galimą laiką ir pranešti apie tai studijų skyriui (studijos@mif.vu.lt).
Paguodos sesija kiekvienai metais vyksta: rudens semestro metu per pirmas dvi gruodžio savaites, pavasario semestro metu per pirmas dvi gegužės savaites.
Kas yra eksternas?
Eksternas – studentas, klausytojas, savarankiškai studijuojantis atskirus studijų dalykus (modulius) ir laikantis šių studijų dalykų (modulių) egzaminus (įskaitas). Eksternas neturi teisės lankyti paskaitų, pratybų, laboratorinių ir kitų praktinių užsiėmimų.
Studijų dalyką (modulį) perlaikyti eksternu leidžiama tuo atveju, kai studijų dalykas (modulis) nėra įtrauktas į studijų dalykų (modulių) sąrašą, kurių negalima studijuoti eksterno statusu.
Esminiai aspektai:
- Prašymą egzaminą laikyti eksternu privaloma pateikti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo naujo semestro pradžios per VU IS ePrašymai;
- Įmoka privalo būti sumokėta iki spalio 1 d. (rudens sem.) / kovo 1 d. (pavasario sem.);
- Studentas turėtų atvykti į pirmą dalyko kontaktinį užsiėmimą ir jo metu išsiaiškinti visą reikalingą informaciją sėkmingam dalyko atsiskaitymui, taip pat būtina vadovautis dalyko aprašu;
- Studentui ar klausytojui eksterno statusu egzaminą / įskaitą leidžiama laikyti du kartus (egzaminas ir perlaikymas). Neišlaikymo atveju dalyko kursą reikia kartoti, t.y. eksterno prašymas bus atmestas.
Kuriuos studijų dalykus galiu perlaikyti eksternu po savarankiško kartojimo arba keisti kitu?
Žemiau pasirinkite savo studijų programą, kad sužinotumėte, kuriuos dalykus galite perlaikyti eksternu arba pakeisti kitu. Pasirinkus, atkreipkite dėmesį į simbolių ir trumpinių reikšmių paaiškinimus.
Bakalauras
Bioinformatika
Duomenų mokslas
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Taip** – galima keisti į to pačio semestro ir tos pačios grupės PD. Norint keisti į kitos grupės PD, reikia derinti su studijų programos komitetu.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis, IND – individualių studijų.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Matematikos pagrindai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Algebra I
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Informatika
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
1
|
Įvadas į specialybę
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Matematinė analizė I
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Algebra II
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Tiriamoji duomenų analizė
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
2
|
Duomenų bazių valdymo sistemos
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Matematinė analizė II
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
3
|
Tikimybių teorija
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
4
|
Atsitiktiniai procesai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Statistika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Duomenų vizualizavimas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
4
|
Statistinis modeliavimas
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
4
|
Imčių metodai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
4
|
Lošimų teorija
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
4
|
Programavimas Python kalba
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
5
|
Tiesiniai modeliai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
5
|
Natūralios kalbos apdorojimas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
5
|
Didžiųjų duomenų programiniai įrankiai
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
5
|
Duomenų tvarkyba ir transformavimas R aplinkoje
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
5
|
Optimizavimo metodai
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
5
|
Nereliacinės DB
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
5
|
Skaitiniai metodai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
5
|
Dirbtinio intelekto pagrindai
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Duomenų mokslo projektas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
6
|
Tikimybiniai mašininio mokymosi algoritmai I
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
6
|
Regresinė analizė
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
6
|
Statistinis modeliavimas
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
6
|
Imčių metodai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
6
|
Papildomi duomenų vizualizavimo skyriai
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Finansinis intelektas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Rizikos valdymas
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
7
|
Tikimybiniai mašininio mokymosi algoritmai II
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
7
|
Taikomoji daugiamatė analizė
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
7
|
Duomenų tvarkyba ir transformavimas R aplinkoje
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Optimizavimo metodai
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
7
|
Dirbtinio intelekto pagrindai
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Bajeso statistika
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
7
|
Cenzūruotų imčių analizė
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
7
|
Skaitiniai metodai
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
7
|
Nereliacinės DB
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
7
|
Laiko eilutės
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
Pavasario
|
Duomenų struktūros ir algoritmai
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Rudens
|
Algoritmų kūrimas ir analizė
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Rudens
|
Objektinis programavimas
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Finansų ir draudimo matematika
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis, IND – individualių studijų.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Matematinė analizė I
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Algebra ir geometrija
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Diskrečioji matematika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Įvadas į Finansų ir draudimo matematiką
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Informatika I
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Matematinė analizė II
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Algebra
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Finansiniai skaičiavimai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Informatika II
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Matematinė analizė III
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Mikroekonomika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Tikimybių teorija
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Statistika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Makroekonomika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Diferencialinės ir integralinės lygtys
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
5
|
Baigtinių populiacijų statistika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Išgyvenamumo demografiniai modeliai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Funkcinė analizė
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Regresiniai modeliai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Investicijų teorija
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
6
|
Atsitiktiniai procesai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
6
|
Ne gyvybės draudimo modeliai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
6
|
Finansinių rizikų valdymas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
6
|
Aktuarinė matematika
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
7
|
Laiko eilutės
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
7
|
Sveikatos draudimas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
7
|
Mokslinio darbo pagrindai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
7
|
Cenzūruotų imčių analizė
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
7
|
JAVA technologijos
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
7
|
Duomenų tvarkyba ir transformavimas R aplinkoje
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
Pavasario
|
Praktinė informatika II
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Duomenų bazių valdymo sistemos
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Finansinė analizė
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Mokslinis seminaras I
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Rudens
|
Praktinė informatika I
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Rudens
|
Mokslinis seminaras II
|
PD, IND
|
Ne
|
Taip
|
Rudens
|
Viešieji finansai
|
PD, IND
|
Taip*
|
Taip
|
Rudens
|
Diskretaus laiko finansų modeliai
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Informacinės technologijos
Informacinių sistemų inžinerija
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Taip** – galima keisti į tos pačios grupės PD. Norint keisti į kitos grupės PD, reikia derinti su studijų programos komitetu.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis, IND – individualiųjų studijų.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Akademinė ir mokslinė anglų kalba C1
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Informacinės ir grupinio darbo sistemos
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Kompiuterių architektūra
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Matematika informacinėms sistemoms
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Procedūrinis programavimas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Algoritmai ir duomenų struktūros
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Diskrečioji matematika informacinėms sistemoms
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Duomenų bazių valdymo sistemos
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Objektinis programavimas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
3
|
Kompiuterių tinklai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Naudotojo sąsajos kūrimas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Verslo procesų modeliavimas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Blokų grandinių technologijos
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
3
|
Duomenų bazių projektavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
3
|
Duomenų bazių užklausų kalbos
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
4
|
Operacinės sistemos
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Optimizavimo metodai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
4
|
Statistiniai duomenų analizės metodai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Duomenų tyryba ir mašininis mokymasis
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Reikalavimų inžinerijos pagrindai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
5
|
Architektūriniai programų sistemų stiliai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
5
|
Įvadas į robotiką
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
5
|
.NET platforma informacinėms sistemoms
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Informacinių sistemų testavimas ir priežiūra (įstojus iki 2023)
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
6
|
Informacinių sistemų kūrimo projektų valdymo metodikos
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
6
|
Didžiųjų duomenų analitika
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Dirbtinio intelekto pagrindai
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Humanoidų robotikos pagrindai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
6
|
Išmaniųjų įrenginių programavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Kvantiniai skaičiavimai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
6
|
Našieji skaičiavimai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
6
|
Skriptinis programavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
6
|
Virtualizacija ir debesų kompiuterija
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Informacinės saugos pagrindai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
7
|
Programų sistemų kokybė
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
7
|
Garso signalų apdorojimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Natūralios kalbos apdorojimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Vaizdo signalų apdorojimas
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Duomenų saugyklų architektūra
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
7
|
Įterptinių sistemų programavimas
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
7
|
Projektavimo šablonai
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
Rudens
|
Finansų inžinerija ir modeliavimas
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Rudens
|
Nereliacinės duomenų bazės
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Projektų valdymas
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Rinkodara informatikams
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Verslo analitika
|
IND
|
Taip*
|
Taip
|
Pavasario
|
Verslo procesų robotizavimas
|
IND
|
Ne
|
Taip
|
Informatika
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis, IND – individualių studijų.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1 |
Algebra ir geometrija I/II d. |
PRV |
Taip* |
Ne |
1 |
Diskrečioji matematika |
PRV |
Ne |
Ne |
1 |
Matematinė analizė I/II d. |
PRV |
Taip* |
Ne |
1 |
Praktinė informatika |
PRV |
Ne |
Ne |
1 |
Programavimo pagrindai |
PRV |
Taip* |
Ne |
2 |
Algebra ir geometrija II/II d. |
PRV |
Taip |
Ne |
2 |
Duomenų struktūros ir algoritmai |
PRV |
Taip* |
Ne |
2 |
Kombinatorika ir grafų teorija |
PRV |
Ne |
Ne |
2 |
Matematinė analizė II/II d. |
PRV |
Taip* |
Ne |
2 |
Objektinis programavimas C++ |
PRV |
Taip* |
Ne |
3 |
Algoritmų teorija |
PRV |
Taip |
Ne |
3 |
Informatikos teisė (įstojusiems iki 2023 m.m.) |
PRV |
Taip* |
Ne |
3 |
Kompiuterių architektūra |
PRV |
Taip |
Ne |
3 |
Matematinio modeliavimo pagrindai |
PRV |
Ne |
Ne |
3 |
Objektinis programavimas JAVA |
PRV |
Ne |
Ne |
4 |
Duomenų bazių valdymo sistemos |
PRV |
Taip |
Ne |
4 |
Kompiuterių tinklai |
PRV |
Ne |
Ne |
4 |
Matematinė logika |
PRV |
Taip* |
Ne |
4 |
Tikimybių teorija ir matematinė statistika |
PRV |
Ne |
Ne |
5 |
Kriptografija ir informacijos sauga |
PRV |
Ne |
Ne |
5 |
Operacinės sistemos |
PRV |
Ne |
Ne |
5 |
Optimizavimo metodai |
PRV |
Ne |
Ne |
6 |
Algoritmų analizė |
PRV |
Taip* |
Ne |
6 |
Kursinis darbas |
PRV |
Ne |
Ne |
6 |
Lygiagretieji skaičiavimai |
PRV |
Ne |
Ne |
6 |
Skaitmeninis intelektas ir sprendimų priėmimas |
PRV |
Ne |
Ne |
7 |
Funkcinis programavimas |
PRV |
Ne |
Ne |
7 |
Kursinio darbo projektas |
PRV |
Ne |
Ne |
7 |
Programų sistemų inžinerija |
PRV |
Taip* |
Ne |
4 |
Automatai ir formaliosios kalbos |
PD |
Ne |
Taip |
4 |
Grafai ir algoritmai |
PD |
Taip* |
Taip |
4 |
Buhalterinė apskaita |
PD |
Ne |
Taip |
4 |
Elektronikos fizikiniai pagrindai |
PD |
Taip* |
Taip |
4 |
Finansiniai skaičiavimai |
PD |
Taip* |
Taip |
4 |
Fizika informatikams |
PD |
Taip* |
Taip |
4 |
Vadybos pagrindai |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Blokų grandinių technologijos |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Informacijos teorija |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
IT projektų valdymas |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Įvadas į robotiką |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Judrusis programavimas Ruby |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Kompiuterinė grafika |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Loginis programavimas |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Nereliacinės duomenų bazės |
PD |
Taip |
Taip |
5 |
Programavimas OS UNIX |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Reikalavimų inžinerijos pagrindai |
PD |
Ne |
Taip |
5 |
Taikomųjų programų kūrimas mobiliesiems įrenginiams ir autonominėms sistemoms |
PD |
Taip |
Taip |
5 |
Transliavimo metodai |
PD |
Ne |
Taip |
6 |
Finansinis intelektas |
PD |
Ne |
Taip |
6 |
Monte Karlo metodas |
PD |
Taip* |
Taip |
6 |
Skaitmeninis intelektas ir sprendimų priėmimas |
PD |
Ne |
Taip |
6 |
Žmogaus-kompiuterio sąveika |
PD |
Taip* |
Taip |
7 |
Chaoso teorija ir fraktalai |
PD |
Ne |
Taip |
7 |
Dirbtinis intelektas: klasikiniai principai |
PD |
Taip* |
Taip |
7 |
Elektroninės komercijos technologijų pagrindai |
PD |
Ne |
Taip |
7 |
Klaidas taisantys kodai |
PD |
Ne |
Taip |
7 |
Kompiuterinių žaidimų algoritmai |
PD |
Ne |
Taip |
7 |
UML ir MDA įvadas |
PD |
Ne |
Taip |
Rudens |
Informatikos teisė |
IND |
Taip |
Taip |
Rudens |
Įvadas į robotiką |
IND |
Ne |
Taip |
Rudens |
Klaidas taisantys kodai |
IND |
Ne |
Taip |
Rudens |
Chaoso teorija ir fraktalai |
IND |
Ne |
Taip |
Pavasario |
Didieji kalbų modeliai |
IND |
Ne |
Taip |
Pavasario |
Finansiniai skaičiavimai |
IND |
Taip* |
Taip |
Pavasario |
Grafai ir algoritmai |
IND |
Taip* |
Taip |
Pavasario |
Žmogaus ir kompiuterio sąveika |
IND |
Taip |
Taip |
Matematika ir matematikos taikymai
Matematikos mokymas ir edukometrija
Programų sistemos
Verslo duomenų analitika
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Taip** – galima keisti į to pačio semestro ir tos pačios grupės PD. Norint keisti į kitos grupės PD, reikia derinti su studijų programos komitetu.
- Taip*** – dėl detalios VU Verslo mokyklos kuruojamų dalykų kartojimo eksternu tvarkos kreiptis į Studijų proceso vadovę Aušrą Sakalauskytę (el. paštas ausra.sakalauskyte@vm.vu.lt).
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis, IND – individualių studijų.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Statistinės verslo duomenų analizės pagrindai (Fundamentals of statistical bussiness data analysis)
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Informatika duomenų analizei (Informatics for data analysis)
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
1
|
Matematiniai skaičiavimai I (Calculus I)
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Mikroekonomika (Microeconomics)
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
2
|
Matematiniai skaičiavimai II (Calculus 2)
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Makroekonomika (Macroeconomics)
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
2
|
Duomenų bazių valdymo sistemos
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Rinkodara (Marketing)
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
3
|
Verslo procesų valdymas
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
3
|
Statistika ir tikimybių teorija (Statistics and probability theory)
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
4
|
Praktinė duomenų analizė su R ir Python
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
4
|
Įmonių finansai (Corporate finance)
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
4
|
Duomenų vizualizavimas (Data Visualization)
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
4
|
Finansinis intelektas (Financial Intelligence)
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
4
|
Imčių metodai (Sampling methods)
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
4
|
Lošimų teorija
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
4
|
Statistinis modeliavimas (Statistical Modeling)
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
5
|
Laiko eilučių modeliai (Time series models)
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
5
|
Duomenų analitikos projektas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
5
|
Verslumas (Entrepreneurship)
|
PRV
|
Taip***
|
Ne
|
5
|
Didžiųjų duomenų analizės įrankiai (Big Data Software Tools)
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
5
|
Skaitiniai metodai (Numerical methods)
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
5
|
Duomenų tvarkyba ir transformavimas R aplinkoje (Data preprocessing and transformation using R)
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
5
|
Optimizavimo metodai (Optimization methods)
|
PD
|
Taip
|
Taip**
|
Pavasario
|
Asmeninio ir darbdavio įvaizdžio formavimas
|
IND
|
Taip***
|
Taip
|
Pavasario
|
Projektų valdymas (Project management)
|
IND
|
Taip***
|
Taip
|
Rudens
|
Lyderystė
|
IND
|
Taip***
|
Taip
|
Rudens
|
Žinių ir inovacijų vadyba (Knowledge and innovation management)
|
IND
|
Taip***
|
Taip
|
Magistras
Duomenų mokslas
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Taip** – galima keisti į to pačio semestro ir tos pačios grupės PD. Norint keisti į kitos grupės PD, reikia derinti su studijų programos komitetu.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Daugiamatė statistika/Multivariate Statistics
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Duomenų gavyba/Data Mining
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Parametrinė ir neparametrinė statistika/Parametric and Nonparametric Statistics
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Natūralios kalbos ir šnekos apdorojimas/Natural Language and Speech Processing
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Panelinių duomenų ekonometrija/Panel Data Econometrics
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
1
|
Lošimų teorija/Game Theory
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
1
|
Šiuolaikinė matematinė ekonomika/Modern Mathematical Economics
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
1
|
Vaizdo signalų apdorojimas/Digital Image Processing
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
1
|
Mikroekonominė analizė/Microeconomic Analysis
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
2
|
Funkcinių duomenų analizė/Functional Data Analysis
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Didžiųjų duomenų analizė/Big Data Analysis
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
2
|
Bajeso statistika/Bayesian Statistics
|
PD
|
Taip*
|
Taip**
|
2
|
Imčių tyrimai/Sample Surveys
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
2
|
Giliojo mokymosi metodai/Deep Learning
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
2
|
Daugiamatės laiko eilutės ir finansų ekonometrija/Multivariate Time Series and Financial Econometrics
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
2
|
Daugiamačių duomenų vizualizavimas/Multidimensional Data Visualization
|
PD
|
Ne
|
Taip**
|
Finansų ir draudimo matematika
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Rinktiniai analizės skyriai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Tikimybių teorija ir matematinė statistika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Finansinių technologijų modeliai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Stochastinė analizė
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
1
|
Laiko eilučių analizė
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
1
|
Duomenų gavyba
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
2
|
Taikomoji aktuarinė matematika
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Rizikos matai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Rizikos atstatymo modeliai
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
2
|
Investicijų planavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Bajeso statistika
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
2
|
Daugiamačių duomenų vizualizavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Diskretieji rinkų modeliai
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
2
|
Giliojo mokymosi metodai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
Informatika
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti.
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Dirbtiniai neuroniniai tinklai
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Duomenų tyrimas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Mokslo tiriamasis darbas I/III d.
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Mokslo tiriamasis darbas II/III d.
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Programų sistemų modeliavimas ir verifikavimas
|
PRV
|
Taip*
|
Ne
|
3
|
Mokslo tiriamasis darbas III/III d.
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
3
|
Profesinė praktika
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Elektroninio parašo infrastruktūra ir elektroniniai dokumentai
|
PD
|
Taip
|
Taip
|
1
|
Euristiniai algoritmai NP-pilniems uždaviniams
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
1
|
Intelektualios sistemos*
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
1
|
Kriptografijos metodai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
1
|
Objektinės duomenų bazės
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Daugiamačių duomenų vizualizavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
IT projektų valdymas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Naudotojo potyrių inžinerija
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Objektinės technologijos
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Programų kūrimo proceso vertinimas ir gerinimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Randomizuoti algoritmai
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
2
|
Rinktiniai kodavimo teorijos skyriai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
3
|
Grafika ir vizualizacijos metodai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
3
|
Išskirstytos sistemos
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
3
|
Programavimas debesijos aplinkoje
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
3
|
Programų sistemų architektūra ir projektavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
Kompiuterinis modeliavimas
- Taip – nėra ribojimų.
- Taip* – galima perlaikyti eksternu tik tuo atveju, jei studentas atitinka dalyko laikymo eksternu sąlygas/tvarką, išdėstytą dalyko apraše. Prieš teikdamas prašymą, studentas privalo tai pasitikrinti. (Dalyko "Programavimas debesų kompiuterijoje" egzaminas gali būti laikomas eksternu, jei yra surinktas minimalus balų skaičius (2 balai) iš praktinės dalies)
- Dalyko tipas: PRV – privalomasis, PD – pasirenkamasis.
Semestras |
Dalyko pavadinimas |
Tipas |
Ar galima dalyką perlaikyti eksternu |
Ar galima kartojamą dalyką keisti kitu |
1
|
Erdvinės duomenų bazės
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
1
|
Kibernetinio saugumo technologijos
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
1
|
Kriptografijos metodai
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
1
|
Netiesinio modeliavimo metodai
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
2
|
Duomenų analizė
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
2
|
Giliojo mokymosi metodai
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
2
|
Mokslo tiriamasis darbas
|
PRV
|
Ne
|
Ne
|
2
|
Signalų analizė ir apdorojimas
|
PRV
|
Taip
|
Ne
|
1
|
Programavimas debesų kompiuterijoje
|
PD
|
Taip*
|
Taip
|
1
|
Skaičiuojamosios geometrijos algoritmai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
1
|
Skaitmeninių nusikaltimų tyrimai
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Daugiamačių duomenų vizualizavimas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
2
|
Informacijos saugos valdymas
|
PD
|
Ne
|
Taip
|
Matematika
Programų sistemos
Ką daryti, jeigu surinkau daugiau nei 20 kreditų skolų?
Studentas, turintis daugiau nei 20 kreditų skolų, tęsti studijų negali. Jeigu nenorite studijų nutraukti, galite sustabdyti studijas metams ir studijų stabdymo metu kartoti neišlaikytus dalykus. Tokiu būdu, sugrįžus po metų, Jūs toliau galėsite tęsti studijas be skolų.
Ką reikia padaryti, norint kartoti dalyką?
Studentas gali kartoti dalyką tik tame semestre, kuriame dalykas vyko. Kad dalyko kartojimas būtų įskaitytas, reikia pateikti kartojimo prašymą (VU IS/eprašymai/prašymas dėl dalyko kartojimo) ir nurodyti prašyme dalyką, kurį kartosite. Prašymo teikimo terminai.
Kai prašymas bus įvykdytas, Jūsų studento paskyroje matysis įsakymas dėl dalyko kartojimo ir nurodyta mokėtina suma už dalyko kartojimą. Ją turėtumėte sumokėti per pirmą mėnesį nuo semestro pradžios.
Ką daryti, jei dalykas, kurį turiu kartoti, nebedėstomas?
Jei dalykas, kurį turite kartoti, nebus dėstomas dėl jūsų studijų programos pasikeitimo vėliau įstojusiems, turite pateikti prašymą keisti šį dalyką kitu (prašymo teikimo terminai). Tokiu atveju, prieš pateikiant prašymą per VU IS ePrašymai sistemą, kitą dalyką rinkitės iš MIF siūlomų individualių studijų sąrašo. Renkantis atkreipkite dėmesį:
- skiltyje „Padalinys, kuriam priklauso dalykas“ pasirinkite Matematikos ir informatikos fakultetas;
- pasirinkite jums aktualų semestrą;
- patikrinkite, ar norimame dalyke yra laisvų vietų;
- patikrinkite, ar suderinami jūsų paskaitų ir norimo dalyko tvarkaraščiai, (nepamirškite pasirinkti atitinkamų mokslo metų semestro);
- ar atitinkate norimo studijuoti dalyko keliamus išankstinius reikalavimus;
- rekomenduojame išsirinkti bent 2-3 dalykus, o prašyme pateikti tik vieną dalyką prioriteto tvarka. Jei prašymo patenkinti negalėsime, jis bus grąžintas koregavimui su pastaba rinktis kitą dalyką;
- negalite rinktis kito dalyko, jei tokį jau studijavote ankstesniuose kursuose arba jis yra numatytas vėlesniuose kursuose jūsų studijų programos plane kaip privalomasis daykas. Jei numatytas ateityje kaip pasirenkamasis - rinktis šiuo metu galite, tačiau antrą kartą jo rinktis nebegalėsite ateityje.
Individualiosios studijos, BUS dalykai, gretutinės studijos
Individualiosios studijos: kas ir kaip?
Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
- Tvarkaraštį – pasitikrinkite, ar pasirinktas dalykas yra suderinamas su jūsų privalomųjų dalykų tvarkaraščiu. Jei individualiųjų studijų dalyko tvarkaraštis dar nėra nurodytas – pasižvalgykite ir kitų dalykų. Paaiškėjus pasirinkto IND dalyko tvarkaraščio nesuderinamumui, dalyką galėsite pakeisti kitu, kai atsidarys registracija antrą kartą jau prasidėjus semestrui (sekite terminus VU studijų kalendoriuje).
- Lokaciją – atsakingai įvertinkite, kur reikės lankyti paskaitas (dalykai gali būti siūlomi ir iš Šiaulių akademijos bei Kauno fakulteto). O gal paskaitos bus vykdomos nuotoliniu būdu?
- Dėstymo kalbą – lietuvių k. ar anglų k.
- Savo turimas žinias, gebėjimus – vienus dalykus studijuoti galės visi, kitiems dalykams reikės turėti ankščiau savarankiškai arba studijų metu įgytų žinių bei atitikti išankstinius reikalavimus sėkmingoms dalyko studijoms (tikrinkite dalyko apraše VU IS).
- Jūsų studijų programos privalomuosius dalykus – negalite rinktis IND dalyko, kuriuo ugdomos kompetencijos jau yra arba bus įgytos studijuojant savo studijų programos privalomąjį dalyką. Pasitikrinkite savo studijų planą VU IS.
- Instrukciją, kaip sėkmingai užsiregistruoti į individualiųjų studijų dalykus / modulius „eStudentas“ aplinkoje.
Renkatės MIF‘o IND dalyką ateinančiam semestrui? Atkreipkite dėmesį į:
- Lokaciją – fakultetas yra trijose Vilniaus vietose. Kuriam pastate vyks dalykas, matysis tvarkaraštyje, pavyzdžiui:
- 101 (MIF-Didl.) – Didlaukio g. 47, 101 aud.;
- 116 (MIF-Naug.) – Naugarduko g. 24, 116 aud.;
- S-101 (MIF-Šalt.) – Šaltinių g. 1A, 101 aud.
- Dėstymo būdą – ar dalykas vyks kontaktiniu, ar nuotoliniu būdu;
- Dėstymo kalbą – lietuvių k. ar anglų k.
MIF siūlomų IND dalykų sąrašas prieš kiekvieną semestrą yra atnaujinamas bei papildomas. Pasirinkite būsimą rudens arba pavasario semestrą, laukelyje „Studijų programa, kuriai yra skirtas dalykas (modulis)“ pasirinkite savo studijų programą, nes ne visi dalykai, kurie matomi sąraše, yra siūlomi jūsų studijų programai.
O gal domina gretutinės studijos MIF'e (60 kreditų)?
- Bioinformatika – matematikos, informatikos, fizinių, gyvybės ir sveikatos mokslų studijų krypčių grupių programų studentams;
- Matematika – visų studijų programų studentams, išlaikiusiems matematikos valstybinį brandos egzaminą.
Esate MIF'o studentas ir nežinote ką rinktis?
Jūsų studijų programos komitetas pateikia rekomenduojamų IND dalykų sąrašą MIF svetainėje. Šis sąrašas VU IS jums bus matomas kaip "Studijų programos siūlomi individualieji dalykai" prasidėjus IND dalykų registracijai. Dažniausiai tai yra buvę privalomieji ar pasirenkamieji dalykai jūsų studijų programoje iki 2023 m. stojimo.
Sąrašą rasite, paspaudę ant savo studijų programos, skiltyje REKOMENDUOJAMI IND DALYKAI.
Norite asmeniškai pasikonsultuoti?
Rašykite el. paštu studijos@mif.vu.lt.
Kas yra bendrosios universitetinės studijos (BUS)?
Tai su studijų krypties tematika supažindinantys bei bendrąją erudiciją ugdantys individualiųjų studijų dalykai (moduliai), kurie yra įgyvendinami visose Vilniaus universiteto pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programose. BUS diegia supratimą apie poreikį skleisti ir dalintis su plačiąja visuomene svarbiausiomis mokslo idėjomis ir intelektualiais argumentais.
Kada galėsiu užsiregistruoti į gretutines studijas?
Gretutinėms studijoms studentų registracija vykdoma nuo balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. (studijoms, prasidedančios rudens semestre) ir nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 30 d. (studijoms, prasidedančioms pavasario semestre).
Studentas registruojasi į gretutines studijas VU IS;
Jeigu studentas buvo priimtas į gretutines studijas, jis turi pasirašyti gretutinių studijų sutartį tame fakultete, kuriame tos studijos yra vykdomos.
Dėl papildomos informacijos apie gretutines studijas kurios vykdomos kituose fakultetuose reikia kreiptis į fakultetą, kuriame yra organizuojama konkreti gretutinių studijų programa.
Studijų planas pagal individualius poreikius ar programos keitimas
Kas yra individualus studijų planas?
Individualus studijų planas – studento prašymu ir studijų programos komiteto (SPK) sutikimu nustatomas (ir esant poreikiui keičiamas) studijuojamų studijų dalykų (modulių) ir jų atsiskaitymo individualus išdėstymas semestro (-ų) metu. Į individualų studijų planą taip pat gali būti įtraukti studento poreikius atitinkantys nauji studijų dalykai (moduliai) keičiant studijų programoje numatytus studijų dalykus (modulius).
Prašymą dėl individualaus studijų plano reikia pateikti prieš semestro pradžią arba per pirmas dvi semestro savaites (žr. Prašymai ir jų teikimo terminai). Studentui pateikus prašymą, Studijų skyrius derins individualų studijų planą su SPK pirmininku, kuris nuspręs, ar planas yra tinkamas. Derinimo procesas gali trukti nuo 1 iki 3 savaičių, todėl prašymą reikėtų pateikti kuo anksčiau. Suderintą planą pasirašo studentas, SPK pirmininkas ir akademinių reikalų prodekanas.
Pastabos:
- Pagal individualų studijų planą galima keisti studijų dalykus arba perkelti iš vieno semestro į kitą, bet negalima pridėti papildomų dalykų. Bendras kreditų skaičius turi išlikti nepakitęs. Jei norite studijuoti papildomus dalykus, galite tai daryti sudaręs klausytojo sutartį, už papildomą mokestį.
- Studijas galima ištęsti iki 1,5 karto palyginus su standartine studijų programos trukme ir taip turėti mažesnį krūvį semestruose. Tokiu atveju reikia parengti ne vieno semestro, o viso studijų laikotarpio individualų studijų planą, kad būtų aišku, kada kuriuos dalykus studijuosite. Jei į prašymo lentelę visas studijų planas netelpa, pridėkite jį kaip priedą prie prašymo.
- Privalomieji ir pasirenkamieji dalykai paprastai dėstomi tik pavasarį arba tik rudenį, todėl atsižvelkite į tai pildydami prašymą. O individualiųjų studijų dalykus galima perkėlinėti tarp pavasario ir rudens, tačiau tokiu atveju registracijos metu rinksitės iš atitinkamo IND dalykų sąrašo (rudeninio arba pavasarinio).
- Pasirenkamąjį dalyką iš kitos studijų programos galėsite studijuoti tik tuo atveju, jei liks laisvų vietų po to, kai užsiregistruos studentai, kuriems šis dalykas priklauso pagal jų standartinį studijų planą.
- Jei individualieji studijų dalykai nėra numatyti Jūsų standartiniame studijų plane, galėsite į juos pretenduoti tik po to, kai užsiregistruos studentai, kuriems šie dalykai numatyti jų standartiniame studijų plane.
Ar galiu vietoj pasirenkamojo dalyko studijuoti individualiųjų studijų dalyką?
Pakeisti pasirenkamąjį dalyką į individualiųjų studijų dalyką galima sudarius individualų studijų planą (žr. Kas yra individualus studijų planas?).
Jei individualieji studijų dalykai nėra numatyti Jūsų standartiniame studijų plane, galėsite į juos pretenduoti tik po to, kai užsiregistruos studentai, kuriems šie dalykai numatyti jų standartiniame studijų plane.
Kaip pereiti į ištęstinę studijų formą?
Ištęstines studijas siūlo šios MIF magistrantūros programos:
1. Duomenų mokslas (2,5 metų)
2. Programų sistemos (3 metai)
Perkelti į ištęstines studijas studentus, kurie studijuoja pilnai valstybės finansuojamoje vietoje (PVF) nuolatinėse studijose, ir nori išlaikyti PVF vietą, galima tik tada, kai studentas yra pabaigęs 1-mą semestrą, be akademinių skolų ir bent 10 d. d. iki naujo semestro pradžios pateikia prašymą "dėl studijų ir finansavimo formos keitimo" per VU IS.
Magistrantai, norintys jau 1-ame semestre mokytis pagal ištęstinių studijų tvarkaraštį, gali susidaryti individualų studijų planą pagal ištęstinių studijų paskaitų tvarkaraštį (su mažiau kreditų). Tad 1-ame semestre studijuotų tik tuos dalykus, kurie yra ištęstinių studijų plane (1-ame semestre). Po sėkmingo 1-ojo semestro užbaigimo, galima studentą perkelti į ištęstines studijas. Šiuo atveju studentas turi:
- Peržiūrėti visų variantų tvarkaraščius ir išsirinkti vieną tinkamą variantą (tik Duomenų mokslo studijų programos studentams).
- Per eStudentas aplikaciją (VU IS) pateikti individualaus studijų plano sudarymo prašymą (Prašymų teikimo terminai). Jame turi išvardinti tik tuos dalykus, kuriuos reikėtų studijuoti, jeigu studentas būtų ištęstinėse studijose / norimame ištęstinių studijų variante.
- Prašyme reikia nurodyti priežastį, t.y. "planas nuo 2-ojo semestro pereiti į ištęstines studijas".
- Likus ne mažiau kaip 10 dienų iki 2-ojo semestro pradžios, pateikti prašymą „dėl studijų ir finansavimo formos keitimo“ per VU IS.
Studijų programos keitimo galimybės išsaugant VF vietą
Pakeisti studijų programą išsaugant valstybės finansuojamą (VF) vietą galima, jei:
- dabartinė ir pageidaujama studijų programos yra toje pačioje studijų krypčių grupėje*;
- esate baigęs bent vieną semestrą ir neturite akademinių skolų;
- pageidaujamos studijų programos komiteto pirmininkas, įvertinęs Jūsų įgytas kompetencijas, pritaria studijų programos keitimui.
Studijų programos keitimo procesas:
- dėl programos keitimo galimybių įvertinimo prašome iš anksto kreiptis į Studijų skyrių (studijos@mif.vu.lt);
- po to, kai gausite atsakymą iš Studijų skyriaus dėl programos keitimo galimybių ir sąlygų, galėsite pateikti prašymą VUSIS dėl studijų programos keitimo. Prašymą reikia pateikti ne vėliau kaip likus 10 dienų iki naujo semestro pradžios;
Pastabos:
- jei dabartinėje studijų programoje turite skolų, bet ne akademinių skolų, studijų programą keisti galima, bet skolos išliks ir jas reikės likviduoti perėjus į naują studijų programą;
- pakeitus studijų programą, gali tekti studijuoti kai kuriuos praleistus svarbius studijų dalykus – tai priklausys nuo SPK pirmininko sprendimo;
- jei pereisite į studijų programą, kurioje studijų trukmė ilgesnė, negu Jūsų dabartinėje studijų programoje, už papildomus semestrus teks sumokėti savo lėšomis;
- alternatyva studijų programos keitimui – iš naujo įstoti į pageidaujamą studijų programą ir tuomet įskaityti studijuotus dalykus. Šis būdas tinka net jei studijų programos yra skirtingose studijų krypčių grupėse ir nėra galimybės tiesiogiai pereiti iš vienos programos į kitą. Jei įstojus bus įskaityti beveik visi pirmo kurso dalykai, galėsite iš karto būti perkeltas į antrą kursą. Pastabos: 1) stojant iš naujo nebūtina prieš tai nutraukti studijas dabartinėje studijų programoje – tai galėsite padaryti, kai įstosite. Tačiau iš anksto išsiaiškinkite studijų nutraukimo sąlygas (žr. atitinkamą DUK klausimą); 2) stoti į VF vietą galėsite tik tuo atveju, jei prieš tai valstybės biudžeto lėšomis įgijote ne daugiau kaip pusę studijų programos kreditų.
Papildoma informacija: Studijų programos ir studijų formos keitimo atvejų bei tvarkos Vilniaus universitete tvarkos aprašas.
___________
* Studijų krypčių grupės, kurioms priklauso MIF studijų programos:
- Matematikos mokslai – šiai grupei priklauso šios MIF studijų programos:
- bakalauro: „Duomenų mokslas“, „Finansų ir draudimo matematika“, „Matematika ir matematikos taikymai“, „Matematikos mokymas ir edukometrija“, „Verslo duomenų analitika“;
- magistro: „Duomenų mokslas“, „Matematika“, „Finansų ir draudimo matematika“.
- Informatikos mokslai – šiai grupei priklauso šios MIF studijų programos:
- bakalauro: „Bioinformatika“, „Informacinės technologijos“, „Informacinių sistemų inžinerija“, „Informatika“, „Programų sistemos“;
- magistro: „Informatika“, „Kompiuterinis modeliavimas“, „Programų sistemos“.
Ar galiu įskaityti studijų dalykus iš ankstesnių studijų?
Jei anksčiau studijavote kitoje studijų programoje Vilniaus universitete arba kitoje aukštojoje mokykloje Lietuvoje arba užsienyje, yra galimybė įskaityti ten studijuotus dalykus:
- Jei studijavote dalykus, kurie analogiški dabartinės studijų programos dalykams, juos galima įskaityti ir tuomet jų nereikės studijuoti iš naujo.
- Jei studijavote dalykus, kurių nėra dabartinėje studijų programoje, juos galima įskaityti kaip individualiųjų studijų dalykus (įstojusiems nuo 2023 m.).
Prašymą dėl įskaitymo reikia pateikti VU IS prieš semestro pradžią arba per pirmas dvi semestro savaites (prašymo forma „prašymas dėl dalykų (modulių) / kompetencijų įskaitymo“).
Jei studijavote Vilniaus universitete, pažymos apie studijų rezultatus pateikti nereikia, nes visą informaciją matysime VU IS. Jei studijavote kitoje aukštojoje mokykloje, prie prašymo pridėkite tos aukštosios mokyklos išduotą pažymą apie jūsų studijų rezultatus, o taip pat dalykų, kuriuos norite įskaityti, aprašus.
Įskaitymai atliekami, jei jiems pritaria SPK. Kaip pateiksite prašymą, Studijų skyrius derins su SPK įskaitymų galimybę.
Turiu sveikatos problemų (ar negalią), ką daryti, kad studijų procesas būtų pritaikytas mano poreikiams?
Negalia studijų procese suprantama plačiai, todėl prie jos priskiriamos ir „nematomos“ negalios, mokymosi sunkumai, ligos (disleksija, disgrafija, diskalkulija, dispraksija ir kt.), psichosocialinė negalia, epilepsija, cukrinis diabetas ir kt. Organizuojant studijų proceso pritaikymą koncentruojamasi į individualius dėl negalios kylančius poreikius.
Studentams, kuriems studijų metu dėl sveikatos problemų ar negalios kyla individualiųjų poreikių (arba jų gali kilti ateityje), galima sudaryti studijų proceso individualizavimo planą, kuriame yra numatyti konkretūs studijų individualizavimo būdai. Būdai yra įvairiausi, pavyzdžiui, užsiėmimų organizavimas tik 1-ame aukšte judėjimo negalią turintiems studentams, prailgintas egzamino laikas psichinės sveikatos sutrikimų turintiems studentams ir kt. Kol studentas tokio plano neturi, dėstytojai studijų procese išimčių jam taikyti neprivalo ir tai priklauso tik nuo dėstytojo geranoriškumo. Turint tokį planą MIF Studijų skyrius kreipiasi į visus studento dėstytojus ir supažindina su rekomendacijomis studijų proceso pritaikymui konkretaus studento poreikiams.
Rekomendacijas individualių dėl negalios kylančių poreikių planų sudarymo rengia VU Bendruomenės gerovės skyrius. Studentas, norintis tokio plano, turi kreiptis el. paštu negalia@cr.vu.lt arba užpildyti šią anketą.
Daugiau informacijos pateikta vu.lt/negalia
Studijų stabdymas, nutraukimas, atnaujinimas
Kas yra akademinės atostogos / studijų stabdymas?
Studijų sustabdymas ar akademinės atostogos – tai būdai nenutraukti studijų Universitete, o laikinai jas pristabdyti. Studijų stabdymo galimybė yra suteikiama išskirtiniais atvejais dėl svarbių priežasčių. Studijų stabdymo galimybę suteikia studijų prodekanas. Studentas turi pateikti prašymą pagal nurodytus terminus. Teikiant prašymą dėl studijų stabdymo reikia susisiekti su studijų prodekanu telefonu ir gavus jo leidimą pranešti el. paštu studijos@mif.vu.lt (CC studiju.prodekanas@mif.vu.lt).
Akademinių atostogų metu Jūs esate studentas, tačiau negalite studijuoti ir laikyti egzaminų.
Buvau pašalintas, ką daryti?
Po pašalinimo asmuo turi teisę atnaujinti ir tęsti studijas.
Asmenys, atnaujinantys studijas Universitete, priimami į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.
- Atnaujinant studijas galima turėti ne daugiau kaip 15 kreditų dalykų skirtumus, kurie turi būti likviduojami per vienerius metus nuo studijų atnaujinimo. Dalyko skirtumo likvidavimui yra sudaroma klausytojo sutartis. Jei asmuo turi daugiau kaip 15 kreditų dalykų skirtumus, jis privalo šiuos skirtumus likviduoti prieš nuosekliųjų studijų atnaujinimą, sudaręs klausytojo sutartį. Klausytojo sutartis sudaroma ne ilgiau kaip vienam semestrui ir pagal ją studijuojami dalykai neturi viršyti 30 kreditų.
- Atnaujinti studijas [...] gali būti leidžiama tik asmeniui, kuris yra visiškai įvykdęs Universiteto [...] studijų programos pirmojo semestro studijų planą.
- Jei asmuo buvo pašalintas iš universiteto už nesąžiningą elgesį, nuosekliąsias studijas atnaujinti galima po vienerių metų po pašalinimo, panaikinus visus skirtumus pagal laisvojo klausytojo sutartį.
- Asmenys gali teikti prašymus sudaryti klausytojo sutartį arba atnaujinti studijas rudens semestrui iki rugpjūčio 31 d., pavasario – iki vasario 3 d.
Daugiau informacijos VU Studijų nuostatuose.
Kaip atnaujinti MIF studijas?
Jeigu anksčiau studijavai MIF, tačiau studijų neužbaigei, gali atnaujinti savo studijas valstybės nefinansuojamoje vietoje ir sėkmingai užbaigus gauti diplomą. Norint atnaujinti studijas, reikėtų pateikti studijų atnaujinimo prašymą – Studijų atnaujinimas po pašalinimo el. paštu studijos@mif.vu.lt. Prašymai teikiami iki vasario 3 d. pavasario sem. studijų dalykams arba iki rugpjūčio 31 d. rudens sem. studijų dalykams. Pateikus prašymą, studentui sudaromas individualus studijų planas, kurį patvirtina studijų prodekanas ir studijų programos komitetas.
Kaip nutraukti studijas?
Dažnai noras nutraukti studijas yra susijęs ne tik su studijų procesu, bet ir socialine aplinka, gebėjimu derinti studijas ir asmeninį gyvenimą ar darbą. Matematikos ir informatikos fakultetas suteikia galimybes, kurios gali pagelbėti skirtingose situacijose. Prieš nusprendžiant, paskambink ar parašyk mums studijos@mif.vu.lt arba 85 219 3055.
Apsisprendus nutraukti studijas, reikėtų užpildyti prašymą (VU IS/eprašymai/laisvos formos prašymas). Prašyme reikėtų nurodyti datą, nuo kurios dienos norėtumėte nutraukti studijas ir studijų nutraukimo priežastį.
Primename, kad studentams, nutraukusiems studijas savo noru arba pašalintiems iš aukštosios mokyklos valstybės biudžeto, lėšos, skirtos studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, arba jų dalis grąžinamos į valstybės biudžetą. Plačiau rasite čia.
Nutraukus studijas universitete reikėtų nepamiršti atsiskaityti su universitetu. Atsiskaitymo su universitetu tvarka.
Finansai
Ar prarasiu finansavimą per rotaciją?
- Schema sudaryta remiantis Laikinuoju VU studentų reitingavimo pagal studijų rezultatus ir rotacijos tvarkos aprašu.
- Rugsėjo 28 d. vertinamas studentų pasiekimų lygmuo ir sudaroma pažangumo eilė.
- Rotacijai naudojamas vertinamasis laikotarpis – vieni mokslo metai, kurie prasideda rugsėjo 1 d. ir baigiasi rugpjūčio 31 d.
Kada išmokama skatinamoji stipendija?
Stipendijos skirstomos spalio mėn. arba kovo mėn. viduryje pagal sudarytą pažangumo eilę VUSIS automatiniu būdu, tačiau dalis stipendijų yra sustabdomos. Sustabdytos stipendijos perskirstomos pagal studentų skaičių programoje ir kurse lapkričio mėn. arba balandžio mėn. viduryje. Skatinamoji stipendija išmokama vienu pavedimu į studento sąskaitą, užregistruotą eStudentas paskyroje. Jeigu Jums buvo skirta skatinamoji stipendija, tai galėsite matyti savo eStudentas paskyroje (is.vu.lt)-> finansai->išmokos.
Kodėl negavau skatinamosios stipendijos, nors mano vidurkis labai aukštas?
Kiekvienais metais gaunančiųjų skatinamąją stipendiją skaičius svyruoja. Tai priklauso nuo studentų skaičiaus programoje, kurse, pažangumo eilių ir bendro kurso pasiekimų lygio. Jei negavote, nors jūsų vidurkis aukštas, gali būti, jog:
- patekote tarp studentų, kuriems stipendija yra perskirstoma ir gausite kitą mėnesį (detaliau skaitykite „Kada išmokama skatinamoji stipendija“);
- grįžus po mainų studijų, dar nepateikėte prašymo dalykų įskaitymui arba surinkote mažiau kreditų, nei buvo numatyta mainų studijų sutartyje;
- dar neužregistravote savo asmeninės banko sąskaitos numerio (eStudentas paskyroje turite pateikti atitinkamą prašymą);
- jums šį kartą neskirta skatinamoji stipendija.
Kokius dokumentus turiu pateikti, kad MIF finansuotų mano išvyką į olimpiadą/konkursą/mokslinę konferenciją?
I. Studentas per ePrašymai turi užpildyti laisvos formos prašymą pavadinimu „MIF lėšoms gauti komandiruotei“ ir jame nurodyti:
- tikslų renginio, į kurį studentas planuoja vykti, pavadinimą,
- tikslų renginio tipą: konkursas, olimpiada, mokslinė konferencija, kt.
- mokslinį vadovą-dėstytoją,
- trumpą prašymo motyvaciją ir argumentus,
- išlaidas, kurias prašoma MIF finansuoti. MIF gali finansuoti tokio tipo išlaidas (prie kiekvieno išvardinto punkto (žr. žemiau) reikia nurodyti kokią sumą prašoma finansuoti):
- gyvenamojo ploto nuoma – x EUR;
- kelionės išlaidos – x EUR;
- asmens draudimas (išskyrus gyvybės) – x EUR;
- vizų įsigijimo mokestis – x EUR;
- konferencijos / kursų / simpoziumo / renginio registracijos / dalyvio mokestis / bilietai į renginius – x EUR;
- maistpinigiai (nurodyti dienų skaičių ir pinigų sumą – bendrą ir kiekvienai dienai atskirai). Pasitikrinkite maksimalias dienpinigių normas;
- vietinio transporto išlaidos – x EUR;
- bagažo mokestis – x EUR;
- kita (įvardinkite) – x EUR;
- prašoma bendra MIF lėšų suma (apskaičiavus, reikia įrašyti bendrą prašomą finansuoti sumą),
- kiti numatomi ir (ar) turimi finansavimo šaltiniai.
II. Prie šio e-prašymo studentas turi pridėti:
- papildomus dokumentus (kvietimo laiškas, renginio pavadinimas ir kt.);
- kitus numatomus ir (ar) turimus finansavimo šaltinių įrodymus.
III. Studentas bus asmeniškai informuotas ar MIF paskyrė lėšas. Apie MIF lėšų skyrimo sprendimą ir lėšų rūšies kodus, reikalingus nurodyti kitame prašyme dėl siuntimo, studentui praneš studijų administratorė.
IV. Gavus teigiamą atsakymą, per ePrašymai studentas turi užpildyti prašymą dėl siuntimo, kuriame reikia nuodyti ne renginio, o išvykimo ir grįžimo datas.
V. Grįžus iš kelionės per 3 darbo dienas reikia atsiųsti finansinių dokumentų pdf apie išvykos metu patirtas išlaidas į Studijų skyrių el. paštu julija.kod@mif.vu.lt.
SVARBU: išvykos metu studentai privalo rinkti visus su išlaidomis susijusius dokumentų originalus: bilietus, čekius, autobusų/traukinių bilietus, sąskaitas-faktūras ir kt. Sąskaitos faktūros turi būti išrašytos asmeniškai, studento vardu).
Daugiau informacijos rasite VU puslapyje.
E. paslaugos
Kas yra VU IS?
VU IS – Vilniaus universiteto Informacinė sistema. Jei jūsų ten nėra, jūsų nėra VU. Kiekvienas VU studentas pirmiausia privalo užsiregistruoti VU tapatybių valdymo sistemoje adresu https://id.vu.lt.
Tolesnius regitracijos žingsnius rasite čia.
MIF IT resursų naudotojas
|
Visi MIF studentai privalo susitvarkyti MIF naudotojo prisijungimą. Kitaip negalėsite naudotis MIF IT ištekliais paskaitų metu ar savarankiškam darbui. Kaip tai atlikti rasite čia. |
Jeigu pamiršote MIF naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti čia (tam reikės naudoti VU IS prisijungimą).
Jeigu pamiršote VU IS naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti tik per VU IS adresu https://id.vu.lt.
VU el. paštas
Pašto dėžutė pasiekiama adresu https://office365.vu.lt. Pašto dėžutė pasiekima tik tada jei esi užsiregistravęs VU IS. Atmink – pasirašydamas studijų sutartį, įsipareigojai naudoti universiteto pašto dėžutę! Kitu atveju fakulteto darbuotojai neprivalo suteikti informacijos asmenims nenaudojantiems VU pašto.
Wi-Fi
Visuose universiteto ir fakulteto pastatuose veikia bevielis ryšys (Wi-Fi):
- Autorizacija prie bevielio tinklo "MIF-Open" vyksta naršyklėje su MIF IT naudotojo prisijungimo duomenimis.
- Vilniaus universitete taip pat veikia ir Eduroam tinklas, prie jo galite prisijungti, jeigu užsisakėte paslaugą per VU IS adresu https://id.vu.lt. Kaip prisijungti prie Eduroam tinklo instrukcijas rasite čia.
Kur rasti paskaitų ir atsiskaitymų tvarkaraščius?
Paskaitų tvarkaraščių sistema
- Tvarkaraščiai (galima matyti paskaitų tvarkaraščius pagal studentų grupes, pastatus ir auditorijas)
Kur rasti virtualią mokymosi aplinką?
Virtuali mokymosi aplinka
Kas yra Iaas, OpenNebula, uosis , Git ir kt?
Paslaugos veikiančios Iaas principu
- Virtualių mašinių kūrimo įrankis OpenNebula (debesų kompiuterija, galimybė diegti ir konfigūruoti operacines sistemas pagal poreikį)
- Duomenų bazių MySQL serveryje kūrimas (galimybė kurti duomenų bazes pagal poreikį)
- Programinio kodo versijavimo paslauga Git (galimybė naudoti programinio kodo versijavimo sprendimą)
Kur rasti detalesnę informaciją apie MIF IT
Išsami informacija apie VU MIF IT infrastruktūrą
- IT wiki MIF infrastruktūra ir atsakymai į dažniausius IT klausimus
Kur yra praktikos sistema?
Studentų ir darbdavių registravimosi praktikai sistema
- Praktika IS (darbdaviai gali siūlyti praktikos vietas, studentai gali registruotis praktikai bei pildyti praktikų sutartis)
Rašto darbai
VU MIF rašto darbų ir skaidrių šablonai
Ar galiu naudoti dirbtinį intelektą (pvz., ChatGPT) rašto darbui?
Tik tuo atveju, jeigu laikysitės „Dirbtinio intelekto naudojimo Vilniaus universitete gairių“ bei rašto darbo vadovas apie tai yra informuotas ir tam neprieštarauja.
Kaip ir kada reikia užregistruoti rašto darbo temą ir vadovą?
Sekite informaciją MIF internetinėje svetainėje jūsų studijų programos skiltyje “Rašto darbai”. Studijų programos administratorė arba dalyko dėstytojas informuoja studentus apie skelbiamą temų sąrašą bei registracijos tvarką VU suteiktu el. paštu.
Iki kada galiu keisti bakalauro rašto darbo (kursinio, projektinio, baigiamojo) vadovą ir temą?
Tai priklauso nuo studijų programos rašto darbų reikalavimų. Kreipkitės į savo studijų programos administratorę, bet ne vėliau kaip per pirmąjį prasidėjusio semestro mėnesį.
Iki kada galiu koreguoti ir patikslinti rašto darbo temą?
Temą galite koreguoti likus bent 14 dienų iki rašto darbo pristatymo dienos, tikslią datą praneša studijų programos administratorė.
Ar galiu pats koreguoti temą, prisijungęs prie VU IS „Rašto darbų (RD) temų ir vadovų administravimo“?
Ne, pakoreguotą bei suderintą su rašto darbo vadovu temos pavadinimą reiktų pranešti jūsų studijų programos administratorei likus bent 14 dienų iki rašto darbo pristatymo dienos. Tikslią datą ir pateikimo būdą praneša studijų programos administratorė.
Ar galima vieną bakalauro rašto darbą (kursinį, baigiamąjį) rašyti dviese?
Galima, jei leidžia rašto darbo vadovas ir / arba SPK. Tokio rašto darbo apimtis turi būti bent 1,5 karto didesnė, nei numatyta rašto darbo apimtis dalyko apraše ir/ar metodiniuose nurodymuose. Daugiau informacijos suteiks jūsų studijų programos administratorė.
Ar galima rinktis rašto darbą tokia pat tema, kokią jau yra pasirinkęs kitas studentas?
Galima, jei leidžia vadovas, tartis turite individualiai su temą pasiūliusiu rašto darbo vadovu.
Ką daryti, jei negaunu atsakymo iš dėstytojo dėl jo sutikimo vadovauti rašto darbui?
Įsitikinkite, ar laišką rašėte iš VU suteikto el. pašto adreso. Jei rašote iš asmeninio, universiteto darbuotojai turi teisę į laišką neatsakyti.
Nepavyksta susisiekti su dėstytoju, gal galite duoti man jo mobilųjį telefono numerį?
Deja ne, tokiais atvejais informuokite savo studijų administratorę, ji pasistengs padėti. Taip pat galite susitikti su dėstytoju gyvai po jo paskaitos/pratybų arba susisiekti per MS Teams.
Ar galiu keisti magistro mokslo tiriamojo darbo temą ir vadovą, jei jau esu gavęs įvertinimą už ankstesnę(-es) dalį(-is)?
Galite, tačiau naują vadovą ir temą turite susirasti pats ir atkreipkite dėmesį, jog visas mokslo tiriamojo darbo dalis reikės parengti iš naujo. Daugiau informacijos suteiks jūsų studijų programos administratorė.
Ar profesinės praktikos ataskaitą turi pasirašyti universiteto praktikos vadovas?
Ne, MIF profesinės praktikos ataskaitos teikiamos į virtualią mokymosi aplinką (emokymai.vu.lt), kurioje vadovai, jei reikės pagal tos studijų programos reikalavimus, patvirtins praktikos ataskaitą. Jums tuo rūpintis nereikia.
Tarptautiniai mainai
Kaip išvykti į studijų mainus?
Kviečiame dalyvauti studijų mainų programos konkursuose. Daugiau informacijos rasite čia.
Kokie yra mainų programų dalyvių atsiliepimai?
Prieš nusprendžiant, kurį užsienio universitetą rinktis, rekomenduojame ne tik susipažinti su užsienio universiteto skelbiama informacija atvykstantiems, bet ir perskaityti dalyvavusiųjų mainuose studentų atsiliepimus.
Kokie yra MIF užsienio partneriai?
Atnaujintą partnerių sąrašą galite rasti šioje VU tarptautinių ryšių svetainėje.
Kada pateikti paraišką?
Programos konkursas skelbiamas du kartus per metus:
- vasario mėnesį – rudens semestrui arba kitiems mokslo metams;
- rugsėjo mėnesį – pavasario semestrui.
Kvietimas teikti paraiškas atrankai ir tikslios atrankos konkurso datos skelbiamos fakulteto naujenose ir VU Tarptautinių ryšių skyriaus naujienose. ERASMUS+ paraiškos teikiamos per VU informacinę sistemą
Kaip sužinoti atrankos rezultatus?
Pasibaigus elektroninei registracijai, fakulteto atrankos komisija vertina studentų motyvaciją, studijų rezultatus, vykdo atrankos pokalbius (jei reikia) ir ne vėliau kaip po dviejų savaičių skelbia konkurso rezultatus el. paštu ir/arba atrankos svetainėje.
Praktika
Kur galiu rasti naudingą informaciją apie praktiką studentams?
Informaciją apie praktiką ir naudingas nuorodas rasite svetainės skiltyje Studijos->Praktika
Kur galiu rasti mano studijų programai numatytą praktikos laikotarpį?
Laikotarpio datas rasite svetainės skiltyje Studijos -> jūsų pakopa -> studijų programos pavadinimas.
Taip pat prisijungę prie Praktikos IS – skelbimų skiltyje.
Studentų ir darbdavių registravimosi praktikai sistema
- Praktika IS (darbdaviai gali siūlyti praktikos vietas, studentai gali registruotis praktikai bei pildyti praktikų sutartis)
Kur galiu rasti praktikos dokumentų pildymo ir pateikimo datas?
Laikotarpio datas rasite svetainės skiltyje Studijos -> jūsų pakopa -> studijų programos pavadinimas.
Taip pat prisijungę prie Praktikos IS – skelbimų skiltyje.
Studentų ir darbdavių registravimosi praktikai sistema
- Praktika IS (darbdaviai gali siūlyti praktikos vietas, studentai gali registruotis praktikai bei pildyti praktikų sutartis)
Kur galiu rasti praktikos sistemos instrukciją?
Praktikos IS instrukcija studentams.
Studentų ir darbdavių registravimosi praktikai sistema
- Praktika IS (darbdaviai gali siūlyti praktikos vietas, studentai gali registruotis praktikai bei pildyti praktikų sutartis)
Kaip prisijungti prie praktikos sistemos?
Praktikos sistemos pradiniame lange rinkitės „Studentams ir darbuotojams“. Atsidarius VU Bendro prisijungimo sistemai junkitės su savo VUIS prisijungimo duomenimis.
Ką daryti, jeigu manau, kad nespėsiu laiku susirasti praktikos?
Turite klausimų? Susisiekite:
- El. paštu praktika@mif.vu.lt
- Telefonu (8 5) 219 5027
- Adresu Naugarduko g. 24, 108 kab.
Ar galiu praktiką pradėti anksčiau (vėliau)?
Praktikos laikotarpio keitimas galimas kai kuriose studijų programose tik išskirtiniais atvejais dėl svarių priežasčių ir leidus SPK pirmininkui bei Akademinių reikalų prodekanui. Daugiau informacijos rasite instrukcijoje.
Pastaba: praktiką atliekant ne tam numatytu laikotarpiu studijų metu, ją atlikti galima tik po ne daugiau nei 20 valandų per savaitę.
Turite klausimų? Susisiekite:
- El. paštu praktika@mif.vu.lt
- Telefonu (8 5) 219 5027
- Adresu Naugarduko g. 24, 108 kab.
Ar galiu praktiką atlikti po daugiau (mažiau) valandų per savaitę arba daugiau valandų nei numatyta studijų programoje?
Ne. Bendras praktikos valandų skaičius ir valandų skaičius per savaitę yra nekeičiamas.
Pastaba: praktiką atliekant ne tam numatytu laikotarpiu studijų metu, ją atlikti galima tik po ne daugiau nei 20 valandų per savaitę.
Šiuo metu dirbu, ar galiu praktiką atlikti savo darbo vietoje?
Taip, jeigu darbas atitinka studijų programą, organizacija sutinka, kad joje atliksite praktiką darbo metu, bei gali Jums paskirti VU Praktikos reglamento reikalavimus atitinkantį praktikos vadovą. Taip pat būtina sudaryti trišalę praktikos sutartį. Sudarymo procesas toks pats kaip ir praktikos be darbo sutarties atvejais.
Jau turiu darbo patirties, ar galiu ją užskaityti kaip privalomą praktiką?
Studentai, turintys ne mažiau nei studijų programoje praktikai numatytos programos reikalavimus atitinkančios darbo patirties, gali prašyti leisti ataskaitą pateikti ir gintis už įgytą patirtį. Tokiu atveju, gavę reikiamus leidimus, studentai privalo parašyti ataskaitą ir ją pristatyti studijų programoje numatytais terminais. Leidimas gintis ataskaitą už įgytą patirtį negarantuoja, kad praktika bus užskaityta – viskas priklausys nuo ataskaitos ir gynimų. Šis procesas galimas ne visose studijų programose. Daugiau informacijos rasite instrukcijoje.
Turite klausimų? Susisiekite:
- El. paštu praktika@mif.vu.lt
- Telefonu (8 5) 219 5027
- Adresu Naugarduko g. 24, 108 kab.
Ar galiu praktiką atlikti akademinių atostogų/studijų sustabdymo metu?
Jeigu tame semestre, kuriame Jums priklauso praktika, būsite akademinėse atostogose/studijų sustabdyme, praktikos sutarties su Jumis sudaryti tam laikotarpiui negalėsime.
Jeigu prieš praktiką esate akademinėse atostogose/studijų sustabdyme, bet sutartį sudaryti norite laikotarpiui, kai būsite grįžę tęsti studijas, tuomet sutartį sudaryti galima.
Kas bus, jei praktikos eigoje nutarsiu išeiti akademinių atostogų/sustabdyti studijas?
Jeigu esate sudarę praktikos sutartį, tačiau eigoje nutariate išeiti akademinių atostogų/sustabdyti studijas, privalote informuoti praktikos koordinatorių el. paštu praktika@mif.vu.lt. Akademinių atostogų ar studijų sustabdymo metu praktikos atlikti negalima, todėl praktikos sutartis bus nutraukta.