Sidebar

Pasirašėte sutartį studijuoti Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) ir kyla daugybė minčių – o kas toliau? MIF Studijų skyriaus komanda skuba į pagalbą ir paruošė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

VU MIF Studijų skyriaus vadovė Aistė Grikietė džiaugiasi, kad šiemet MIF turėsime gerokai virš 500 bakalauro ir magistro pirmakursių. „Kviečiu pirmo kurso bakalauro studentus į integracinės savaitės renginius, kur studentai turės progą susipažinti su universiteto bei fakulteto bendruomenių gyvenimu, padėsime susigaudyti informacijos gausoje, susipažinsime. Studijoms prasidėjus ir iškilus įvairiems klausimams, nesidrovėkite ir užsukite konsultacijoms Naugarduke ir Didlaukyje, juk ir mes buvome studentai bei pamename tą šurmulį." – sako A. Grikietė. „Šie metai ypatingi visiems VU bendruomenės nariams, o ypač studentams, kuriems pirmąkart suteikiama didelė laisvė rinktis, ką studijuoti. Ir džiugu ir neramu vienu metu. Labai džiaugiamės studentų galimybėmis, bet tuo pačiu jaudinamės, kad šis procesas būtų kuo sklandesnis.“

2023 08 24 Pirmakursiai 2 880x586

Justino Auškelio nuotr.

Kada prasideda studijos?

Užsiėmimai pirmo kurso studentams prasideda rugsėjo 7 d. ir vyks kontaktiniu būdu. Kalėdų (žiemos) atostogos prasideda 2023 m. gruodžio 24 d. ir baigiasi 2024 m. sausio 1 d. Egzaminų sesija prasideda 2024 m. sausio 2 d. (daugiau informacijos rasite VU studijų kalendoriuje).

Kaip užsiregistruoti studijoms?

Kiekvienas VU studentas ir klausytojas privalo nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. užsiregistruoti VU e. tapatybių valdymo sistemoje adresu https://id.vu.lt. Norint prisijungti prie sistemos, reikalingas studento numeris. Jį gausite el. paštu arba galite sužinoti iš MIF studijų administratorės adresu studijos@mif.vu.lt

Užsiregistravus VU e. tapatybių valdymo sistemoje id.vu.lt suteikiamas prisijungimo vardas ir slaptažodis, kurie būtini naudojantis šiomis VU e. paslaugomis:

  • VU el. pašto adresas;
  • Prieiga prie VU IS Studijų virtualios studento darbo vietos eStudentas (is.vu.lt);
  • Prieiga prie virtualios mokymosi aplinkos vu.lt
  • Leidimas jungtis prie VU VPN;
  • Leidimas jungtis prie belaidžio interneto tinklo eduroam.

Kaip pasiekti savo eStudentas paskyrą?

Užsiregistravus VU e. tapatybių valdymo sistemoje galima prisijungti prie:

1. Vilniaus universiteto informacinės sistemos.

Naudojantis savo VU prisijungimo vardu ir slaptažodžiu iki rugsėjo 30 d. būtina prisijungti prie virtualios studento darbo vietos – eStudentas. Tai visos studijų informacijos, susijusios su konkrečiu studentu, saugykla internete. Studentas, prisijungęs prie sistemos, gali:

  • matyti savo asmens duomenis, išrašus iš įsakymų, studijų programos planą, sesijos tvarkaraštį, sesijos rezultatus, vietą geriausiai besimokančiųjų eilėje, informaciją apie gautas išmokas (stipendijas) ir kt.;
  • užsisakyti reikalingas pažymas, teikti įvairius prašymus, susijusius su studijomis.
  • atsispausdinti įmokų už studijas kvitus;
  • pasirinkti laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus;
  • talpinti rašto darbus į Elektroninių dokumentų informacinę sistemą (ETD).

2. Microsoft Office 365 ( office365.vu.lt) aplinkos, kurioje galima naudotis elektroniniu paštu bei Microsoft Office programų paketu.

Ar matematikos ir informatikos fakultete yra papildoma sistema?

Taip, norint naudotis MIF IT resursais nepakanka būti VU IS naudotoju. Tam reikia tapti MIF IT resursų naudotoju!

VU IS naudotojas ir MIF IT resursų naudotojas turi skirtingus prisijungimus. Visi MIF studentai privalo susitvarkyti MIF naudotojo prisijungimą. Kitaip negalėsite naudotis MIF IT resursais paskaitų metu ar savarankiškam darbui.

  • Pasitikrinkite naudotojo vardą  ir/arba užsiregistruokite čia (naudotojo vardas gali sutapti su VU IS naudotojo vardu**) tam, kad taptumėte MIF IT išteklių naudotoju.
  • Pirmojo užsiėmimo kompiuterių klasėse metu, įvedus savo MIF IT naudotojo vardą, privalote pasikeisti slaptažodį* čia.

*Jeigu pamiršote MIF naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti čia (tam reikės naudoti VU IS prisijungimą).

**Jeigu pamiršote VU IS naudotojo slaptažodį, jį galite pasikeisti tik per VU IS adresu  https://id.vu.lt.

Kaip sužinoti savo grupę ir pogrupį?

Studentai universitete skirstomi į grupes (20-25 studentų), tačiau kai kuriems dalykams skiriami mažesni studentų srautai – pogrupiai (10-13 studentų).

Informaciją apie grupę galėsi rasti savo eSudentas paskyroje (is.vu.lt). Savo pogrupį galėsi sužinoti rugpjūčio pab. šiuo adresu: (https://mif.vu.lt/srautai/login). Pirmiausia tau reikės prisijungti prie VU informacinių sistemų (informacija žemiau).

Norint pasikeisti savo grupę ar pogrupį, reikėtų eSudentas paskyroje pateikti prašymą „dėl studijų ir finansavimo formos keitimo“ nurodant norimą grupę/pogrupį ir keitimo motyvą.

Koks bus mano paskaitų tvarkaraštis?

VU MIF rudens semestro tvarkaraštis yra skelbiamas čia (https://tvarkarasciai.vu.lt/mif/). Tvarkaraštis yra nuolat atnaujinamas, todėl aktualu dažnai tikrinti tvarkaraščio pasikeitimus per pirmąsias dvi semestro savaites.

Kada vyks integracijos renginiai pirmakursiams?

Integracijos renginiai pirmakursiams vyks nuo rugsėjo 1 iki 6 dienos (imtinai). Detalesnė informacija skelbiama čia.

Visus pirmakursius raginame dalyvauti visose programos dalyse, kadangi tai – išskirtinė proga per labai trumpą laiką susipažinti su visa didele Vilniaus universiteto šeima.

Ar jau galiu užsisakyti studento pažymėjimą?

Kai studentas sudaro sutartį su universitetu, informacija įstaigai, atsakingai už Lietuvos studentų pažymėjimų (LSP) gamybą, yra perduodama per 2-3 savaites nuo sutarties sudarymo datos. Jau po poros savaičių galima pradėti tikrinti https://lsp.lt/ sistemą, ar duomenys jau įkelti ir užsisakyti LSP.

Norint užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP), atliekami šie žingsniai: 

  1. Registracija LSP sistemoje (https://lsp.lt/) ir naujo LSP užsakymas;
  2. Pasirinkus pristatymo adresą, reikia sulaukti kurjerio skambučio ir suderinti LSP pristatymo laiką.

LSP pagaminamas per 1-2 savaites nuo užsakymo pateikimo ir nuotraukos tinkamumo LSP gamybai patvirtinimo.

Kai LSP pagaminamas, atsiunčiamas pranešimas registracijos metu nurodytu el. paštu. Taip pat galima prisijungti prie savo aplinkos sistemoje ir matyti, kokioje būklėje LSP.

Rudenį LSP gamyba gali trukti ilgiau nei numatyta.

Turi klausimų? Kreipkis į VU studentų atstovybę, kuri rūpinasi LSP išdavimo ir grąžinimo procesu.

Tam tikrais atvejais verta pasigaminti ir tarptautinį studento pažymėjimą. ISIC (angl. International Student Identity Card) – tarptautinis studento pažymėjimas, išduodamas nuolatinių studijų studentams, pripažįstamas ir globojamas UNESCO, oficialiai galiojantis Lietuvoje ir dar 130 pasaulio šalių. Pažymėjimas yra oficialus dokumentas, patvirtinantis studento statusą ir suteikiantis teisę naudotis viešojo transporto ir kitomis studentams teikiamomis lengvatomis ne tik Lietuvoje. Pagaminimo laikas įprastai yra 1-5 darbo dienos. Daugiau informacijos: https://www.isic.lt

Kaip gauti pažymą, kad buvau priimtas studijuoti universitete?

Pažymos, patvirtinančios studento statusą, galioja nuo rugsėjo 1 iki rugsėjo 30 d. Jos gali būti naudojamos vietoj studento pažymėjimo, kol jis bus pagamintas. Pažymos užsakomos per Vilniaus Universiteto informacinę sistemą (VU IS) iš savo eStudentas paskyros (is.vu.lt).

Šias pažymas studentai gali atsiimti studijų skyriuje (Naugarduko g. 24, 106 k.) nuo rugsėjo 1 d.

Esu priimtas į valstybės nefinansuojamą vietą, iki kada turėčiau sumokėti už studijas?

Jeigu studijuojate valstybės nefinansuojamoje vietoje, studijų įmoką turėtumei sumokėti per pirmąjį studijų mėnesį.

Įmokos kvitas bus pateikiamas prisijungus prie VU IS eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

Atkreipk dėmesį, kad šią įmoką kiekvieną semestrą gali atidėti arba dalinti dalimis. Taip pat gali teikti prašymą dėl valstybės remiamų paskolų. Daugiau informacijos apie VU finansines lengvatas rasi čia.

Studijavau kitur ir įstojau į MIF programą, ką turėčiau daryti, kad mano studijuoti dalykai būtų įskaityti?

Dalykų įskaitymas yra atliekamas studijų programos komiteto sprendimu. Norint įskaityti dalykus iš kitų studijų, reikia pateikti prašymą per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) su priedais: akademine pažyma ir dalyko/-ų aprašais.

Įstojau į studijų programą ir norėčiau mokytis pagal individualų studijų planą. Ką daryti?

Norint susidaryti individualų studijų planą, reikėtų pateikti prašymą dėl individualaus studijų plano sudarymo per savo eStudentas paskyrą (is.vu.lt) bei parašyti, kokio individualaus plano pageidaujate ir priežastį. Sprendimą dėl individualaus studijų plano sudarymo priima studijų programos komitetas ir studijų prodekanas. Prašymai teikiami iki rugsėjo 15 d.

2023-08-24