Sidebar

Įsivaizduokite, kad banko pavedimus atliekate be jokios baimės dėl sukčių arba kad gydytojai aptinka ligas anksčiau, nei atsiranda pirmieji simptomai – tokius pokyčius mūsų kasdienybėje gali užtikrinti išmaniųjų sistemų sprendimai, paremti duomenų mokslu ir dirbtiniu intelektu. Būtent tokie naujausi inovatyvūs tyrimai bus pristatomi tarptautinėje konferencijoje „Duomenų analizės metodai programų sistemoms“ (DAMSS-2024) šių metų lapkričio pabaigoje, 28–30 d., Druskininkuose.

photo g

Prof. G. Dzemyda ir dr. Jolita Bernatavičienė:

„Konferencija per penkiolika metų išaugo į vieną svarbiausių informatikos ir informatikos inžinerijos renginių Lietuvoje, suburiančių ne tik IT, bet ir įvairiausių sričių mokslo atstovus“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jolita Bernatavičienė.

Pasak mokslininkės, šiuolaikinėje sparčiai kintančioje IT aplinkoje tokios žinių mainų platformos skatina tarpsdisciplininių mokslinių tyrimų pažangą ir prisideda prie realių inovacijų.

Penkioliktąjį kartą vyksiančioje konferencijoje bus nagrinėjamos tokios temos kaip mašininis mokymasis, dirbtinis intelektas, didžiųjų duomenų analizės metodai, programų sistemų naujovės. Renginio dalyviai – mokslininkai ir tyrėjai iš Lietuvos bei užsienio universitetų – pristatys naujausius metodus, skirtus praktinėms problemoms spręsti medicinoje, energetikoje, finansų, kibernetinio saugumo ir kitose srityse. DAMSS ypač pabrėžia bendradarbiavimą tarp akademinės bendruomenės, verslo ir viešojo sektoriaus, kad moksliniai tyrimai būtų kuo labiau pritaikomi praktikoje.

Svarbus DAMSS akcentas – jaunųjų mokslininkų dalyvavimas. Konferencijoje doktorantai ir magistrantai iš Lietuvos bei kitų šalių turės galimybę pristatyti savo mokslinius darbus, dalyvauti diskusijose, susipažinti su pasaulinio lygio tyrimais ir įgyti vertingos patirties.

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su verslo įmonėmis, tokiomis kaip „Neurotechnology“, kurios siūlo įvairias mokslines temas doktorantų ir magistrantų tyrimams“, – rezultatais džiaugiasi dr. J. Bernatavičienė. Konferencijos metu tarp mokslininkų kylančios diskusijos taip pat padeda tobulinti jau atliekamus būsimųjų mokslininkų tyrimus arba suteikia idėjų naujiems.

Dar vienas iš konferencijos DAMSS-2024 tikslų yra skatinti Lietuvos ir užsienio mokslininkų bendradarbiavimą, sudarant sąlygas ne tik aptarti aktualias temas, bet ir užmegzti ilgalaikius ryšius.

„Kviestiniai svečiai, kurie atvažiuoja iš užsienio, vėliau bendradarbiauja su konferencijos dalyviais, kviečiasi juos per ERASMUS mainus ir dalinasi savo patirtimi universitetuose. Reikia pasidžiaugti, kad šiemet turime galimybę pasikviesti net aštuonis tokius svečius“, – pasakoja konferencijos DAMSS įkūrėjas prof. Gintautas Dzemyda.

Šių metų konferencijoje dalyvaus mokslininkai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Kroatijos, Ispanijos, Portugalijos, Italijos, Serbijos, Rumunijos, Izraelio. Užsienio svečių dalyvavimas padeda stiprinti tarptautinius projektus, skatinti žinių mainus ir plėtoti novatoriškas idėjas pasauliniu mastu.

Konferencija DAMSS-2024 yra organizuojama VU Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto, Lietuvos kompiuterininkų sąjungos ir Lietuvos mokslų akademijos iniciatyva. Ilgametė patirtis garantuoja aukštą organizavimo kokybę ir akademinę reikšmę.

DAMSS-2024 išskirtinumas – galimybių aptarimas: Lietuvos ir užsienio mokslininkai, verslo ir viešojo sektoriaus atstovai bus skatinami plėtoti bendrus projektus, pritaikant mokslinius tyrimus praktikoje ir sprendžiant verslo bei socialines problemas. Taip siekiama geriau suderinti mokslinius tyrimus su rinkos poreikiais ir verslo kompetencijomis.

„Norime pasidžiaugti, kad renginys labai aktualus mokslo bendruomenei, nes ketinančiųjų dalyvauti skaičius vis auga. Kvietimų į renginį jau net nebereikia, visi kasmet laukia, kada bus paskelbta registracija“, – sako dr. J. Bernatavičienė.

DAMSS-2024 yra ne tik reikšmingas akademinis renginys, bet ir svarbi platforma, kuri prisideda prie Lietuvos mokslo integracijos į tarptautinę akademinę bendruomenę, skatina šalies tyrėjų dalyvavimą tarpdisciplininiuose projektuose ir stiprina Lietuvos mokslo pozicijas tarptautinėje arenoje. Konferencijos organizatoriai įsitikinę, kad renginys išliks aktualus ir toliau skleis mokslo pažangą, prisidėdamas prie praktinių inovacijų plėtros.