2022 10 28 Viesoji konsultacija900x600

Lapkričio 3 d. Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyks viešoji konsultacija „Atnaujintas programos turinys kaip geresnio matematikos mokymo ir mokymosi prielaida“.

Viešosios konsultacijos tikslas – aptarti kaip nauja matematikos bendroji programa prisideda prie geresnio mokymo ir mokymosi.

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos (MIF) fakulteto prof. habil. dr. Rimas Norvaiša viešosios konsultacijos metu skaitys pranešimą „Matematika kaip mąstymo būdas: ką tai reiškia ir kaip to siekti?“

Pasak Prof. R. Norvaišos, matematikos mokymo politikos negalima svarstyti atsietai nuo bendro švietimo politikos konteksto Lietuvoje ir pasaulyje.

„Lietuvos švietimo dokumentuose formuluojami švietimo tikslai, jų įgyvendinimo būdai, švietimo paradigmos ir rodikliai, kuriais yra vertinama švietimo kokybė. Šių švietimo politikos aspektų įtaka matematikos mokymui yra lemianti, kadangi iki šiol mes neturime savarankiškos matematikos mokymo politikos. Svarstant matematikos mokymo tikslo alternatyvas neišvengiamai teks atsižvelgti į viso švietimo Lietuvoje situaciją ir galimybes“, – įžvalgomis dalinasi VU MIF profesorius.

Renginyje, kuris vyks M. Mažvydo bibliotekoje (Gedimino prospekte 51, Vilnius) lapkričio 3 d. 15.00–17.00 val., kviečiami dalyvauti mokslininkai, matematikos mokytojai, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai, tėvai, aktyvūs piliečiai.

Viešoji konsultacija bus transliuojama Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos „YouTube“. Kviečiame bendruomenės narius prisijungti ir stebėti čia.

Programa

15:00 val. Švietimo, mokslo ir sporto viceministro dr. Ramūno Skaudžiaus sveikinimo žodis.

15:05 val. „Matematika kaip mąstymo būdas: ką tai reiškia ir kaip to siekti?“ Pranešėjas Vilniaus universiteto prof. habil. dr. Rimas Norvaiša.

15:50 val. „Kokią matematinio samprotavimo sampratą mes diegiame naujose bendrojo ugdymo programose?“ Pranešėja Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Viktorija Sičiūnienė.

16:20 val. „Kas padeda pasiekti geresnių rezultatų?“ Pranešėja Kauno Saulės gimnazijos mokytoja metodininkė Ingrida Bakutienė.

16.30 val. „Pamokos planavimas ir organizavimas ugdant(is) matematinio mąstymo pasiekimus“ Pranešėja Vytauto Didžiojo universiteto lektorė, Vilniaus kolegijos doc. dr. Renata Kondratavičienė.

16:50 val. Nacionalinės švietimo agentūros metodinio leidinio, skirto ugdyti matematikos ir informatikos mokytojų dalykines kompetencijas, pristatymas. Pranešėja Nacionalinės švietimo agentūros Mokyklų veiklos plėtros skyriaus vedėja Albina Vilimienė.

16.55–17:00 val. Diskusijos apibendrinimas, klausimų-atsakymų sesija, informacija apie artimiausius renginius matematikos mokymo(si) tema.

2022-10-28