Registracija į Erasmus+ mainus vyksta iki rugsėjo 21 d. 24 val. Kaip atrodo Erasmus+ studijos? Kokie dalykai įsiminė iš studijų Prancūzijoje? Apie tai papasakojo Ekonometrijos 4 kurso studentė Emilija.
Universitetas Prancūzijoje
Dar mokykloje mokiausi prancūzų kalbos pagrindų ir labai norėjau kalbos įgūdžius pagerinti, o būtent šią vietą pačioje Prancūzijoje pasirinkau dėl lokacijos.
Universitetas įsikūręs kalnuotame Savojos regione, o vienas iš miestų buvo Anesi, kuriame ir praleidau pusmetį. Jis mane sužavėjo tik pamačius pirmąją jo nuotrauką Google.
Anesi miestas ir jo apylinkės buvo tarsi iš pasakos, vaizdais negalėjau atsigrožėti visą ten praleistą laiką.
Universitetas gana modernus, rūpinasi atvykusiais studentais, esant norui, suranda apgyvendinimą, bet visada reikia turėti šiek tiek kantrybės bendraujant tiek su administracija, tiek su vietiniais studentais ir dėstytojais, nes Prancūzijoje kai kurie dalykai gali užtrukti kiek ilgiau dėl didesnio visuomenės atsipūtimo.
Ir dar reikia pasiruošti beveik visur bendrauti PRANCŪZIŠKAI, vietiniai gali sakyti, kad galbūt suteiks jums paslaugas ar kt. angliškai, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad net ir labai laužyta prancūzų kalba yra geresnė už jų anglų :)
Universitetas įsikūręs per du miestus: Šamberi ir Anesi, tarp kurių yra apie 50 kilometrų atstumas.
Studijos ir prancūzų kalba Savojos universitete
Palyginus su Lietuva, man jų bendravimas tarp studentų ir dėstytojų pasirodė ne toks formalus, neretai į dėstytojus kreipiamasi antruoju asmeniu.
Jų mokymosi sistema irgi man patiko, nes jų semestras trunka 3–3,5 mėn., yra labiau intensyvesnis, tačiau ir atostogų jie turi gerokai daugiau.
Atvykusi žinojau prancūzų kalbos pagrindus, todėl universiteto pasiūlytuose nemokamuose kursuose (kurie įskaitomi su kreditais) pasirinkau A2 lygį. Jie tikrai padėjo, tačiau labiausiai padėjo netikėta žinia, jau atvykus, kad visos paskaitos man vyks prancūziškai.
Prieš pasirenkant šį universitetą, aš kontaktavau su vietinėmis koordinatorėmis, kurios mane patikino, kad net jei ir kursai dėstomi prancūziškai, man bus suteiktos galimybės gauti medžiagą ir atsiskaitymus laikyti anglų kalba. Tačiau, žinoma, jau iškart atvykusi supratau, kad to tikrai nebus, bet šį nemenką iššūkį įveikiau ir semestro pabaigoje visus egzaminus išlaikiau prancūzų kalba. Tiesa, labai padėjo tai, kad labiausiai reikėjo skaityti šia kalba, o ne kalbėti ar rašyti.
Kalbos barjerą jaučiau ir bendraudama su vietiniais kurso draugais, dauguma jų nekalbėjo angliškai, todėl komunikavau tik su keliais, kurie dar kažkiek mane suprato. Su dėstytojais taip pat daugiausiai bendraudavau laiškais, kad galėčiau naudotis el. vertėju, o paskaitose jų klausydavausi. Gerai, kad visi kalbėjo tikrai aiškiai, todėl nebuvo labai sunku suprasti.
Ar rekomenduotumėte išbandyti mainų galimybes kitiems studentams? Kodėl?
Neabejotinai taip! Nors ir mano mainai tapo nemenku iššūkiu dėl kalbos barjero, bet jau po 2 mėnesių netgi džiaugiausi taip susiklosčiusia situacija, nes tai buvo nepaprastai svarbi patirtis kalbos tobulinimui.
Bet, iš tikrųjų, dėl studijų patirtas nedidelis stresas buvo absoliučiai numalšintas visų nuotykių, atradimų ir draugų pagalba. Tie 4,5 mėnesio, praleisti Anesi, buvo nuostabūs ir aš kiekvieną dieną džiaugiausi, kad neišsigandau pasaulinės pandemijos ir išdrįsau rizikuoti ten nuvykti. Vienareikšmiškai vienas geriausių mano gyvenimo laikotarpių!
2021-09-20