Sidebar

Registracija į ISEP studijų mainus: galimybė studijuoti JAV ar kitoje pasaulio šalyje

Pasinaudokite galimybe studijuoti 2023/2024 akademinių metų rudenį su ISEP mainais JAV ar kitoje pasaulio šalyje!
Informacija apie programą.

Registracija vyksta iki gruodžio 3 dienos!

Daugiau informacijos apie registraciją.

2022 11 10 ISEP Studentų mainai VU 900x1273

2022-11-10

Kviečiame dalyvauti tarptautiniuose mainuose 2022-2023 pavasario semestrui

Rudens vėjai ir ilgėjantys vakarai išpūtė šiltas mintis? Laikas jas pildyti naujais planais – registruokis ERASMUS+ ar kitoms mainų atrankoms 2022-2023 mokslo metų pavasariui!

𝗦𝗩𝗔𝗥𝗕𝗨! Galite teikti paraiškas kelioms atrankoms tuo pačiu metu. Daugiau informacijos rasite čia.

Kviečiame prisijungti į nuotolinį seminarą lietuvių kalba: Rugsėjo 13 d. 14 val., renginio nuoroda.

Įdomu, kaip sekėsi kitiems MIF studentams mainų programose? Kviečiame į susitikimą rugsėjo 15 d., 16:00 val. 312 aud., Naugarduko g. 24.

2022 09 12 Studijos uzsienyje900x471

2022-09-13

MIF sveikina pirmakursius: atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

Pasirašėte sutartį studijuoti Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) ir kyla daugybė minčių – o kas toliau? MIF Studijų skyriaus komanda skuba į pagalbą ir paruošė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

2022 08 01 Pirmakursiams900x599 

Kada prasideda studijos?

Užsiėmimai prasideda rugsėjo 5 d.
Planuojama, kad užsiėmimai vyks kontaktiniu būdu, laikantis visų LR vyriausybės nurodytų privalomųjų saugumo ir viruso plitimo prevencijos reikalavimų.

Kaip užsiregistruoti studijoms?

Kiekvienas VU studentas ir klausytojas privalo nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. užsiregistruoti VU e. tapatybių valdymo sistemoje adresu https://id.vu.lt. Norint prisijungti prie sistemos, reikalingas studento numeris. Jį gausite el. paštu arba galite sužinoti iš studijų administratorės

Užsiregistravus E. tapatybių valdymo sistemoje id.vu.lt suteikiamas prisijungimo vardas ir slaptažodis, kurie būtini naudotis šiomis VU e. paslaugos:

 • VU el. pašto adresas;
 • Prieiga prie VU IS Studijų virtualios studento darbo vietos eStudentas (is.vu.lt);
 • Leidimas jungtis prie VU VPN;
 • Leidimas jungtis prie belaidžio interneto tinklo eduroam.

Kaip pasiekti savo eStudentas paskyrą?

Užsiregistravus VU e. tapatybių valdymo sistemoje galima prisijungti prie:

1. Vilniaus universiteto informacinės sistemos.

Naudojantis savo VU prisijungimo vardu ir slaptažodžiu iki rugsėjo 30 d. būtina prisijungti prie virtualios studento darbo vietos – eStudentas. Tai visos studijų informacijos, susijusios su konkrečiu studentu, saugykla internete. Studentas, prisijungęs prie sistemos, gali:

 • matyti savo asmens duomenis, išrašus iš įsakymų, studijų programos planą, sesijos tvarkaraštį, sesijos rezultatus, vietą geriausiai besimokančiųjų eilėje, informaciją apie gautas išmokas (stipendijas) ir kt.;
 • užsisakyti reikalingas pažymas, teikti įvairius prašymus, susijusius su studijomis;
 • atsispausdinti įmokų už studijas kvitus;
 • pasirinkti laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus;
 • talpinti rašto darbus į Elektroninių dokumentų informacinę sistemą (ETD).

2. Microsoft Office 365 ( office365.vu.lt) aplinkos, kurioje galėsi naudotis elektroniniu paštu bei Microsoft Office programų paketu.

Ar matematikos ir informatikos fakultete yra papildoma sistema?

Taip, norint naudotis MIF IT resursais nepakanka būti VU IS naudotoju. Tam reikia tapti MIF IT resursų naudotoju!

VU IS naudotojas ir MIF IT resursų naudotojas turi skirtingus prisijungimus. Visi MIF studentai privalo susitvarkyti MIF naudotojo prisijungimą. Kitaip negalėsite naudotis MIF IT resursais paskaitų metu ar savarankiškam darbui.

 • Pasitikrinkite naudotojo vardą ir/arba užsiregistruokite čia (naudotojo vardas gali sutapti su VU IS naudotojo vardu**) tam, kad taptumėte MIF IT išteklių naudotoju.
 • Pirmojo užsiėmimo kompiuterių klasėse metu, įvedus savo MIF IT naudotojo vardą, privalote pasikeisti slaptažodį* čia.

*Jeigu pamiršote MIF naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti čia (tam reikės naudoti VU IS prisijungimą).
**Jeigu pamiršote VU IS naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti tik per VU IS adresu https://id.vu.lt.

Kaip sužinoti savo grupę ir pogrupį?

Studentai universitete skirstomi į grupes (20-25 studentų), tačiau kai kuriems dalykams skiriami mažesni studentų srautai – pogrupiai (10-13 studentų).

Informaciją apie grupę galėsi rasti savo estudentas paskyroje (is.vu.lt). Savo pogrupį galėsi sužinoti rugpjūčio pab. šiuo adresu: (https://mif.vu.lt/srautai/login). Pirmiausia tau reikės prisijungti prie VU informacinių sistemų (informacija žemiau).

Norint pasikeisti savo grupę ar pogrupį, reikėtų atsiųsti prašymą el. paštu nurodant norimą grupę/pogrupį ir keitimo motyvą.

Koks bus mano paskaitų tvarkaraštis?

VU MIF rudens semestro tvarkaraštis yra skelbiamas čia (https://tvarkarasciai.vu.lt/mif/). Tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas, todėl aktualu dažnai peržiūrėti tvarkaraščio pasikeitimus pirmas dvi semestro savaites.

Kada vyks integracijos renginiai pirmakursiams?

Integracijos renginiai pirmakursiams vyks nuo rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 2 d.
Rugsėjo 5-9 dienomis vyks informaciniai pristatymai.
Detalesnė informacija bus skelbiama artimiausiu metu.
Visus pirmakursius raginame dalyvauti visose programos dalyse, kadangi tai – išskirtinė proga per labai trumpą laiką susipažinti su visa didele Vilniaus universiteto šeima.

Ar jau galiu užsisakyti studento pažymėjimą?

Kai studentas sudaro sutartį su universitetu, informacija įstaigai, atsakingai už Lietuvos studentų pažymėjimų (LSP) gamybą, yra perduodama per 2-3 savaites nuo sutarties sudarymo datos. Jau po poros savaičių galima pradėti tikrinti  https://lsp.lt/ sistemą, ar duomenys jau įkelti ir užsisakyti LSP.

Norint užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP), atliekami šie žingsniai: 

 1. Registracija LSP sistemoje (https://lsp.lt/) ir naujo LSP užsakymas;
 2. Pasirinkus pristatymo adresą, reikia sulaukti kurjerio skambučio ir suderinti LSP pristatymo laiką.

LSP pagaminamas per 1-2 savaites nuo užsakymo pateikimo ir nuotraukos tinkamumo LSP gamybai patvirtinimo.
Kai LSP pagaminamas, atsiunčiamas pranešimas registracijos metu nurodytu el. paštu. Taip pat galima prisijungti prie savo aplinkos sistemoje ir matyti, kokioje būklėje LSP.
Rudenį LSP gamyba gali trukti ilgiau nei numatyta.
Turi klausimų? Kreipkis į VU studentų atstovybę, kuri rūpinasi LSP išdavimo ir grąžinimo procesu.

Tam tikrais atvejais verta pasigaminti ir tarptautinį studento pažymėjimą. ISIC (angl. International Student Identity Card) – tarptautinis studento pažymėjimas, išduodamas nuolatinių studijų studentams, pripažįstamas ir globojamas UNESCO, oficialiai galiojantis Lietuvoje ir dar 130 pasaulio šalių. Pažymėjimas yra oficialus dokumentas patvirtinantis studento statusą ir suteikiantis teisę naudotis viešojo transporto ir kitomis studentams teikiamomis lengvatomis. Pagaminimo laikas įprastai yra 1-5 darbo dienos. Daugiau informacijos: https://www.isic.lt

Kaip gauti pažymą, kad buvau priimtas studijuoti universitete?

Pažymos, patvirtinančios studento statusą, galioja nuo rugsėjo 1 iki rugsėjo 30 d. Jos gali būti naudojamos vietoj studento pažymėjimo, kol jis bus pagamintas. Pažymos užsakomos per Vilniaus Universiteto informacinę sistemą (VU IS) iš savo eStudentas paskyros (is.vu.lt).

Šias pažymas studentai gali atsiimti studijų skyriuje (Naugarduko g. 24, 106 k.) nuo rugsėjo 1 d. arba mokslo metų pradžios šventės metu rugsėjo 1-3 d., susitikime su studijų programos komitetu.

Esu priimtas į valstybės nefinansuojamą vietą, iki kada turėčiau sumokėti už studijas?

Jeigu studijuojate valstybės nefinansuojamoje vietoje, studijų įmoką turėtumei sumokėti per pirmąjį studijų mėnesį.
Įmokos kvitas bus pateikiamas prisijungus prie VU IS eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

Atkreipk dėmesį, kad šią įmoką kiekvieną semestrą gali atidėti arba dalinti dalimis. Taip pat gali teikti prašymą dėl valstybės remiamų paskolų. Daugiau informacijos apie VU finansines lengvatas rasi čia.

Studijavau kitur ir įstojau į MIF programą, ką turėčiau daryti, kad mano studijuoti dalykai būtų įskaityti?

Dalykų įskaitymas yra atliekamas studijų programos komiteto sprendimu. Norint įskaityti dalykus iš kitų studijų, reikia pateikti prašymą per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) su priedais: akademine pažyma ir dalyko/-ų aprašais.

Įstojau į studijų programą ir norėčiau mokytis pagal individualų studijų planą. Ką daryti?

Norint susidaryti individualų studijų planą, reikėtų pateikti prašymą dėl individualaus studijų plano sudarymo er savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) bei parašyti, kokio individualaus plano pageidaujate ir priežastį. Sprendimą dėl individualaus studijų plano sudarymo priima studijų programos komitetas ir studijų prodekanas. Prašymai teikiami iki rugsėjo 15 d.

2022-08-17

Informacija absolventams

Iškilminga diplomų teikimo ceremonija vyks birželio 23 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius 01123).

Jeigu neplanuojate dalyvauti įteikimo ceremonijoje – būtinai praneškite studijų skyriui iki birželio 17 d. (). Nedalyvavę ceremonijoje absolventai savo diplomą galės atsiimti studijų skyriuje nuo birželio 27 d.

2022 05 31 Informacija absolventams900x297

ATSISKAITYMO SU VILNIAUS UNIVERSITETU TVARKA

Sėkmingai baigus studijas ir norint gauti studijas patvirtinantį diplomą ir diplomo priedėlį, privalu atsiskaityti su Universitetu. Atsiskaitymo su Universitetu procedūros apibrėžtos Absolventų atsiskaitymo su Vilniaus universiteto tvarkoje.

Universiteto padaliniai, su kuriais reikia atsiskaityti, jei jiems absolventai yra skolingi, yra šie:

Universiteto biblioteka (grąžinti knygas, kt.);
Universiteto Bendrųjų reikalų direkcijos Būsto skyrius (atsiskaityti už apgyvendinimą VU bendrabutyje);
Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (grąžinti studento pažymėjimo nereikia, pažymėjimas negalios baigus studijas. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai – papildomų veiksmų imtis nereikia);
Tarptautinių ryšių skyrius (jeigu vykote į studijų mainus ir dar neatsiskaitėte);
Studentų paslaugų ir karjeros centras (jeigu vykote į Erasmus praktiką ir dar neatsiskaitėte);
Fakulteto administracija (įvykdyti finansinius ir akademinius įsipareigojimus, jeigu dar neatlikote. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai po to, kai visi kiti atsiskaitymai įvykdyti– papildomų veiksmų imtis nereikia).

Absolventai, turintys įsiskolinimų, atsiskaityti su Universiteto padaliniais privalo ne vėliau kaip iki birželio 17 dienos. Neatsiskaičiusiems su Universiteto padaliniais negali būti išduodamas diplomas.

Iškilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į MIF Studijų skyrių tel. +370 5 219 3055 arba el. p.

Matematikos ir informatikos fakulteto Studijų skyrius

2022-05-31

2021/2022 m. pavasario semestro egzaminų (ir įskaitų) sesijos tvarkaraštis

2022 04 12 Tvarkarastis1920x634

Informacija apie egzaminus pagal dėstytojo pavardę arba grupes skelbiama fakulteto interneto svetainėje, dešinėje pusėje esančių Naudingų nuorodų skiltyje „Užsiėmimų tvarkaraščiai“. Svarbu pasirinkti jau besibaigiantį 2021/2022 m. m. pavasario semestrą.

Viršutinėje tamsiai vyšninės spalvos meniu juostoje pasirinkę „Dėstytojai“ pagal savo pavardę (arba pasirinkę „Tvarkaraštis“ pagal grupes) rasite užsiėmimų tvarkaraštį.

Dešinėje puslapio pusėje – „Papildomos kalendoriaus funkcijos“, iš jų pasirinkę „Atsiskaitymai“ matysite egzaminų (o vėliau – ir perlaikymų) tvarkaraštį.

2021/2022 M. PAVASARIO SEMESTRO EGZAMINŲ (IR ĮSKAITŲ) SESIJOS TVARKARAŠTIS

2022-04-13

ERASMUS+, ARQUS ir COIMBRA GROUP bei dvišalių sutarčių registracija studijoms 2022/2023 m. m.

2021 11 15 ISEP mainai

Ar norėtum patobulinti ir/ar išmokti naują užsienio kalbą, pažinti naują kultūrą, įgyti neįkainojamos akademinės ir gyvenimiškos patirties?

Kviečiame teikti paraišką ir registruotis ERASMUS+, ARQUS ir COIMBRA GROUP bei dvišalių sutarčių studijoms!

Studentų registracija vyksta iki kovo 1 d.!

SVARBU! Galite teikti paraiškas kelioms atrankoms tuo pačiu metu.

ERASMUS+ studentų registracijos sistema: http://www.erasmus.tprs.vu.lt/
Erasmus partnerių sąrašą rasite: http://www.erasmus.tprs.vu.lt/partneriai/

ARQUS ir COIMBRA GROUP registracijos formą galite rasti čia: https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/mainu-galimybes/arqus-ir-coimbra-group

Dvišalių sutarčių mainų informacija: https://www.vu.lt/tarptautiniai-rysiai/mainu-galimybes/dvisales-sutartys

Informaciniai seminarai vyks:
lietuvių kalba vasario 10 d. ir vasario 23 d. 14 val.
anglų kalba vasario 17 d. 14 val.

2022-01-06

Svečių registracija į MIF baigiamųjų darbų gynimus

2021 01 06 Gynimai600x502

VU MIF bakalauro ir magistro studijų programų baigiamųjų darbų nuotoliniai gynimai yra vieši, todėl norinčius juose dalyvauti iki sausio 12 d., kviečiame užpildyti registracijos formą.

Gynimai vyks nuotoliniu būdu naudojant MS Teams aplinką (nebūtina įsidiegti, galima naudoti interneto naršyklę).

Nuoroda į gynimų kambarius bei studentų baigiamųjų darbų temų sąrašas prieš pat gynimus bus atsiųstos nurodytu registracijos formoje el. pašto adresu.

Bakalauro studijų programų baigiamųjų darbų gynimai:

 • Informacinių technologijų – sausio 18, 19 ir 20 d. nuo 9 val.
 • Informacinių sistemų inžinerija - sausio 21 d. nuo 14 val.

Magistrantūros studijų programų baigiamųjų darbų gynimai:

 • Kompiuterinio modeliavimo – sausio 14 d. nuo 10 val.
 • Modeliavimo ir duomenų analizės – sausio 20, 21 d. nuo 9 val.
 • Finansų ir draudimo matematikos – sausio 14 d. nuo 9 val.

2022-01-05

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos