Sidebar

Siekdamas didinti aukštojo mokslo prieinamumą ir paskatinti gabius, tačiau su finansiniais iššūkiais susiduriančius moksleivius siekti aukštojo mokslo, Vilniaus universitetas (VU) prieš ketverius metus įsteigė ir kasmet skiria specialią 450-mečio stipendiją.

2023 11 13 Studiju pradzia 642x410

2023 m. šią stipendiją gavo 116 į VU šiais metais įstojusių pirmakursių. Tačiau pretendavusiųjų ją gauti buvo tris kartus daugiau.

Kaip teigia VU Partnerysčių vystymo skyriaus vadovė Jevgenija Avedenij, aiškiai matyti tendencija, kad kasmet stipendijų poreikis vis didėja, todėl prie VU iniciatyvos jungiasi ir verslas. Iš šiemet skirtų 450-mečio stipendijų 96 finansavo VU, o kitas 22 įsteigė verslo įmonės, kurios bendradarbiauja su VU. Verslo partnerių parama šiemet siekė 67 000 eurų. VU stipendijoms šiemet skyrė 288 000 eurų.

„Kiekviena papildoma organizacijų įsteigta stipendija suteikia galimybę konkrečioje studijų programoje įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą didesniam stojančiųjų skaičiui. Šiais metais dešimt Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių, tokių kaip „Altechna“, „Hnit-Baltic“, „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „EPAM sistemos“, „Light Conversion“, „Ekspla“ ir kt., parėmė pirmakursius, pasirinkusius informacinių, aukštųjų technologijų, fizikos, chemijos, geologijos, kibernetinio saugumo, telekomunikacijų, informatikos, istorijos, kartografijos studijas Vilniaus universitete“, – pasakoja J. Avedenij.

Pasaulinė skaitmeninių platformų inžinerijos ir programinės įrangos kūrimo įmonė „EPAM sistemos“ šiemet įsteigė 6 stipendijas (18 tūkst. eurų), kurios buvo skirtos VU Matematikos ir informatikos bei Kauno fakulteto studentams, pasirinkusiems studijas informacinių technologijų, duomenų mokslo ar kibernetinio saugumo srityse. „EPAM sistemų“ generalinis direktorius Linas Grinevičius pažymėjo, kad įmonė nusprendė investuoti į jaunus talentus, vedama savo vertybių bei kultūros, kuri yra orientuota padėti būsimiems IT specialistams ugdyti savo talentus ir kūrybiškumą, taip prisidedant prie skaitmeninius produktus kuriančių bendruomenių augimo, technologijų tobulėjimo. „IT sritis yra beribė, todėl džiaugiamės galėdami panaikinti kliūtis, trukdančias talentingiems studentams įgyti naujų žinių ir įgūdžių šioje nuolat augančioje srityje.“

Jaunuolius, pasirinkusius studijuoti lazerines ir šviesos technologijas, septyniomis stipendijomis parėmė ir pasaulyje gerai žinomos Lietuvos lazerinių technologijų įmonės „Light Conversion“ ir „Ekspla“.

„Ši iniciatyva praplečia tokių studijų prieinamumą tiek socialiniu, tiek galbūt ir geografiniu aspektu, todėl ji mums atrodo aktuali ir labai reikalinga. Mums, kaip aukštųjų technologijų įmonei, yra svarbu skatinti moksleivius rinktis tiksliųjų mokslų kryptis, ypač fizikos ir kitas technologines-inžinerines studijas“, – sako „Light Conversion“ direktorius Martynas Barkauskas.

Į 3000 eurų stipendijas gali pretenduoti stojantieji, kurių šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau nei 500 eurų, be to, jie nėra anksčiau įgiję bakalauro ar magistro kvalifikacinio laipsnio ir nėra gavę VU gimtadienio stipendijos, o pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų prašyme pirmu numeriu renkasi studijas VU.

300 eurų dydžio stipendijos, mokamos 10 mėnesių, padeda jautrių socialinių grupių studentams prisitaikyti naujoje aplinkoje ir motyvuoja studijuoti.

2023-11-13

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos