User Tools

Site Tools


cloud:lamp

Debian 10 LAMP (Linux Apache MySQL PHP)

Norėdami susukurti ir naudoti LAMP MIF debesų kompiuterijos aplinkoje, turite susikurti savo VM ir susiinstaliuoti reikiamus paketus. Naudotojų patogumui sukurtas „debian10-lamp“ šablonas leidžia tą padaryti be didesnių konfigūravimo darbų. Turint tokią VM galėsite naudotis apache2/mysql(mariadb)/php/adminer.

Norint sukurti mašiną reikia prisijungti prie MIF debesų kompiuterijos ir susikurti VM

pasirenkant „debian10-lamp“ šabloną.

Kuriant VM šablonas reikalauja įrašyti mysql root user slaptažodį ir jį pirmą kartą startuodamas sukonfigūruoja.

Suvedus slaptažodį nuspauskite „Create“, kad sukurtumėte VM. Pirmą kartą VM startavimo metu instaliuoja ir konfigūruoja visą reikalingą programinę įrangą, tad gali tekti palaukti kol tai paruošiama.

Raudonai 1 ir 2 pažymėta kaip galima prisijungti prie sukurtos VM SSH protokolu, jungtis reikia ne standartiniu 22 prievadu, o peradresuotu, kuris nurodytas 3 punkte. Prisijungus savo puslapius galima tvarkyti /var/www/html ir/arba ~/public_html kataloguose. Savo failus ten galima įkelti su winscp ar kitokia programine įranga, kuri palaiko SFTP/SSH protokolą. Jeigu reikia kitokios programinės įrangos, tą galite instaliuoti patys.

Prie WWW puslapio prisijungti galima 1 punkte nurodytu IP adresu ir 4 punkte nurodytu prievadu, šiame pavyzdyje http://193.219.91.103:14125/. Prie DB valdymo interfeiso galima prisijungti http://193.219.91.103:14125/adminer Primą karta naudokite naudotojo vardą „root“, DB „mysql“ ir tą slaptažodį, kurį įvedėte kurdami VM. Vėliau susikurkite reikiamą DB ir naudotoją.

cloud/lamp.txt · Keista: 2020/10/13 11:39 vartotojo mif04031