Sidebar

Gegužės 19 d. Asist. Dr. Neringa Gaubienė (VU Teisės fakultetas)

ES Dirbtinio intelekto aktas: kaip teisė formuoja dirbtinio intelekto ateitį?

Anotacija: Dirbtinio intelekto (DI) reguliavimas tampa viena aktualiausių šiuolaikinės teisės temų. 2024 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojęs Europos Sąjungos Dirbtinio intelekto aktas (DI aktas) – pirmasis išsamus teisinis reguliavimas, skirtas užtikrinti, kad DI technologijos būtų kuriamos ir naudojamos saugiai, etiškai ir laikantis žmogaus teisių principų. Tačiau kaip šie teisės aktai paveiks mokslininkus, programuotojus ir duomenų analitikus? Ar naujos taisyklės skatins inovacijas, ar jas ribos?
Šiame pranešime aptarsime, kaip DI aktas struktūrizuoja DI sistemas pagal rizikos lygius ir kokie reikalavimai numatomi aukštos rizikos DI taikymams. Analizuosime, kaip reguliavimas daro įtaką algoritmų kūrimui, duomenų valdymui bei modelių skaidrumui. Taip pat diskutuosime apie teisinius iššūkius, su kuriais gali susidurti DI specialistai: nuo atsakomybės už DI sprendimus iki duomenų apsaugos ir intelektinės nuosavybės klausimų.
Pranešimas skirtas visiems, kurie siekia suprasti, kaip teisė gali formuoti DI ateitį. Jei kuriate DI sprendimus, analizuojate duomenis ar dirbate su algoritmais, šis susitikimas padės Jums suprasti, kokia kryptimi juda teisinis reguliavimas. Sužinosite ne tik apie reguliavimo iššūkius, bet ir apie galimybes kurti inovacijas atsakingai ir teisėtai.

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos