Sidebar

VU verslo mokykla


Dirbtinis intelektas, genų inžinerija, elektromobiliai, kvantiniai kompiuteriai – tai naujosios kartos technologijų inovacijos, į kurias pasaulis šiandien telkia savo dėmesį. Jos keičia ne tik pramonės sritis, bet ir kiekvieno iš mūsų ir ateities kartų gyvenimą. Specialistų, gebančių veikti dinamiškoje verslo aplinkoje ir diegti moksliniais tyrimais grindžiamas inovacijas, poreikis itin auga, todėl Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykla su viena didžiausių pasaulio mokslo organizacijų – Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (European Organisation for Nuclear Research, CERN) artėjančius studijų metus pasitinka pristatydamos unikalią ir Baltijos šalyse analogų neturinčią magistrantūros studijų programą „Aukštųjų technologijų verslas“ (angl. Deeptech Entrepreneurship).

„VU Verslo mokykla kartu su CERN, fizikos, matematikos ir informatikos srities mokslininkais bei verslo specialistais atveria naujas perspektyvas. Mūsų siekis – transformuoti tradicinę mąstyseną ir kurti verslą, technologijas ir lyderystę jungiančią novatorišką kultūrą. VU yra kaip tik ta vieta, kurioje vertybėmis grįsta inovacijų kultūra susijungia su antrepreneryste ir pirmaujančiais technologiniais sprendimais. Tikiu, kad būtent šioje programoje būsimieji verslo vienaragiai pradės savo turiningą ir jaudinančią kelionę“, – sako programos vadovė prof. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė.

Ši studijų programa jungia technologijų, antreprenerytės ir strateginės lyderystės sritis. Programa yra sukurta ir vykdoma kartu su VU Matematikos ir informatikos, Fizikos fakultetais, CERN ir užsienio šalių dėstytojais. Studentai, studijų metu kursiantys savo startuolius, turės galimybę savo verslo projektą išbandyti pačiame CERN.

„Nuo pasaulinio tinklo iki PET skenerių, skirtų vėžio terapijai, ar paprasčiausio jutiklinio ekrano – tai įvairūs taikomieji tyrimai, atlikti CERN ir padėję pakeisti pasaulį, kuriame gyvename. Šiandien kiekvienas išmanusis telefonas priklauso nuo žinių apie kvantinę mechaniką ir bendrąjį reliatyvumą – šių inovacijų tokie žymūs mokslininkai kaip Maxas Planckas ar Albertas Einsteinas niekada negalėjo įsivaizduoti. Visa tai yra kritinės inovacijos (angl. disruptive innovations), priklausančios nuo fundamentaliųjų tyrimų, kuriose rezultato gali būti siekiama dešimtmečius ar net šimtmečius. CERN kviečia antreprenerius, kurie dalijasi tokia pačia vizija ir ne tik domisi esamomis CERN technologijomis, bet ir geba suvokti originalias idėjas bei transformuoti jas į naujus produktus – nežinomus šiandien, tačiau būtinus rytoj“, – teigia vyriausiasis CERN patarėjas ir šios programos dėstytojas prof. Christophas Schäferis.

Pasaulis keičiasi, todėl tradiciniai investavimo ar atsigavimo po ekonominės krizės būdai nebėra efektyvūs. Deeptech Entrepreneurship programa pritaikyta tiek verslo, tiek technologijų srityse save projektuojantiems ar jau realizuojantiems asmenims. Startavus Pramonei 5.0 visos valstybės privalo investuoti į mokslu grįstas inovacijas ir pasinaudoti jų kuriamomis unikaliomis galimybėmis. Lietuvoje, 2016–2018 m. duomenimis, inovacijas diegė 45,3 proc. visų įmonių, tačiau 2020 m. mūsų šalis pasauliniame inovacijų indekse užėmė tik 40 vietą, todėl jai yra reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie suprastų du skirtingus pasaulius – mokslo ir verslo – ir kurių kūrybiškumas ir antreprenerystės kompetencijos atvertų naujus technologinius sprendimus.

„Proveržio valstybės, tarptautinės organizacijos, technologijų parkai, verslo klasteriai ir įmonės ieško antreprenerių, kūrėjų, lyderių, gebančių sujungti technologijas su ateities sprendimais. Ši studijų programa vykdoma mokslo ir verslo sankirtoje, diegiant technologijų, duomenų mokslo, inovacijų valdymo ir antreprenerystės žinias ir praktiką. Deeptech Entrepreneurship magistrantūros studijų programa sieja skirtingas sritis, kad geriau parengtų studentus tapti naujos kartos technologijų antrepreneriais, gebančiais sujungti technologijų ir antreprenerystės patirtis, tuo puikiai papildydama ir praturtindama VU Verslo mokyklos tarptautinių magistrantūros programų portfelį“, – teigia VU Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos