Habil. dr. Norvaiša Rimas

Naugarduko g. 24, LT-03225 Vilnius 219 kab.
Telefonas (8 5) 219 3075
El. paštas rimas.norvaisa@mif.vu.lt

Pareigos: Profesorius, Vyriausiasis mokslo darbuotojas

2021–2021 m. Trumpalaikiai tyrimai sveikatos ir švietimo bei ugdymo srityse. Matematinio samprotavimo mokykloje tobulinimas

Lithuania's representative on the Education-2030 working group. The Organization for Economic Co-operation and Development

Member of many working groups.. Ministry of Education, Science and Sport

2022 m. Scientific consultation. 17th Mathematics and Information Technology Teachers' Republican Methodological Practical Conference "Challenges for the Contemporary Teacher of Mathematics and Information Technology" - a presentation on the development of students' mathematical creativity and reasoning.

2022 m. Scientific consultation. Conference 'Mathematics in Higher Education - Challenge and Opportunity' Presentation 'Mathematical Reasoning in College Mathematics'

2020 m. Scientific consultation. Presentation "Formative assessment: the case of mathematics" 28 January 2020

Scientific consultation. Presentation at the Lithuanian Mathematics Teachers' Association conference "What is mathematical reasoning and how is it developed"

2018–Present OECD Education 2030.

2016–Present Representative in International Commission on Mathematical Instruction.

K. Tamelytė, Rimas Norvaiša. Abstraktaus mąstymo galima pradėti mokyti jau pirmoje klasėje. (interviu) bernardinai.lt, 2021 m. vasario 4 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Dešimt balų“: Ar naujų mokyklinių programų rengėjai išgirdo tarptautinių ekspertų rekomendacijas, kai derėtų keisti programų turinį? , 2021 m. balandžio 20 d.

Rimas Norvaiša. Matematikos revoliucija: profesorius paaiškino, ką daryti, kad pagerėtų rezultatai, bet paskui teks sunkinti egzaminą. (interviu) LRT.LT, 2020 m. rugsėjo 2 d.

Rimas Norvaiša. LRT Aktualijų studija. Ką matematikos brandos egzamino rezultatai rodo apie mūsų švietimo sistemą? , 2020 m. rugpjūčio 6 d.

Rimas Norvaiša. Žinių radijo laida Ugdymo meistrai. Pokalbis: Kodėl matematika?, 2020 m. rugpjūčio 22 d.

Rimas Norvaiša. Straipsnis „Mokyklinė matematika ir brandos egzamino rezultatai: Ką turėtume keisti?“ 15min, 2020 m. rugpjūčio 16 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Dešimt balų“: Į kurią pusę kinta mūsų moksleivių pasiekimai tarptautiniuose tyrimuose?, 2020 m. gruodžio 10 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida ,,Dešimt balų“: Lietuvos matematikos mokytojų konferencija ir programų atnaujinimas, 2019 m. sausio 3 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savaitė“: Apie tikėjimą ir kainą mūsų švietime, 2019 m. sausio 26 d.

Rimas Norvaiša. Pranešimas ,,Mokyklinės matematikos mitologija ir ją palaikanti švietimo ideologija“. Konferencija Seime, 2019 m. lapkričio 22 d.

Rimas Norvaiša. Paskaita „Skaičių biografijos akimirkos“, Vilniaus jėzuitų gimnazija, 2019 m. kovo 21 d.

Rimas Norvaiša. Paskaita „Matematinis samprotavimas mokykloje: kas tai ir kam to reikia?“ konferencijoje „Studijos ir mokslas Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakultete“ Palanga, 2019 m. balandžio 5 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savaitė“: Pasaulis be universitetų, 2019 m. balandžio 13 d.

Rimas Norvaiša. Žinios, pasiklydusios tarp kompetencijų, įgūdžių, gebėjimų ir vertybių. Žurnalas „Verslo klasė“, 2019

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savaitė“: matematikos mokytojų rengimas, 2018 m. vasario 3 d.

Rimas Norvaiša. Mokyklinės matematikos turinio gilinimas. kaip tai įmanoma? Metodinės dienos „Ugdymo turinio aktualijos“ UPC, 2018 m. spalio 4 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Dešimt balų“: mokytojams ne vis vien, koks bus naujų mokyklinių programų turinys, 2018 m. spalio 18 d.

Rimas Norvaiša, Alfredas Račkauskas, Povilas Laskauskas. LRT televizijos laida „Nes man tai rūpi“: matematika – ne skaičiai, o prasmės kūrimas, 2018 m. sausio 21 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savaitė“: Mokytojo vaidmuo klasėje, 2018 m. rugsėjo 1 d.

Rimas Norvaiša. Vieša paskaita: Mathematical Reasoning. TEDx Kaunas, 2018 m. lapkričio 18 d.

Rimas Norvaiša. Diskusija dėl penkiolikmečių matematinio raštingumo. UPC , 2018 m. gruodžio 13 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savaitė“: EBPO ir ŠMM požiūriai į švietimo problemas, 2018 m. gegužės 5 d.

Rimas Norvaiša. Matematinis samprotavimas mokykloje. Paskaita matematikos mokytojams UPC, 2018 m. balandžio 23 d.

Rimas Norvaiša. Matematinis samprotavimas mokykloje. Paskaita matematikos mokytojams UPC, 2017 m. spalio 19 d.

Rimas Norvaiša. Matematinis samprotavimas mokykloje (antra dalis). Paskaita matematikos mokytojams UPC, 2017 m. gruodžio 11 d.

Rimas Norvaiša. Matematika mokykloje: ko ir kaip mokyti. Pranešimas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto organizuotoje diskusijoje, 2017 m. birželio 14 d.

Rimas Norvaiša. Matematikos mokytojų seminaras Ukmergės Švietimo centre, 2016 m. sausio 6 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Kultūros savait“: Ugdymo turinys – švietimo sistemos Achilo kulnas, 2018 m. gruodžio 8 d.

Rimas Norvaiša. LRT radijo laida „Dešimt balų“: mokyklinės matematikos mokymo problemos, 2018 m. balandžio 5 d.

Rimas Norvaiša. Matematinis samprotavimas mūsų mokyklose. Ugdymo plėtotės centras

Paskutinė atnaujinimo data 2023-03-31