Kokią galią turi žmogaus charizma? Didelę – net nuvesti moksliniu keliu. Tą gali patvirtinti Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto doktorantas Jonas Sprindys, neseniai apsigynęs disertaciją tema „Sunkiauodegių skirstinių asimptotinė analizė“. Pasirinkti doktorantūros studijas motyvavo Prof. dr. (HP) Jonas Šiaulys.

2022 11 18 J Sprindys900x359

Nuotraujoje M. Manstavičius, doktoranto šeimos narės, J. Markevičiūtė, K. Kubilius, J. Sprindys, J. Šiaulys, R. Leipus

J. Sprindys su fakulteto bendruomene sutiko pasidalinti su kokiais iššūkiais teko susidurti rašant darbą, papasakoti apie ateities planus.

Apsigynėte darbą „Sunkiauodegių skirstinių asimptotinė analizė“ (angl. „Asymptotic analysis of heavy tailed distributions“). Kas padarė didžiausią įtaką renkantis temą?

Temos pasirinkimui padarė įtaką doktorantūros vadovas. Su juo prie šios tematikos uždavinių dirbame jau nuo bakalauro studijų.

Kaip savo darbo turinį pristatytumėte, kad suprastų net aštuntokas?

Darbe įrodinėjamos teoremos apie sunkiauodegių skirstinių klases. Sunkiauodegiai skirstiniai – tai tokie skirstiniai, kurie linkę įgyti labai dideles reikšmes. Taikymų pavyzdžiai būtų tokiose srityse kaip katastrofinių nuostolių draudimas, akcijų grąžų modeliavimas, lingvistinė analizė, hidrologija.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte rašydamas darbą?

Dažnai tekdavo užstrigti įrodinėjant teoremas, išbandyti kelis alternatyvius įrodymo metodus. Taip pat kartais susvyruodavo motyvacija ar neišeidavo skirti pakankamai laiko darbo rašymui.

Kokie Jūsų ateities planai? Ar ją siejate su mokslu?

Šiuo metu dirbu programuotoju versle ir dėstau tikimybių teorijos pratybas VU genetikos studentams. Mokslinėje veikloje esu linkęs padaryti pertrauką.

Kaip vertinate studijas Matematikos ir informatikos fakultete?

Šios studijos suteikė stiprų matematinį išsilavinimą, kuris naudingas daugelyje gyvenimo sričių. Taip pat teko sutikti nemažai iškilių dėstytojų bei mokslininkų.

Koks buvo Jūsų kelias iki pasirinkimo studijuoti doktorantūros studijas? Kas labiausiai motyvavo?

Neblogai sekėsi bakalauro ir magistro studijos. Labiausiai pasirinkti doktorantūros studijas motyvavo doktorantūros vadovas.

Kokių patarimų turite tiems, kurie svarsto apie doktorantūros studijas?

Rasti dominančią tyrimų sritį ir uždavinių joje, taip pat šioje srityje patyrusį doktorantūros vadovą.

Ačiū už atsakymus ir sėkmės karjeros kelyje!

2022-11-18