Sidebar

R. Baronas: „Tik investicijos į mokslą gali pakeisti Lietuvos mokslo vaidmenį visuomenėje“

„Kai 2019 m. mane priėmė į Lietuvos mokslo tarybos (LMT) pirmininko pareigas ir paprašė trijų siūlymų, kurie galėtų pakeisti Lietuvos mokslo vaidmenį visuomenėje, aš turėjau tik vieną – investuoti į mokslą ir švietimą. Džiaugiuosi, kad situacija per šiuos metus susiklostė taip, kad finansavimas tikrai didėja“, – sako LMT pirmininkas profesorius Romas Baronas.

2022 11 16 Romas Baronas380x250Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) Informatikos instituto prof. R. Baronas trečiadienį, lapkričio 16 d., seime vykusiame švietimo ir mokslo komiteto posėdžio metu džiaugėsi LMT komandos darbu ir nuopelnais prisidedant prie mokslo kokybės Lietuvoje gerinimo, finansavimo didinimo. Jame kartu išsakė ir priežastis, kodėl palieka pirmininko pareigas.

LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas prof. Artūras Žukauskas posėdžio metu pabrėžė, kad prof. R. Baronas, užimdamas pirmininko pareigas, atliko didžiulį darbą ir jo dėka LMT transformacija buvo visiškai sklandi: „Komiteto vardu noriu padėkoti už didžiulį darbą ir pasiaukojimą nuo pat pirmos darbo dienos“.

Švietimo ir mokslo komitetui Seime vadovaujantis Eugenijus Jovaiša atkreipė dėmesį, kad profesorius sugebėjo net sunkiais LMT laikais išlaikyti mokslininko vertą laikyseną, o pats prof. R. Baronas, net traukdamasis iš pareigų kalba apie ambicingus LMT planus.

„Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimu nuo š. m. gruodžio 1 d. prie mokslo tarybos yra prijungiama Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros dalis. Šiemet mokslo ir studijų įstatyme naujai apibrėžtas tarybos statusas, vyriausybė atnaujino tarybos nuostatus, LMT pasipildė naujomis funkcijomis, todėl netrukus privalės būti atnaujinamos LMT strateginės veiklos kryptys ir prioritetai, kuriuos rengs LMT pirmininkas kartu su LMT valdyba.

Naujos sudėties valdyba turėtų būti suformuota visiškai netrukus, o strateginės veiklos įgyvendinimą privalės užtikrinti LMT pirmininkas.

Mano asmeniniu įsitikinimu, LMT strategiją formuoti ir įgyvendinti turėtų ta pati komanda. Aš esu tikras, kad pirmininko pasikeitimas nelaukiant kadencijos pabaigos, leistų sparčiau ir sklandžiau spręsti kylančius iššūkius. Todėl ir prašau seimo atšaukti mane iš LMT pirmininko pareigų nepasibaigus kadencijai,“ – taip savo sprendimą trauktis iš LMT pirmininko pareigų komentuoja prof. R. Baronas.

Jis 2019 metų spalį pakeitė į šias pareigas Seimo paskirtą, tačiau netrukus atsistatydinusį profesorių Valdemarą Razumą. R.Baronas VU 2000-aisiais įgijo fizinių mokslų srities informatikos krypties daktaro laipsnį, 2006–2017 metais šiame universitete ėjo Matematikos ir informatikos fakulteto Programų sistemų katedros vedėjo pareigas, nuo 2018 metų yra šio fakulteto Informatikos instituto direktorius. 2014–2018 jis buvo ir VU Senato pirmininko pavaduotojas.

Mokslininkas yra paskelbęs per 50 mokslinių straipsnių dažnai cituojamuose moksliniuose leidiniuose, vadovavo ir dalyvavo rengiant daugiau kaip 30 informatikos gamybinių ir mokslinių projektų. Lietuvos mokslo tarybos pirmininką skiria Seimas Vyriausybės teikimu. Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais, įgyvendinanti programinį konkursinį mokslo finansavimą. Taryba administruoja Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus, taip pat atstovauja Lietuvos mokslo interesams tarptautinių organizacijų veikloje.

2022-11-16

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos