UAB „IT logika“ pradėjo įgyvendinti projektą „5G technologijų pritaikymas bepiločių orlaivių bazinėse stotyse“ Nr. 08-004-K-0016.
UAB „IT logika“ pradėjo įgyvendinti projektą „5G technologijų pritaikymas bepiločių orlaivių bazinėse stotyse“ Nr. 08-004-K-0016. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis“.
Projekto partneriai: Vilniaus universitetas, UAB „Pixpro“, UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“.
Projekto biudžetas: 5.160.157,24 Eur, iš jų projektui skiriamos finansavimo lėšos - Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšos sudaro iki 2.897.286,55 Eur.
Projekto veiklų vykdymo pradžia – 2024 m. sausis.
Projekto veiklų vykdymo pabaiga – 2025 m. gruodis.
Projekto tikslas - bepiločio orlaivio bazinės stoties ir mini klasės bepiločio orlaivio ir pakrovimo stoties sistemų, paremtų 5G technologija, ir skirtų miesto transporto infrastruktūros stebėjimui, demonstravimas, galutinis išbandymas ir įvertinimas.
Projekto dėka, kartu su partneriais, yra siekiama sukurti inovatyvius produktus - bepiločio orlaivio bazinės stoties (DBOX M2 5G) ir mini klasės bepiločio orlaivio ir pakrovimo stoties (DBOX Mini 5G) sistemas, paremtas 5G technologija, ir skirtas miesto transporto infrastruktūros stebėjimui.
Įgyvendinant projektą bus vykdomos šios eksperimentinės plėtros veiklos:
● Drono bazinės stoties sistemos darbai - atsakingas pareiškėjas UAB „IT logika“;
● Programinės įrangos, skirtos bepiločio orlaivio pozicijos tikslinimui realiuoju laiku ir aplinkos orto mozaikos generavimui, objektų atpažinimui iš bepiločio orlaiviu gautų nuotraukų, kūrimas – atsakingas partneris UAB „Pixpro“;
● Drono kontrolės tobulinimas – atsakingas partneris Vilniaus Universitetas;
● Drono vaizdų atpažinimo gebėjimų vystymas – atsakingas partneris UAB „Taikomasis dirbtinis intelektas“.
Šiame projekte siekiama modifikuoti bazines stotis, pritaikant jose 5G technologiją, ir pilnai automatiškai stebėti miesto transporto infrastruktūrą bei teikti statistinius duomenis, naudojant pažangias fotogrametrijos ir intelektualiąsias vaizdų atpažinimo technologijas. Projekto dėka bus sukurta pirmoji pasaulyje 5G technologija, paremta drono bazinės stoties sistema, kuri gebės pilnai automatiškai keisti drono baterijas, kai drono svoris neviršija 1 kg. Šiuo metu pasaulyje nėra tokių bazinių stočių sistemų.
5G technologija formuoja plačias galimybes inovacijoms rinkoje plėtoti, viena iš kurių yra šiame projekte siūlomų produktų veikimo principas, paremtas transporto infrastruktūros stebėjimo duomenų perdavimu per 5G ryšį. 5G ir dirbtiniu intelektu paremti dronai bus paklausus produktas rinkoje, atsižvelgiant į tai, kad miestuose, ypač tuose, kurie siekia išmanumo, siekiama geriau išnaudoti transporto infrastruktūrą, ją integruoti į išmaniąsias transporto srautų ir infrastruktūros valdymo sistemas.