2014 2020 ES veiksmu programa

Projekto kodas: Nr. 01.2.2-LMT-K-718-02-0018

Projekto mokslinio tyrimo vadovas: dr. Simonas Šaltenis

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2019-08-01 – 2023-08-31

Projekto santrauka. Transporto sektorius šiuo metu yra veikiamas gilių pokyčių, kuriuos iššaukia naujos transporto technologijos, tokios kaip elektrinės ir bepilotės transporto priemonės, nauji verslo modeliai, tokie kaip automobilių dalijimosi tinklai, o taip pat pagrindinių transporto elementų visapusis skaitmenizavimas. Sumanūs algoritmai, sukurti panaudojant didžiuosius transporto duomenis, įgalins daug našiau panaudoti transporto infrastruktūrą, sumažins transporto poveikį aplinkai, silpnins šiltnamio efektą ir pagerins transporto paslaugų kokybę.

Projekto tikslas buvo išrasti naujos kartos elektroninio maršrutų planavimo algoritmus, panaudojus turtingus transporto duomenis. Projektas plėtojo elektrinių transporto priemonių maršrutų planavimo algoritmus bei automobilių dalijimosi tinklų algoritmus. Kadangi elektromobilių sunaudojamos energijos tikslus prognozavimas yra labai svarbus ilgų maršrutų planavimo elementas, projektas plėtojo giliojo mokymosi modelius elektromobilių sunaudojamos energijos prognozavimui. Algoritmų įvairiapusiškam įvertinimui reikalingi testavimo duomenys. Tuo tikslu buvo sukurtas programinės įrangos rinkinys pusiau sintetinių testavimo duomenų generavimui. Projekto metu sukurta demonstracinė, viešai prieinama sistema, kurioje integruoti sukurti algoritmai ir metodai.

Finansavimo šaltinis - Projektas bendrai finansuotas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų pagal priemonės Nr. 01.2.2-LMT-K-718 „Tiksliniai moksliniai tyrimai sumanios specializacijos srityje“ veiklą „Mokslininkų iš užsienio pritraukimas vykdyti mokslinius tyrimus“.

Plačiau apie projektą: https://cs.vu.lt/projects/DALTRA/