Sidebar

Vienas iš pagrindinių Vilniaus universiteto tikslų – telkti Universiteto akademinę bendruomenę. Vilniaus universitetas yra atviras negaliai ir deda pastangas kurti vienodas studijų sąlygas visiems studijuojantiems.

Džiaugiamės, kad studentai, turintys negalią, vis dažniau yra pasiryžę siekti mokslo aukštumų Vilniaus universitete. Siekiame sudaryti lygiavertes studijų sąlygas visiems aukštojo mokslo siekiantiems studentams. Reikia pastebėti, kad kiekvienais metais gerėja Universiteto fizinės aplinkos prieinamumas, galimybė naudotis įvairiomis kompensacinės technikos priemonėmis studentams, turintiems judėjimo, regos ar klausos sutrikimų. Studentai, turintys negalią, taip pat gali naudotis lankstesnėmis studijų galimybėmis, o prireikus – pasikonsultuoti rūpimais klausimais su šią sritį išmanančiais specialistais.

Būsimi ar esami Vilniaus universiteto studentai, turintys negalią, kviečiami kreiptis stojimo ir studijų, praktikos atlikimo ir kitais klausimais. Studentams yra teikiama finansinė pagalba, organizuojami studijų proceso pritaikymo pagal specialiuosius poreikius darbai. Universitetas mielai pasiruošęs padėti kilus bet kokiems sunkumams ar problemoms studijų proceso metu.

Kviečiame negalią turinčius studentus aktyviai reikšti savo poreikius dėl studijų sąlygų sudarymo, nes dialogo būdu galėsime efektyviausiai užtikrinti specialiųjų poreikių atliepimą ir skatinti orų bei nepriklausomą dalyvavimą akademiniame gyvenime.

Studentai, turintys 45 proc. arba mažesnį darbingumo lygį, gali gauti šias finansinės pagalbos priemones:

 • Finansinės pagalbos išmokas specialiesiems poreikiams tenkinti – 50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio kas mėnesį.
 • Tikslinę išmoką studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti – už kiekvieną semestrą gaunama išmoka, studijuojantiems aukštosiose mokyklose Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis nefinansuojamose vietose.
 • Tikslinę išmoką studijų prieinamumui didinti – iš Švietimo ir mokslo ministerijai skirtų Europos Sąjungos struktūrinių fondų asignavimų kartą per mėnesį skiriama išmoka.
 • Socialinę stipendiją – kartą per mėnesį skiriama 3,25 BSI dydžio išmoka.
 • Erasmus+ papildomą paramą specialiųjų poreikių turintiems studentams, dalyvaujantiems mobilumo veiklose.
 • Bet kokio lygio negalią turintys, valstybės finansuojamoje vietoje studijavę ir studijas nutraukę studentai yra atleidžiami nuo krepšelio grąžinimo į valstybės biudžetą.
 • Nedarbingais pripažinti asmenys ar negalintys valstybės remiamos paskolos grąžinti dėl neįgalumo, ligos ar sužalojimo Valstybinio studijų fondo direktoriaus sudarytos komisijos sprendimu gali būti atleidžiami nuo valstybės remiamos paskolos ar jos dalies grąžinimo.
 • Stojant į Vilniaus universitetą, negalią turintys asmenys gali būti atleidžiami nuo stojamosios studijų įmokos ir registracijos mokesčio. Šie asmenys Universiteto priėmimo komisijai turi pateikti prašymą bei dokumentą, įrodantį 45% arba mažesnį darbingumo lygį.

Šiuo metu fakultete prieinama tokia kompensacinė technika:

 • Alternatyvi kompiuterinė pelė TRAXSYS ROLLER JOYSTICK II, skirta žmonėms su motorikos sutrikimais.
 • Stacionari elektroninė vaizdo didinimo priemonė TOPAZ XL XD 24", ekrane atvaizduojanti padidintą rašytinį ar spausdintą tekstą ir pan.
 • Nešiojamas 40 langelių elektroninis Brailio įtaisas ESY40 su integruota Brailio klaviatūra.
 • Skaitmeninio koduoto vidinio ryšio FM sistema BELLMAN AUDIO DOMINO PRO, su galimybe transliuoti garsą keliems klausytojams iš karto. (Šiuo metu atiduota naudojimui)
 • Mobilus kopiklis laiptais su papildoma baterija LIFTKAR PT UNI 130, skirtas transportuoti neįgaliojo vežimėlį laiptais.
 • Programinė įranga EasyConverter, konvertuojanti teksto dokumentus į alternatyvius formatus, su lietuvių k. sinteztoriumi WintalkerVoice.
 • Programinė įranga WintalkerVoice v. 1.6, visą kompiuterio ekrane esančią informaciją vartotojui perduodanti garsu lietuvių kalba.
 • Programinė įranga SuperNova Magnifier 13.03, išdidinanti visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba pasirinktas jos dalis.
 • 2 klaviatūros silpnaregiams HIGH CONTRAST KEYBOARD.
 • 6 specializuoti reguliuojamo aukščio ir kampo stalai.
 • 11 pristumiamų reguliuojamo aukščio ir kampo stalų.
 • 8 specializuotos ergonomiškos kėdės BIZZIR15/STEEL, reguliuojamas kėdžių, rankų atramų aukštis, vertikalaus pasvirimo, atramos pasvirimo kampas.

Vilniaus universitete stengiamasi sudaryti studentams turintiems negalią kuo palankesnes sąlygas studijuoti, užtikrinant palankią psichologinę atmosferą. Dėl šios priežasties skatiname studentus aktyviau kreiptis į dėstytojus, kontaktinius asmenis padaliniuose, bei išsakyti savo poreikius.
Vilniaus universiteto Studijų pasiekimų vertinimo tvarkoje numatyta, kad vertinant studijuojančiųjų, turinčių specialiųjų poreikių (turinčių regos, klausos, judėjimo ar kt. negalią), studijų pasiekimus, taikomos lanksčios pasiekimų vertinimo formos, prisiderinama prie šių asmenų galimybių (pvz., padidinant egzaminų užduočių šriftą, pailginant studijų pasiekimų vertinimui skirtą laiką, pritaikant studijų pasiekimų vertinimui fizinę aplinką – užtikrinant gerą egzamino (įskaitos) vietos apšvietimą, egzamino vietos pasiekiamumą ir kt.). Akademinio kamieninio padalinio administracija iki pirmojo auditorinio užsiėmimo (paskaitos, seminaro ar kt.) informuoja dalyko (modulio) dėstytoją (egzaminų komisiją, egzaminuotojus – iki egzamino (įskaitos) pradžios) apie studijuojančiuosius su specialiaisiais poreikiais, suteikia studijų pasiekimų vertinimui pagal tokio studijuojančiojo galimybes reikalingas priemones, užtikrina galutinio studijų pasiekimų vertinimo vietos pritaikymą.

Psichologo konsultacijos, specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimas

Studijų procese ar asmeniniame gyvenime susidūrus su problemomis, gali būti reikalinga specialisto konsultacija. Psichologinio konsultavimo tikslas – padėti žmonėms išsiaiškinti, suprasti bei spręsti asmeninius arba tarpasmeninius su psichologine savijauta ar elgesiu susijusius sunkumus. Psichologinių konsultacijų ir mokymų centras (PKMC), esantis prie Filosofijos fakulteto, teikia profesionalias psichologines konsultacijas (individualias, grupines), organizuoja atviras paskaitas, mokymus bei pažintinius užsiėmimus. Taip pat PKMC teikia įvertinimo paslaugą, kuri gali būti aktuali asmenims, norintiems įsivertinti mokymosi sunkumus (disleksiją, disgrafiją ir pan.) bei su jais susijusius poreikius.

PKMC paslaugos VU bendruomenės nariams teikiamos su nuolaida. Daugiau informacijos.

Sveikatos ir sporto centras

VU Sveikatos ir sporto centre organizuojami individualizuoti fizinės veiklos užsiėmimai studentams su įvairių tipų negalia. Užsiėmimai vyksta individualiai ir grupėse. Studentai, kuriuos domina sveikatingumas bei sportinė veikla, maloniai kviečiami kreiptis el. paštu (doc. Laimutė Samsonienė).
VU Sveikatos ir sporto centro patalpos pritaikytos judėjimo negalią turintiems asmenims. Paslaugos negalią turintiems studentams teikiamos nemokamai. Daugiau informacijos.

Bendrabučiai

Studentams, turintiems judėjimo negalią, Saulėtekio al. 12 yra įrengti du triviečiai ir vienas dvivietis kambarys. Į bendrabutį įrengtas atskiras platus įėjimas su specialia rampa, kambariai ir sanitarinis mazgas taip pat pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Daugiau informacijos.

Turite klausimų? Susisiekite:

Fakulteto akademinių reikalų
prodekanas

Naugarduko g. 24, 112 kab.
Tel. (8 5) 219 3051
El. p. studiju.prodekanas@mif.vu.lt

Skaistė Grudzinskaitė
Neįgaliųjų reikalų koordinatorė
Universiteto g. 5, 108-109 kab.
Tel. (8 5) 219 3161
El. p. skaiste.grudzinskaite@cr.vu.lt
Jurgita Alonderytė-Venckienė
Finansinės paramos koordinatorė
Saulėtekio al. 9, I rūmai, 109A kab.
Tel. (8 5) 219 3235
El. p. jurgita.alonderyte@cr.vu.lt

Daugiau informacijos apie studijas su negalia Vilniaus universitete rasite čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos