Kviečiu spalio 16 d. 10 val. į seminarą "Statistika ir jos taikymai".

Pranešėja: Ugnė Čižikovienė (TMI)

Pavadinimas: Binominių grupinio testavimo modelių tyrimai. (Daktaro disertacijos pristatymas)

Santrauka: Grupinio testavimo (GT) modeliai taikomi tais atvejais, kai reikia klasifikuoti objektus pagal tyrėją dominantį požymį į dvi grupes — turinčius požymį ir neturinčius požymio.
Tradiciškai literatūroje metodologijos pradininku laikomas R. Dorfman, aprašęs pirmą grupinio testavimo procedūrą, skirtą tirti JAV karių, dalyvavusių antrame pasauliniame kare, kraujo
mėginius sifilio užkratui rasti. Jo idėja buvo tokia. Turint N kraujo mėginių, reikia juos sumaišyti ir ištirti gautą grupės mėginį. Jei testas užkrato nerodo, visi N tiriamųjų sveiki; jei rodo — reikia
ištestuoti kiekvieną tiriamąjį individualiai. Per 80 metų, GT idėja išplito į įvairias žmonijos veiklos sritis, kuriose reikia testuoti ir identifikuoti požymį turinčius objektus. Šiandien šie modeliai
sutinkami medicinoje, informacinių technologijų sektoriuje, kokybės kontrolėje ir kitur. Disertaciniame darbe ištirtos keturios grupinio testavimo procedūros — modifikuota Dorfman (MD), Sterrett (ST), kvadratinės matricos (A2) ir porinio testavimo (PT).
Seminaro metu bus pristatyti ne vien disertacijoje tirtos grupinio testavimo procedūros, bet bus paminėtos ir kitos procedūros. Taip pat bus pateikti disertacijoje nagrinėti uždaviniai, kokie rezultatai gauti ir pristatyti keli pavyzdžiai.

Seminaras vyks 201 aud. (Naugarduko g. 24) Matematikos ir informatikos fakultete bei per MS Teams. Prisijungimas: