Sidebar

Inovacijų klubo diskusijoje dalyvaus dr. E. Filatovas: 6G ryšys ir daiktų internetas

Vos prieš kelerius metus mobiliųjų tinklų operatoriai pranešė apie 5G ryšio plėtrą Lietuvoje, o pasaulio akys jau krypsta į 6G ryšį ir jo panaudojimo galimybes. 6G kūrėjai žada mums ne tik internetą vandenyne ar džiunglėse, bet ir galimybę matyti draugo, esančio už tūkstančio kilometrų, hologramą realiuoju laiku. Šis naujo tipo ryšys atvers ir platesnes galimybes daiktų internetui. Nuo išmaniųjų namų su robotais dulkių siurbliais ir prie mūsų ritmo prisitaikančiu apšvietimu pereisime prie išmaniųjų miestų su į avarijas reaguojančiais šviesoforais ir kitais novatoriškais sprendimais. Šįkart „Mokslo sprendimų 360°“ diskusijoje dėmesį skirsime ateities 6G ryšiui ir plačioms daiktų interneto galimybėms.

 

1 1 642x410

 

Kartu su diskusijos dalyviais sieksime atsakyti į klausimus: kada jau galėsime naudotis 6G ryšiu? Kokius esminius pokyčius įgalins 6G ryšio plėtra? Kokias naujas perspektyvas 6G ryšys atvers daiktų internetui? Kaip 6G ryšys prisidės prie saugumo ir privatumo daiktų interneto srityje?

Renginyje Vilniaus universitete (VU) vykdomus tyrimus 6G srityje ir šio ryšio panaudojimo galimybes ateityje pristatys VU Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų instituto mokslininkas dr. Kęstutis Ikamas. Apie vis plačiau naudojamus daiktų interneto sprendimus ir pokyčius, kuriuos lems 6G atsiradimas, papasakos VU Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslų ir skaitmeninių technologijų instituto mokslininkas dr. Ernestas Filatovas.

Diskusija „Mokslo sprendimai 360°: 6G ryšys ir daiktų internetas“ vyks vasario 2 d. 13.00 val. „MS Teams“ platformoje.

Registracija į renginį

 

vinjete 6G ir IoT renginys 768x480

 

Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.

Inovacijų klubas siekia praverti VU mokslininkų laboratorijų duris ne tik verslo įmonėms, bet ir visiems besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau penktoji „Mokslo sprendimų 360°“ ciklo diskusija, o visus, kurie nespėjo pasiklausyti ankstesnių, kviečiame žiūrėti vaizdo įrašus VU „Youtube“ kanale.

Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.

2024-01-29

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos