Rugpjūčio 26-28 d. vyko pirmaujančios pasaulyje programinės įrangos gamintojos SAP vasaros akademija „SAP Next-Gen Baltics 2019“.
VU MIF bioinformatikos studentas Titas pasakoja, kad tai buvo išskirtinė patirtis. „Tai neeilinis renginys dėl keletos priežasčių. Pirma – įvairi veikla kiekvieną dieną. Pirmą dieną kalbėjome apie dizainu grindžiamo mąstymo metodiką, antrą dieną kūrėme pokalbių robotą (angl. chatbot), o trečia dieną simuliaciniame žaidime valdėme įmonės verslo procesus, varžėmės vieni su kitais. Taip pat buvo puiki proga susipažinti su kitais studentais, pabendrauti ir pasidalinti patirtimi!“
Tai pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, kurio metu 30 atrinktų studentų varžėsi praktiniuose mąstymo modeliavimo (angl. Design Thinking), verslo analitikos (angl. Business Analytics), mašininio mokymosi (angl. Machine Learning) ir verslo valdymo programos SAP S/4HANA simuliacinio žaidimo užsiėmimuose. Mišrias komandas sudarė bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai iš Vilniaus universiteto (VU), Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Kauno technologijos universiteto (KTU), ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) ir Klaipėdos universiteto (KU). Dalis jų aukštosiose mokyklose yra pasirinkę IT kryptis, kiti studijuoja verslo, inovacijų, industrinių technologijų vadybą, bioinformatiką, taikomąją chemiją, ekonometriką, statistiką, finansus, laivų ir uostų inžineriją bei kitas studijų programas.
„SAP Next-Gen Baltics 2019“ dėstytojai – SAP ekspertai iš Suomijos ir Danijos – didžiausią dėmesį skyrė praktiniams užsiėmimams bei komandiniam darbui. Vasaros akademijos dalyviai analizavo ir sprendė realiais verslo atvejais paremtas užduotis: naudodami SAP Build įrankį kūrė mąstymo modeliavimo prototipus, pasitelkdami SAP Conversational AI platformą modeliavo dirbtinio intelekto pokalbių robotus, o SAP S/4HANA simuliaciniame žaidime valdė įmonės verslo procesus ir varžėsi, kas sugeneruos didesnį pelną.
„Džiaugiamės puikiai pavykusiu pirmuoju renginiu Lietuvoje, ir matome, kiek daug aktyvių bei motyvuotų studentų ieško galimybių įgyti naujų žinių, praplėsti savo profesinius ryšius bei susipažinti su potencialiais darbdaviais. Todėl į šį renginį pakvietėme ir SAP klientą – „Maxima Grupės“ įmonę „Franmax“ bei SAP partnerius – „InnoForce“ ir „Smart Future Now“, kurie papasakojo apie savo veiklą ir vykdomus projektus bei pakvietė aktyviausius studentus pratęsti bendravimą po renginio“, – sakė SAP Lietuva pardavimo vadovas Kęstutis Kasakaitis.
„SAP Next-Gen Baltics“ ateities specialistams skirta iniciatyva yra ilgalaikės SAP bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis programos dalis. Tarptautiniam SAP universitetų aljansui (angl. SAP University Alliances), jungiančiam daugiau nei 3 700 mokymo institucijų iš 116 pasaulio valstybių, priklauso pirmuoju jos nariu Lietuvoje tapęs Vilniaus Universitetas, o daugiau nei tūkstantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų kasmet verslo valdymo įgūdžius tobulina naudodami SAP technologijas.