2014 2020 ES veiksmu programa

doc. dr. Kristina Kaulakytė
dr. Gediminas Gaidulis

Projekto santrauka

Šio projekto idėja - sukurti naujas, greitas bei efektyvias matematiškai pagrįstas skaitines strategijas modeliuoti daugiaskalį kraujo tekėjimą kraujagyslių tinkluose bei vožtuvuose. Hibridinės dimensijos modeliai leidžia sumažina uždavinio dimensiją iki vienmačio pagrindinėse kraujo cirkuliavimo sistemos dalyse ir išlaikyti pilną trimatį modelį mažose specifinėse srityse (ties kraujagyslių išsišakojimais, susiformavusiais krešuliais, deformuotomis sienelėmis, kraujagyslių protezais ir pan.). Šis metodas ženkliai sumažina modeliavimui naudojamus kompiuterinius resursus ir pagreitina skaičiavimus. Tai yra ypatingai svarbu skubios chirurginės intervencijos atvejais. Šios idėjos naujoviškumas susijęs su jos daugiaskaliu pobūdžiu: detalus trimačio klampaus tekėjimo modeliavimas mikroskopiniu lygiu (Stokso, Navjė-Stokso lygtys arba neniutoninio skysčio lygtys su standžiomis arba elastinėmis sienelių kraštinėmis sąlygomis) ir matematinio uždavinio sprendinio asimptotine analize. Šis metodas leidžia gauti matematiškai pagrįstus dalinai supaprastintus modelius, išlaikant itin aukštą aproksimacijos tikslumą. Projekto tikslas yra sukurti daugiaskalius matematinius ir skaičiuojamuosius įrankius kraujo cirkuliacijos modeliavimui, esamo mitralinio vožtuvo operacijos modelio patobulinimui. Įrankiai bei programinė įranga bus naudojami kaip papildomi informacijos šaltiniai ruošiantis operacijoms.

Projekto finansavimas

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia: https://www.hemodynamics.mif.vu.lt