Sidebar

2023 09 07 Kvietimas880x600

Kviečiame dalyvauti atrankos varžybose į Pasaulinę studentų programavimo olimpiadą (ICPC – International Collegiate Programming Contest) ir Codeforces serijoje. Dalyviai sprendžia uždavinius – sudaro jų sprendimo išbaigtas programas. Sudarytos programos siunčiamos testavimo sistemai, kuri patikrina jų teisingumą. Viskas vyksta automatiniu režimu internete.

Varžybos yra komandinės. Komandą sudaro trys ar mažiau narių. Dalyvauti gali visų kursų VU MIF (arba ir kitų fakultetų) studentai. Prieš 3 metus pakeitėme ICPC regioną – perėjome į europinį. Dabar mūsų regionas (pusfinalis) yra NWERC (Northwestern Europe Regional Contest, https://www.nwerc.eu), o subregionas (ketvirtfinalis) NCPC (Nordic Collegiate Programming Contest, https://nordic.icpc.io). Pastarąjį sudaro Skandinavijos šalys, Islandija, Estija (numigravusi prieš 5 metus) ir, žinoma, Lietuva.

NCPC šiais metais vyks spalio 7 d. „namuose“ (matyt organizuosime VU STSC arba kitur Vilniuje). Atstovausime Vilniaus universitetui. Gerai pasirodžiusios komandos patenka į pusfinalį, kuris šį rudenį bus Delft technologijos universitete (Nyderlandai) (kiekvienais ankstesniais metais taip ir būdavo). Verta paminėti, kad du kartus patekome į ICPC finalą: 2017 metais finalas vyko JAV (užėmėme 34 vietą), o 2018 metais – Pekine (Kinija), kur užėmėme 12 vietą ir iškovojom bronzos medalius. Atranką lems ir Baltijos šalių turnyras (vadinamas Baltic Selection), kuriame dalyvaus ir komandos iš Estijos bei Latvijos universitetų, ir KTU bei VGTU. Planuojama, kad viskas vyks MIF STSC (Šaltinių g. 1A) kompiuterių klasėse. Konkretus turnyrų laikas ir vieta (klasės) bus patikslinti.

Aktyviai dalyvaujame ir Codeforces (http://codeforces.com/contests) turnyruose (tiek individualiai, tiek komandomis), programavimo stovyklose, kitose atvirose tarptautinėse olimpiadose. Paskutiniųjų mokslo metų MIF komandų pasirodymus galima pamatyti čia: http://www.mif.vu.lt/~vladas/Olimpiados/

Programavimo olimpiados savo esme yra nuotolinės, todėl natūraliai galimas ir toks dalyvavimo būdas. Žinoma, geriau kai visi komandos nariai yra vienoje vietoje.

Norinčius dalyvauti prašome rašyti man: vladas.tumasonis@mif.vu.lt (tema: Olimpiados 2023). Nurodykite savo vardą, pavardę, kursą ir studijų programą. Galite jau susiburti ir į komandas (ir parinkti komandos vardą), priešingu atveju komandas sudarysime mes patys. Gali išlikti tos pačios (arba šiek tiek pakeistos) pernykštės dalyvių komandos.

Vladas Tumasonis
2023 m. rugsėjis

Pastabos.
1. Programavimo kalbos: C/C++, Java, Delphi, Python, Perl ir kt.
2. Užduočių formuluotės anglų kalba.

2023-09-07

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos