Sidebar

VU Matematikos ir informatikos fakultetas dalyvauja projekte SESAME Net, kuris skatina superkompiuterių technologijų naudojimą mažo ir vidutinio dydžio įmonių veikloje. 2017 m. kovo mėnesį projekto dalyvių pastangomis buvo sukurtas ir pateiktas naudojimui įrankis (HPC4SME), skirtas įvertinti mažų ir vidutinių įmonių galimybes ir poreikį naudoti superkompiuterio (toliau - HPC) išteklius savo veiklos tobulinimui.

2017 03 23 Sesame schema

Daugelis įmonių neįvertina galimybių padidinti savo pelną ir veiklos efektyvumą naudojant naujausias technologijas. Viena iš priežasčių - toks vertinimas ilgai užtrunka ir yra sudėtingas procesas. Dėl to SESAME Net sukūrė įrankį, kuris šį procesą padarė lengvai prieinamą internetu visoms Europos įmonėms. Pradinė metodikos koncepcija iš pradžių buvo sukurta Slovakijos įmonėje Arctur, vėliau, kartu su kitais projekto partneriais, šis įrankis buvo tobulinamas ir pritaikomas kuo daugiau Europos įmonių.

Šis įrankis padės HPC centrams ir valstybinėms organizacijoms įvertinti mažų ir vidutinių įmonių (toliau - MVĮ) potencialą bei skatinti naudoti inovatyvius debesų kompiuterijos ir HPC sprendimus savo veikloje.

Vertinimo proceso rezultatas yra automatiškai generuojama ataskaita, kurioje pateikiamos MVĮ nauodjimosi naujausiomis technologijomis stipriosios ir silpnosios pusės bei rekomendacijos.

Norėdami sužinoti, ar jūs ir jūsų organizacija gali efektyviai pasinaudoti HPC ir debesų kompiuterijos paslaugomis atlikite šiuos 4 paprastus veiksmus:

1 žingsnis: registruokitės puslapyje www.network.sesamenet.eu (registracija anglų kalba)
Užpildykite formą ir pasirinkite HPC centrą, kuris jums padės vertinimo proceso eigoje.

2 žingsnis: užpildykite klausimyną
Iškilus klausimams galite gauti pagalbą on-line ar susisiekus su HPC centru.

3 žingsnis: gaukite rezultatus
Jums bus automatiškai sugeneruota vertinimo ataskaita su rekomendacijomis, atsižvelgiant į jūsų pateiktus atsakymus.

4 žingsnis: pasinaudokite rekomendacijomis
Įmonės turi galimybę bendradarbiauti su ekspertais iš pasirinktų HPC centrų, konsultuotis, dalyvauti mokymuose ir kita.

Prisijunkite prie SESAME Net bendruomenės čia: www.network.sesamenet.eu

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos