Sidebar

2023/2024 m. rudens semestro egzaminų (ir įskaitų) sesijos tvarkaraštis

2023 11 13 egzaminai880x586

Informacija apie egzaminus pagal dėstytojo pavardę arba grupes skelbiama fakulteto interneto svetainėje adresu: https://mif.vu.lt/lt3/ dešinėje pusėje esančių Naudingų nuorodų skiltyje Užsiėmimų tvarkaraščiai

Svarbu pasirinkti einamąjį 2023/2024 m. m. rudens semestrą.

Viršutinėje tamsiai vyšninės spalvos meniu juostoje pasirinkę Dėstytojai pagal pavardę (arba pasirinkę Tvarkaraštis pagal grupes) rasite užsiėmimų tvarkaraštį.

Dešinėje puslapio pusėje – Papildomos kalendoriaus funkcijos, iš jų pasirinkę Atsiskaitymaimatysite egzaminų (o vėliau – ir perlaikymų) tvarkaraštį.

 

Individualiosios studijos Vilniaus universitete

Nauja galimybė 2023 m. (ir vėliau) studijas mūsų Universitete pradėjusiems bakalauro ar vientisųjų studijų programų studentams.

Individualiosios studijos – nuo antrojo semestro arba vėliau studentų laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali sudaryti pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, 20+ užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai.

Savarankiškai pasirinkti studijuojamus dalykus studentai galės tiek savo fakultete, tiek kituose Vilniaus universiteto akademiniuose padaliniuose. Individualiosioms studijoms (priklausomai nuo studijuojamos studijų programos) bus galima skirti iki 60 kreditų, t.y. pasirinkti maždaug ketvirtadalį studijų programos dalykų.

2023 11 20 ISP

Kyla klausimų ar sunku išsirinkti?

Kilus iššūkiams renkantis individualiųjų studijų dalykus, studentams teikiama įvairi pagalba pasirinkimo procese. 

Lapkričio 29 d. 10 val. 101 aud. Naugarduko g. 24 (Matematikos institutas) kviečiame jus dalyvauti atvirų durų dienose „Užsuk arbatos pas akademinį konsultantą“ Matematikos ir informatikos fakultete. Susitikimo metu:

 • prisimink individualiųjų studijų pasirinkimo procesą;
 • aptark individualiųjų studijų pasirinkimo galimybes;
 • pasikonsultuok su kito padalinio akademiniu konsultantu apie to padalinio siūlomų dalykų turinį;
 • išnaudok progą aptarti savo studijų proceso metu kylančius iššūkius, susijusius ne tik su individualiosiomis studijomis.

 

DAUGIAU INFORMACIJOS

2023-11-20

Laisvos valstybės finansuojamos vietos

Studentai, studijuojantys valstybės nefinansuojamoje vietoje, gali pretenduoti užimti laisvas valstybės finansuojamas (VF) vietas. Pretenduoti gali studentai, kurie:

 • neturi akademinių skolų;
 • jei yra studijavę kitoje aukštojoje mokykloje toje pačioje arba aukštesnėje studijų pakopoje VF vietoje, tai svarbu, kad būtų įgiję nedaugiau kaip pusę tos studijos programos kreditų.
 • yra Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos piliečiai.

Svarbios datos:

 • Prašymus dėl perkėlimo į VF vietą reikia pateikti VU informacinėje sistemoje (meniu punktas ePRAŠYMAI) po rudens semestro egzaminų sesijos, bet ne vėliau kaip iki 2024 m. vasario 26 d. (imtinai).
 • Laisvos VF vietos bus užpildomos ne vėliau kaip iki 2024 m. kovo 1 d.

Perkėlimas į laisvas VF vietas vykdomas remiantis „Laikinuoju Vilniaus universiteto studentų reitingavimo pagal studijų rezultatus ir rotacijos tvarkos aprašu“, kviečiame susipažinti.

BAKALAURO studijų programose yra laisvų valstybės finansuojamų vietų:

I kursas (2023 m. stojimo srautas):

 • Bioinformatika - 1 vieta;
 • Duomenų mokslas - 6 vietos;
 • Finansų ir draudimo matematika - 3 vietos;
 • Informacinės technologijos - 7 vietos;
 • Informatika - 8 vietos;
 • Matematika ir matematikos taikymai - 7 vietos;
 • Matematikos mokymas ir edukometrija - 1 vieta;
 • Programų sistemos - 6 vietos;
 • Verslo duomenų analitika - 4 vietos.

II kursas (2022 m. stojimo srautas):

 • Informacinės technologijos – 1 vieta.
 • Matematika ir matematikos taikymai – 1 vieta.

III kursas (2021 m. stojimo srautas):

 • Informacinės technologijos - 2 vietos.

IV kursas (2020 m. stojimo srautas):

 • Finansų ir draudimo matematika - 2 vietos.

MAGISTRO studijų programose yra laisvų valstybės finansuojamų vietų:

I kursas (2023 m. stojimo srautas):

 • Duomenų mokslas (ištęstinės) - 1 vieta.

2024-01-29

Kviečiame doktorantus

Kviečiame dalyvauti integracijos renginyje doktorantams

2023 m. spalio 26 d. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje vyks integracijos renginys doktorantams, kuriame bus diskutuojama apie doktoranto ir mokslinio vadovo bendradarbiavimą, grįžtamojo ryšio svarbą. Renginyje dalyvaus VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė, Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus, mokslo krypčių doktorantūros komitetų ir VU Studentų atstovybės atstovai.

2023 10 20 VU vasaros doktorantu mok

Vilniaus universiteto vasaros doktorantūros mokykla

Į susipažinimo popietę kviečiami visi (o ypač pirmųjų metų) VU doktorantai. Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis spalio 26 d. 15.00–17.00 val. VU centriniuose rūmuose, Teatro salėje.

Į doktorantų integracijos renginį galite registruotis čia.

Programa

15.00–15.15 val. – vicerektorės prof. Editos Sužiedėlienės sveikinimo žodis.

15.15–16.00 val. – „Doktoranto (-ės) ir mokslinio (-ės) vadovo (-ės) bendradarbiavimas. Grįžtamojo ryšio svarba“ – pristatymas ir diskusija su mokslo krypčių doktorantūros komitetų atstovais (dr. Mariana Sueldo).

15.45–17.00 val. – diskusijos mažose grupelėse taikant „Pasaulio kavinės“ metodą: prie atskirų stalų vyks neformalūs pokalbiai su doktorantūros komitetų atstovais, patyrusiais doktorantais ir Doktorantūros skyriaus darbuotojais.

2023-10-20

Informacija absolventams

2023 05 25 Informacija absolventams1920x634

Iškilminga diplomų teikimo ceremonija vyks birželio 27 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius 01123).

Iškilmių programą rasite čia.

Jeigu neplanuojate dalyvauti įteikimo ceremonijoje – būtinai praneškite studijų skyriui iki birželio 20 d. (). Nedalyvavę ceremonijoje absolventai savo diplomą galės atsiimti studijų skyriuje nuo birželio 28 d.

ATSISKAITYMO SU VILNIAUS UNIVERSITETU TVARKA

Sėkmingai baigus studijas ir norint gauti studijas patvirtinantį diplomą ir diplomo priedėlį, privalu atsiskaityti su Universitetu. Atsiskaitymo su Universitetu procedūros apibrėžtos Absolventų atsiskaitymo su Vilniaus universiteto tvarkoje.

Universiteto padaliniai, su kuriais reikia atsiskaityti, jei jiems absolventai yra skolingi, yra šie:

 • Universiteto biblioteka (grąžinti knygas, kt.);
 • Universiteto Bendrųjų reikalų direkcijos Būsto skyrius (atsiskaityti už apgyvendinimą VU bendrabutyje);
 • Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (grąžinti studento pažymėjimo nereikia, pažymėjimas negalios baigus studijas. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai – papildomų veiksmų imtis nereikia);
 • Tarptautinių ryšių skyrius (jeigu vykote į studijų mainus ir dar neatsiskaitėte);
 • Studentų paslaugų ir karjeros centras (jeigu vykote į Erasmus praktiką ir dar neatsiskaitėte);
 • Fakulteto administracija (įvykdyti finansinius ir akademinius įsipareigojimus, jeigu dar neatlikote. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai po to, kai visi kiti atsiskaitymai įvykdyti – papildomų veiksmų imtis nereikia).

Absolventai, turintys įsiskolinimų, atsiskaityti su Universiteto padaliniais privalo ne vėliau kaip iki birželio 20 dienos. Neatsiskaičiusiems su Universiteto padaliniais negali būti išduodamas diplomas.


Mums svarbi Jūsų nuomonė! Esate nuėję garbingą mokslo kelią, turite savo nuomonę ir patirtis, tad kviečiame jomis pasidalinti. O tam, kad būtų didesnė motyvacija pildyti apklausą, keturiems laimingiesiems, kuriuos atrinksime burtų keliu, padovanosime MIF atributikos.

Apklausą prašome užpildyti iki birželio 27 d.

2023 06 19 Apklausa apie magistro studijas2 2023 06 19 Apklausa apie magistro studijas1

 

Iškilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į MIF Studijų skyrių tel. +370 5 219 3055 arba el. p.

Matematikos ir informatikos fakulteto Studijų skyrius

2023-05-25

Pavasario semestro egzaminų (ir įskaitų) sesijos tvarkaraštis

2023 03 28 Biblioteka1920x634

Informacija apie egzaminus pagal dėstytojo pavardę arba grupes skelbiama fakulteto interneto svetainėje, dešinėje pusėje esančių Naudingų nuorodų skiltyje „Užsiėmimų tvarkaraščiai“. Svarbu pasirinkti jau besibaigiantį 2022/2023 m. m. pavasario semestrą.

Viršutinėje tamsiai vyšninės spalvos meniu juostoje pasirinkę „Dėstytojai“ pagal savo pavardę (arba pasirinkę „Tvarkaraštis“ pagal grupes) rasite užsiėmimų tvarkaraštį.

Dešinėje puslapio pusėje – „Papildomos kalendoriaus funkcijos“, iš jų pasirinkę „Atsiskaitymai“ matysite egzaminų (o vėliau – ir perlaikymų) tvarkaraštį.

2023-03-28

Registracija tarptautiniams mainams: ar kitą semestrą praleisite ten, kur skanus sūris ir gražios gėlės?

2023 02 01 Suriai1920x634

Studentai iš studijų mainų grįžta prisipildę ir naujų žinių, išskirtinių įspūdžių. Semestrą Groningen universitete praleidęs MIF studentas apie šalį pasakojo: „Olandija smarkiai išsivysčiusi ir labai tarptautiška. Skanus sūris, gražios gėlės.“

Svajojate ir Jūs ne tik mokslo šaknis geriau pažinti, bet ir pasaulio naujas šalis bei padegustuoti naujų skonių? Kviečiame registruotis ERASMUS+, dvišalių mainų ar ARQUS/Coimbra group atrankoms 2023–2024 mokslo metų rudens semestrui ar akademiniams metams. Registracija prasidės vasario 1d. ir vyks iki kovo 1d.

Svarbi naujiena, kai kuriems dvišalių mainų universitetams yra galimybė gauti Erasmus+ stipendiją ir finansavimą kelionei.

SVARBU! Galite teikti paraiškas kelioms atrankoms tuo pačiu metu.

Registracija ERASMUS+ mainų atrankai čia. Informacija apie universitetų sąrašą ir turimas kvotas.

Registracija ARQUS ir Coimbra group mainų atrankai čia.

Registracija dvišaliams mainams čia.

Sekite naujienas Facebook’e – VU Tarptautiniai ryšiai (@VUTarptautiniaiRysiai)

Daugiau informacijos apie mainų galimybes čia. 
Renkantis universitetą rekomenduojame susipažinti su užsienio universiteto akademine ir praktine informacija atvykstantiems mainų studentams.

Kilo klausimų? Kreipkitės el. p.

2023-02-01

Informacija absolventams

2023 01 16 MIF diplomai1920x634

Iškilminga diplomų teikimo ceremonija vyks vasario 2 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius 01123).

Jeigu neplanuojate dalyvauti įteikimo ceremonijoje – būtinai praneškite studijų skyriui iki vasario 1 d. (). Nedalyvavę ceremonijoje absolventai savo diplomą galės atsiimti studijų skyriuje nuo vasario 3 d.

ATSISKAITYMO SU VILNIAUS UNIVERSITETU TVARKA

Sėkmingai baigus studijas ir norint gauti studijas patvirtinantį diplomą ir diplomo priedėlį, privalu atsiskaityti su Universitetu. Atsiskaitymo su Universitetu procedūros apibrėžtos Absolventų atsiskaitymo su Vilniaus universiteto tvarkoje.

Universiteto padaliniai, su kuriais reikia atsiskaityti, jei jiems absolventai yra skolingi, yra šie:

 • Universiteto biblioteka (grąžinti knygas, kt.);
 • Universiteto Bendrųjų reikalų direkcijos Būsto skyrius (atsiskaityti už apgyvendinimą VU bendrabutyje);
 • Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (grąžinti studento pažymėjimo nereikia, pažymėjimas negalios baigus studijas. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai – papildomų veiksmų imtis nereikia);
 • Tarptautinių ryšių skyrius (jeigu vykote į studijų mainus ir dar neatsiskaitėte, susisiekite );
 • Studentų paslaugų ir karjeros centras (jeigu vykote į Erasmus praktiką ir dar neatsiskaitėte);
 • Fakulteto administracija (įvykdyti finansinius ir akademinius įsipareigojimus, jeigu dar neatlikote. Šis atsiskaitymas vyksta automatiškai po to, kai visi kiti atsiskaitymai įvykdyti– papildomų veiksmų imtis nereikia).

Absolventai, turintys įsiskolinimų, atsiskaityti su Universiteto padaliniais privalo ne vėliau kaip iki sausio 27 dienos. Neatsiskaičiusiems su Universiteto padaliniais negali būti išduodamas diplomas.

Iškilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į MIF Studijų skyrių tel. +370 5 219 3055 arba el. p.

Matematikos ir informatikos fakulteto Studijų skyrius

2023-01-16

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos