Sidebar

Gegužės 3–7 d. Vilniuje vykusioje 30-ojoje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje Lietuvos mokiniai laimėjo 1 sidabro ir 2 bronzos medalius. Geriausiai tarp 12-os šalių atstovų šioje olimpiadoje pasirodė Lenkijos atstovas Adam Gąsienica-Samek.

res 1

Sidabro medalį Lietuvai pelnė IV gimnazijos klasės mokinys Tomas Marcinkevičius iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos.

Bronzos medalius laimėjo Marijonas Salvijus Keturakis, Kauno Antano Smetonos gimnazijos III gimn. klasės mokinys, ir Aidas Agejevas, Vilniaus licėjaus IV gimn. klasės mokinys.

res 1

Geriausiai iš visų dalyvių šioje olimpiadoje pasirodė Lenkijos atstovas Adam Gąsienica-Samek, vienintelis surinkęs visus įmanomus balus.

Jis yra absoliutus 30-osios Baltijos šalių informatikos olimpiados nugalėtojas, kuriam taip pat atiteko specialus rėmėjų prizas – nešiojamasis kompiuteris.

Adamas susidomėjimą olimpiadomis perėmė iš tėčio: prieš 25 metus 5-ąją Baltijos šalių informatikos olimpiadą laimėjo jo tėtis Andrzej Gąsienica-Samek.

Daugiausiai aukso medalių – 3 – iškovojo Lenkijos komanda.

Po dešimties metų – vėl Lietuvoje

Baltijos šalių informatikos olimpiada – jau tris dešimtmečius vykstantis renginys, suburiantis gabiausius Baltijos regiono jaunuosius informatikos mokslo entuziastus.

res 1

Jis kasmet organizuojamas vis kitoje Baltijos jūros regiono šalyje, Lietuvoje ši olimpiada taip pat buvo surengta ir 2014-aisiais.

Šiemetiniame renginyje prie tradiciškai kasmet Baltijos šalių informatikos olimpiadoje dalyvaujančių Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos komandų prisijungė ir svečių teisėmis dalyvavę Ukrainos bei Sakartvelo atstovai.

Iš viso Baltijos šalių informatikos olimpiada šiemet į Vilnių pritraukė daugiau kaip 100 dalyvių – komandų vadovų ir mokinių.

res 1

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete gegužės 3–7 d. vykusiame renginyje jaunieji informatikos entuziastai ne tik varžėsi atlikdami užduotis, bet ir kartu leido laisvalaikį: dalyvavo ekskursijose į Trakus, Energetikos ir technikos muziejų, po Vilniaus universiteto kiemelius ir Vilniaus senamiestį, žaidė protmūšius, stalo žaidimus, ragavo lietuviškų patiekalų.

Gegužės 6 d. sostinės Vaidilos teatre įvyko Baltijos šalių informatikos olimpiados uždarymo ir nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, kurioje renginio dalyvius pasveikino Švietimo Mokslo ir Sporto viceministras Ignas Gaižiūnas, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros direktorius Valdas Jankauskas ir Vilniaus Universiteto prorektorius Valdas Jaskūnas.

res 1

30-ąją Baltijos šalių informatikos olimpiadą organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra bei Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas.

Generaliniai rėmėjai: GSA Capital, Bentley Systems ir Jane Street

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos