2023 08 17 stovykla880x582

Rugpjūčio 1-5 d. ir rugpjūčio 10-11 d. VU Matematikos ir informatikos fakultete vyko MEMO 2023 vasaros stovykla gabiems Lietuvos moksleiviams. Stovykloje dalyvavo šįmet dar vyksiančių MEMO (Vidurio Europos matematikos olimpiada), EGMO (Europos mergaičių matematikos olimpiada) bei jau praėjusios IMO (Tarptautinė matematikos olimpiada) olimpiadų dalyviai.

Stovykloje dalyvavo 8 matematiniais gebėjimais pasižymintys moksleiviai. Anot stovyklos organizatorės ir vienos iš mokytojų Gretos Morkūnės, stovyklos tikslas padėti mokiniams pasiruošti artėjančioms olimpiadoms. Tokios pasiruošimo stovyklos, kurių metų sprendžiami uždaviniai ir gilinamos matematikos žinios organizuojamos prieš visas didžiąsias matematikos olimpiadas. Stovykla suorganizuota su MO akademijos pagalba. Įstaiga užsiima matematikos olimpiadų rengimu ir finansiškai prisideda prie dėstytojų apmokėjimo.

Tokios stovyklos duoda savo vaisių. Neseniai įvykusioje 64-ojoje tarptautinėje matematikos olimpiadoje Lietuvos komanda pasipuošė sidabro bei bronzos medaliais bei džiaugėsi keturiais pagyrimo raštais. Lietuvos komandai vadovavo VU Matematikos ir informatikos fakulteto prof. Artūras Dubickas su Vilniaus jėzuitų gimnazijos matematikos mokytoja eksperte Zina Šiauliene.

2023-08-17