Sidebar

Informacines technologijas (IT) išmanančių specialistų poreikis Lietuvoje nuolat auga. Kodėl taip yra ir kas vyksta IT rinkoje nutarė išsiaiškinti LRT laidos „10–12“ vedėja Neringa Gudišauskaitė. Vasario mėn. pabaigoje ji į diskusiją pakvietė Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) lektorių Liną Būtėną, „Tieto Lietuva“ vadovą Tomą Vitkų ir „Wix Lietuva“ vadovę Moniką Laukaitę.

2019 04 15 LRT laida su L ButenuAsociacijos „Infobalt“ duomenimis Lietuvoje 2020 metais trūks apie trylikos tūkstančių IT specialistų. Laidoje N. Gudišauskaitė pabandė paieškoti, koks Lietuvos miestas atitinka šį skaičių, tai – Gargždai: „Visų Grargždų gyventojų reikėtų informacinių technologijų rinkai kaip potencialių darbuotojų“.

Pasak M. Laukaitės, šiuo metu vien „Wix Lietuva“  įmonėje yra penkiasdešimt darbo pozicijų, kuriose trūksta specialistų. „Wix“ į Lietuvą perkelia vis daugiau ir daugiau produktų, įmonė stabiliai auga globaliu mastu. „Pastebėjau, kad IT rinka Lietuvoje keičiasi. Laimi tie darbuotojai, kurie nuolatos tobulina savo žinias, nebijo iššūkių,“ – mintimis dalijosi M. Laukaitė.

Jai paantrino ir VU MIF lektorius L. Būtėnas, išskirdamas, kad IT srities edukacijos specialistai turi būti lankstūs ir ieškoti būdų  ne tik greitai kurti turinį, bet ir dažnai  jį vėl ir vėl atnaujinti: „Tai auganti ir nuolat besikeičianti rinka. Sukurtas turinys per trumpą laiką gali tapti nebeaktualus, gali greitai pasikeisti technologijų taikymo praktika.“

T. Vitkus džiaugėsi, kad Lietuvos universitetai ruošia labai stiprius specialistus, todėl jau galima samdyti ir trečiakursius. Kalbėdamas apie išsilavinimo lygį, „Tieto Lietuva“ vadovas nevengė ir pajuokauti: „Nebegalime spausti universitetų dar labiau, tada jau galėtume samdyti ir antro kurso studentus, o tas negerai visai sistemai.“

Visą laidos „10–12“ įrašą galite perklausyti LRT mediatekoje. Pokalbis, kuriame dalyvauja MIF lektorius L. Būtėnas, prasideda nuo 52 laidos minutės. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos