Sidebar

Matematikos ir informatikos fakultete (MIF) vyksiantis „Debatų turnyras“ yra tarpinė atranka į pagrindinį Vilniaus universiteto (VU) turnyrą. Jų metu iš aštuonių komandų bus išrinkti keturi geriausi MIF studentų atstovai, ginsiantys fakulteto garbę. Šių metų debatų temos susijusios su visuomene ir technologijomis. Jas pasiūlė renginio organizacinis komitetas, sudarytas iš MIF dėstytojų. Temos derintos ir su renginio organizatore doc. dr. Liudmila Arcimavičiene. Debatai vyks lapkričio 20 d., 15.30-17 val., 301 auditorijoje, Naugarduko g. 24.

2023 11 16 debatai880x649

Asociatyvi nuotr.

Geriausi studentai bus išrinkti pagal akademinio argumentavimo numatytus kriterijus:

  • argumentavimo strategiją, pagrįstą mokslinių straipsnių turinio analize;
  • argumentavimo struktūrą;
  • viešojo kalbėjimo įgūdžių taikymą.

Kaip sako viena iš temas renginiui siūliusių dėstytojų lekt. Laura Giniūnienė, puoselėdami debatus skatiname studentų kritinį mąstymą, mokslinio diskurso analizę, argumentavimo ir viešojo kalbėjimo įgūdžių lavinimą. „Tai ypač naudinga matematikos ir informatikos fakulteto studentams, nes jie mokosi logiškai mąstyti bei aiškiai argumentuoti“, – teigia dėstytoja. L. Giniūnienės nuomone, debatuose dalyvaujantys studentai gerina savo komunikacijos įgūdžius, kurie svarbūs tiek akademinėje, tiek profesinėje veikloje bei bendraujant su kitais žmonėmis. „Debatuose iškyla įvairūs požiūriai, leidžiantys studentams pamatyti temą iš skirtingų perspektyvų, gilintis ir kelti klausimus sau bei oponentams. Akademinių debatų renginys yra puiki terpė sukurti bendruomeniškumą ir suburti bendraminčius, besidominčius panašia tematika. Tai kuria palankią atmosferą ne tik bendradarbiavimui, bet ir lyderystei, idėjų generavimui bei mainams“, – fakultete vyksiančiais debatais džiaugiasi aktyvi dėstytoja.

Jai antrina ir viena renginio teisėjų – tarptautinių studijų koordinatorė Justina Krauledaitė: „Debatai yra puikus mokymosi metodas. Labai smalsu išgirsti, kaip MIF studentai nuosekliai geba dėstyti mintis, argumentuoti bei kritiškai vertinti. Manau, kad tai yra vieni svarbiausių šiuolaikinių gebėjimų“. Tarp MIF debatų teisėjų be J. Krauledaitės bus dar du fakulteto atstovai: akademinių reikalų prodekanas asist. dr. V. Stepas ir lektorius I. Radavičius. Renginį moderuos finalinių debatų moderuotoja, filologijos fakulteto dėstytoja doc. dr. L. Arcimavičienė. Geriausi fakultetų atstovai susitiks semestro pabaigoje ir varžysis dėl debatų taurės VU debatų renginyje, kuris vyks gruodžio 14 d., 17-19 val., Vinco Krėvės (118) auditorijoje, VU Filologijos fakultete.

2023-11-15

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos