Spalio 11 d., trečiadienį, 17 val. 103 aud.( Didlaukio g. 47) Informatikos instituto seminare dr. Matas Šileikis (Čekijos MA Informatikos institutas)  skaitys paskaitą

Ekstremalios lokalios statistikos atsitiktiniuose grafuose
(bendras darbas su A. Araujo, S. Griffiths ir L. Warnke)

Santrauka. Duotam šakniniam medžiui T ir kiekvienai atsitiktinio grafo viršūnei v atsitiktinis dydis X_v skaičiuoja lokalų (viršūnės v atžvilgiu) medžio T kopijų skaičių atsitiktiniame binominiame grafe G(n,p), kur briaunos tikimybė p priklauso nuo n. Nagrinėjame dydį M_n = max (X_1, ..., X_n). Šio dydžio paprasčiausias atvejis yra maksimalus viršūnės laipsnis, kuris buvo išsamiai išnagrinėtas prieš 50 metų. Aptarsime porą rezultatų apie tai, kaip dydžio M_n koncentracija priklauso nuo parametro p = p(n) ir kiek dar daug nežinome.

Kviečiame dalyvauti!

2023-09-29