Sidebar

MIF mokslininkai apdovanoti už ryškius pėdsakus matematikos ir informatikos moksle

„Jūs – ypatingi žmonės, jūs neturite ribų. Esate mokslinės minties nešėjai Lietuvoje“, – į Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) mokslininkus, susirinkusius į projekto „Lietuvos šviesuoliai 2022“ iškilmes, kreipėsi „Infobalt“  Europos Sąjungos ir tarptautinių ryšių vadovas Virgilijus Dirma.

2022 11 10 Mokslininkai1 900x600

„Lietuvos šviesuoliai 2022“ iškilmės. D. Voitkevič nuotr.

Lapkričio 8 d. Lietuvos mokslų akademijoje vyko M. K. Čiurlionio fondo, Lietuvos mokslų akademijos, VU Matematikos ir informatikos fakulteto ir asociacijos „Infobalt“ projekto „Lietuvos šviesuoliai 2022“ iškilmės  „Lietuvos šviesuoliai matematikai ir informatikai“. Jų metu M. K. Čiurlionio fondo taurėmis „REX“ buvo apdovanotos šviesios, nusipelniusios, ryškų pėdsaką Lietuvos matematikos ir informatikos moksle palikusios asmenybės.

2022 11 10 Mokslininkai Bagdonavicius768x513

Prof. habil. dr. Vilijandas Bagdonavičius. D. Voitkevič nuotr.

„Turiu prisipažinti, kad ši nominacija man buvo netikėta, bet maloni“, – užlipęs ant scenos atsiimti apdovanojimo sakė prof. habil. dr. Vilijandas Bagdonavičius, vienas iš pagreitintųjų bandymų teorijos kūrėjų. Mokslininkas yra paskelbęs per 130 teorinių ir taikomųjų darbų iš patikimumo teorijos, išgyvenimo analizės ir matematinės statistikos.

2022 11 10 Mokslininkai Dagiene768x513

Prof. habil. dr. Valentina Dagienė. D. Voitkevič nuotr.

Informatikė prof. habil. dr. Valentina Dagienė, aktyviai dirbanti vaikų švietimo srityje, yra paskelbusi daugiau kaip 150 mokslinių straipsnių ir daugiau kaip 100 mokslo populiarinimo straipsnių švietimo, kompiuterių programų lietuvinimo klausimais, parengusi daugybę informatikos mokomųjų knygų ir vadovėlių. Jai šis apdovanojimas – tai dar vienas iššūkis: „Tai yra man dar vienas įsipareigojimas sakyti, kad mano tikslas – kiek galima daugiau prisidėti prie tų, kurie ugdo. Noriu, kad visos mano jėgos būtų skirtos Lietuvos ir pasaulio mokytojams.“

Matematikas, funkcinės analizės vadovėlių autorius prof. habil. dr. Vygandas Paulauskas yra paskelbęs daugiau nei 120 mokslinių straipsnių. Mokslo sritys, kuriose dirba – ribinės teoremos begalinėse matavimo erdvėse, operatorių pusgrupių aproksimacija.

Prof. habil. dr. Mifodijus Sapagovas, matematikas ir vadovėlių autorius, sukūrė metodą parabolinių lygčių nelokaliosioms sąlygoms skirtuminių schemų stabilumui tirti. Jis yra ne kartą apdovanotas už savo mokslinius pasiekimus.

2022 11 10 Mokslininkai Raudys768x513

Prof. habil. dr. Šarūnas Raudys. D. Voitkevič nuotr.

Kibernetikas ir informatikas prof. habil. dr. Šarūnas Raudys pabrėžė, kad mokslas jam nėra darbas – tai gyvenimo būdas, kuriuo mėgaujasi. Mokslininkas yra sukūręs būdą dviejų sričių – daugiametės statistikos ir neuroninių tinklų – teorinėms žinioms susieti sudarant kvalifikavimo ir prognozavimo taisykles.

Viena iš taurių buvo skirta a. a. prof. habil. dr. Adolfui Laimučiui Telksniui. Iki pat mirties, net sulaukęs garbaus amžiaus, profesorius gyveno mokslu. Yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Per savo karjerą paskelbė 163 mokslinius straipsnius ir padarė šešis išradimus. Už savo pasiekimus vadinamas Lietuvos interneto krikštatėviu. Apdovanojimą atsiėmęs paskutinis prof. habil. dr. A. L. Telksnio doktorantas Linas Aidokas savo kalboje pasakojo apie darbą su mokslininku, jo ambicijas, pabrėžė mokėjimą ne tik mėgautis darbų procesais, bet ir džiaugtis rezultatais.

2022-11-10

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos