Studentų registracija į mainus vyksta iki kovo 1 d. Daugiau informacijos:https://bit.ly/3soDRhZ
Studijų dalykai
Studijų dalykuose buvo daug daugiau praktinių užduočių, teorijos arba visai nebuvo, arba buvo mažai. Studijos nereikalavo didelio kiekio literatūros analizavimo, tačiau studentai turėjo savarankiškai ieškotis informacijos, kad galėtų atlikti užduotis.
Dėstytojai
Dėstytojai – jaunesnio amžiaus nei Lietuvoje, taip pat dažniau linkę neformaliai bendrauti su studentais. Dėstymo tempas buvo ženkliai lėtesnis nei Lietuvoje. Vienas dalykas, kuris nepatiko, kad buvo labai mažai grįžtamojo ryšio po užduočių pateikimo.
Šalis ir universitetas
Priimanti institucija buvo labiau kolegija, nei universitetas, tai jautėsi kitokie reikalavimai (labai mažas dėmesys teorinėms žinioms). Universiteto patalpos buvo modernios ir labai jaukios mokymuisi, studijų koordinatorės labai stengėsi, kad Erasmus studentai būtų laimingi.
Pati Belgija yra įdomi šalis, joje apstu kultūros, architektūros ir gamtos paminklų. Levene ESN bendruomenė labai aktyvi, todėl niekada netrūko veiklos.
Kalba
Su absoliučia dauguma žmonių galima be jokių problemų susikalbėti angliškai (išskyrus jei vykstama į Belgijos pietus – Valoniją – ten žmonės kalba prancūziškai ir tik prancūziškai).
Studijos taip pat vyko anglų kalba, tačiau buvo vienas dalykas, kuriame buvo sunkumų dėl to, jog visa medžiaga ir net užduotys buvo pateikiama olandiškai.
Finansai
Erasmus stipendija vykstant į Belgiją yra 500 eur. mėnesiui. Pragyvenimo išlaidos su nuoma 700-1100 eurų priklausomai nuo to, kaip taupiai gyvenama. Belgijoje labai brangi būsto nuomos kaina, už 12 kv. metrų kambarį teko mokėti 369 eur/mėn., tai buvo pigiausias variantas, kurį pavyko rasti. Dauguma nekilnojamo turto savininkų taip pat atsisako nuomoti trumpiau negu vieneriems metams. Universitetas siūlo savo bendrabučius, tačiau juose vietą sunku gauti.
2022-02-28