Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija (LDIA) balandžio 24 – gegužės 1 dienomis kvietė dalyvauti „Lietuvos DI“ hakatone, kuris vyko Matematikos ir informatikos fakultete (MIF).

Antrą kartą organizuojame „Lietuvos DI“ hakatone buvo nagrinėjamos keturios temos: dalyviai turėjo įveikti signalų transformavimo uždavinius iš šnekos signalų pašalinant pašalinius triukšmus, siūlė indeksus apibrėžti prekių poreikio piką, sprendė sentimento radimą tekstiniuose duomenyse uždavinius bei ieškojo kaip atpažinti duomenų priežastingumo kryptį.

2022 05 02 Hakatonas2 600x450 2022 05 02 Hakatonas3 600x450

Renginį organizuojantis MIF dėstytojas Linas Petkevičius džiaugėsi didele uždavinių įvairove bei dalyvaujančių komandų atkaklumu pagerinti savo sprendimus: „Labai smagu gyvai apdovanoti laimėtojus! Šiemet sulaukėme daug dalyvių, kurie savarankiškai domisi mašininio mokymo technologijomis. Tai tik dar kartą demonstruoja augantį šių technologijų populiarumą.“

Renginyje išdalintas LDIA įsteigtas užduočių prizinis fondas – 1500 eurų. Sentimentų identifikavimo tekste ir priežastingumo nustatymo užduotis laimėjo Evaldas Kazlauskis, Edvin Saveljev. Kalbos garsų triukšmų pašalinimo užduočių sprendimuose prizinės vietos atitetko Grigory Malivenko ir Vitalii Bozheniuk.

2022-05-02