Sidebar

Studentė Dovilė: Erasmus+ Vokietijos Bambergo universitete

2021 09 13 Bambergas800x670

Informacinių sistemų inžinerijos studentė Dovilė praėjusį semestrą mokėsi pagal Erasmus+ programą Vokietijoje Bambergo universitete. Ji pasidalino savo įspūdžiais bei savo patirtimi.

Kodėl nusprendėte išbandyti Erasmus+ programą?

Jau seniai norėjau dalyvauti šioje programoje. Tarptautinių mainų programos – puiki galimybė pasisemti daug naujos gyvenimiškos patirties.

Nors buvusi pandemijos situacija šiek tiek ir sujaukė planus, tačiau džiaugiuosi, kad galėjau išvykti į pasirinktą universitetą.

Kodėl pasirinkote Bambergo universitetą Vokietijoje?

Rinkausi tarp kelių skirtingų Vokietijos miestų ir universitetų. Daugiau pasidomėjusi apie Bambergo miesto istoriją, tradicijas, gyvenimą ir universitetą, nusprendžiau pasirinkti būtent šį.

Bambergas – Bavarijos regione esantis miestas su 70 000 gyventojų, greitai sužavintis savo gamta, jaukumu ir maloniais žmonėmis. Savo pasirinkimo tikrai nesigailiu.

Kokį įspūdį jums paliko universitetas, aplinka, miestas?

Nors studijos vyko nuotoliniu būdu, tai nesutrukdė įsijausti į universiteto gyvenimą. Studentams, atvykusiems pagal mainų programas, buvo organizuojama daug online susipažinimo renginių – Bamberge gaminamo alaus degustacija, tradiciniai Bavarijos  pusryčiai ir kt.

Didelį įspūdį paliko ir universiteto studentų bendruomeniškumas. Iškilus nesklandumams ar klausimams visados galėdavai tikėtis sulaukti pagalbos iš kartu studijuojančių žmonių, net jei dėl nuotolinio mokymosi jų niekados nebuvai sutikęs realiame gyvenime.

Miestas nėra ganėtinai didelis, pėsčiomis ar dviračiu miesto centras, parduotuvės, parkai pasiekiami per 15-20 min. Taip pat prieš semestro pradžią sumokėjus studento mokestį, galima nemokamai važiuoti viešuoju miesto transportu visą pusmetį.

Geriau pažinti Vokietiją padėjo kelionės traukiniais. Per kelias valandas galima nukeliauti iki Berlyno, Frankfurto ar kito įspūdį paliekančio miesto.

Nors procesų skaitmenizacija Vokietijoje yra ganėtinai pažengusi, tačiau nenustebkite, jei norint sumokėti privalomuosius gyventojų mokesčius ar tvarkantis apgyvendinimo dokumentus, siųsite tikrus popierinius laiškus ar ieškosite fakso aparato, norint nusiųsti reikiamus dokumentus.

Kokie dalykai įsiminė iš studijų?

Mokslo sistema Vokietijoje drastiškai skiriasi nuo sistemos esančios Lietuvoje. Semestro metu nėra tarpinių atsiskaitymų ar projektinės veiklos, tad galutinis pažymys priklauso tik nuo egzamino.

Darbai yra vertinami skalėje nuo 1 (aukščiausias įvertinimas) iki 5 (žemiausias įvertinimas). To reikėtų nepamiršti atsidarius patikrinti gautus įvertinimus, nes tai gali pakankamai išgąsdinti.

Besirinkdama studijų dalykus semestrui, mečiau sau iššūkį ir pasirinkau studijuoti ne tik anglų bet ir vokiečių kalba. Kursas buvo tikrai įdomus, padėjo patobulinti ne tik informatikos, bet ir vokiečių kalbos žinias.

Papasakokite savo patirtį apie kalbos patobulėjimą, dėstymo aiškumą, bendravimą su kolegomis.

Prieš mainų semestro pradžią universitetas siūlo įsivertinti savo vokiečių kalbos žinias atliekant kalbos testą ir taip pat lankyti 3 savaičių intensyvius kalbos kursus, kurių pabaigoje išlaikius egzaminą, galima gauti 6 kreditus.

Semestro eigoje studentai gali ir toliau rinktis tobulinti vokiečių kalbos žinias, tačiau man labiausiai kalbos lygį patobulinti padėjo pokalbiai su kitais studentais, žmonėmis mieste.

Universiteto dėstytojai puikiai perteikdavo paskaitų medžiagą anglų kalba, nors keliuose pasirinktuose studijuoti dalykuose ir buvau vienintelė studentė atvykusi pagal mainų programą.

Norint vykti į Vokietijoje esančius mažesnius miestus tikrai patartina bent minimaliai mokėti vokiečių kalbą – tai palengvins kasdieniniame gyvenime iškylančių problemų sprendimą.

Ar rekomenduotumėte išbandyti mainų galimybes kitiems studentams? Kodėl?

Šios galimybės praplečia horizontus, leidžia išbandyti savo jėgas savarankiškame „suaugusio žmogaus“ gyvenime kitoje, nepažįstamoje šalyje, pakeisti aplinką ir atrasti daug naujų dalykų. Reikia tik ryžto ir užsispyrimo siunčiant dalyvio anketą.

Registracija į Erasmus+ mainus vyksta iki rugsėjo 21 d. 24 val.

Rugsėjo 17 d. 15 val. nuotoliniu būdu per MS Teams vyks informacinis susitikimas, skirtas Matematikos ir Informatikos fakulteto studentams. Kviečiame registruotis ir užduoti jus dominančius klausimus, į kuriuos atsakysime susitikimo metu.

2021-09-13

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos