Data: lapkričio 27 d. 16 val.
Vieta: 101 aud. (Didlaukio g. 47)
Pranešėjai: dr. Tautvydas Rančelis ir dr. Ingrida Domarkienė, VU Medicinos fakultetas
Santrauka: Gyvename duomenų ir informacijos amžiuje. Asmeninė reklama, jau nieko nestebina. O kūdikis gimęs po genomo redagavimo?..
Personalizuota medicina beldžiasi į gydytojo duris, bet jas atidaryti reikalingas raktas. Genomika yra viena iš jų. Siekiant gydymą pritaikyti kiekvienam, reikalingi tiek asmens genomo tyrimai, tiek ir populiacijos, kurioje jis gyvena. Genomo sekoskaita tapo įprastinė procedūra, tačiau vis daugėjant duomenų apimtims ir išsemiant analizės metodų galimybes susiduriama tiek su duomenų saugojimo, perdavimo, tvarkybos, tiek ir analizės, duomenų integravimo problemomis. Atsirado poreikis kitaip pažvelgti į turimus duomenis. Turime atrasti naujus metodus, kurie padėtų pakylėti duomenų analizę į kitą, aukštesnį lygį ir prisidėti prie to, kas rūpi mums visiems - gyvybės supratimo.
Trumpos biografijos:
Dr. Ingrida Domarkienė. Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto, Biomedicinos mokslų instituto, Žmogaus ir medicininės katedros asistentė ir mokslo darbuotoja. 2014 m. apgynė Biomedicinos mokslų srities Medicinos krypties daktaro disertaciją „Lietuvos populiacijos genetinės struktūros tyrimas remiantis vieno nukleotido polimorfizmų asociacijos su liga analize“ (Medicinos fakultetas, Vilniaus universitetas). Mokslinio domėjimosi sritys yra daugiaveiksnių ligų genetika ir genomika, populiacijų ir evoliucinė genetika, nevaisingumo genetika ir genomika, laboratoriniai ir bioinformaciniai genomo analizės metodai ir jų taikymas, molekulinė genetinė diagnostika.
Dr. Tautvydas Rančelis. Vilniaus universiteto, Medicinos fakulteto, Biomedicinos mokslų instituto, Žmogaus ir medicininės katedros asistentas ir mokslo darbuotojas. Medicinos genetikas. 2016 m. apgynė biomedicinos mokslų srities medicinos krypties daktaro disertaciją „Patogeninių genomo variantų ir jų genų, lemiančių autosomines recesyviąsias ligas, įvairovės analizė, panaudojant viso egzomo sekoskaitą“. Mokslinio domėjimosi sritys – naujos kartos sekoskaita, plataus masto duomenų analizė.