Sidebar

2020 07 02 Klausk studento

 

  Vardas, pavardė Studijų programa Kursas
2022 03 15 Radvile Rusaite Radvilė Rušaitė Verslo duomenų analitika III kursas

Kodėl pasirinkau šią studijų programą? Mokykloje man labai patiko matematika, ypač domino statistikos bei tikimybių teorijos temos. Susidomėjau statistikos mokslu, norėjau ir noriu dirbti su duomenimis, jų analize. Pasirinkau ekonometriją dėl specialybės universalumo bei dėstomų modulių – kartu su matematikos, duomenų analizės bei statistikos moduliais įgyjame ir ekonomikos pagrindus. Kas man labiausiai patinka mano studijose? Patinka mokytis įvairiausių matematikos sričių – matematinės analizės, algebros, diskrečiosios matematikos, tikimybių teorijos, statistikos... Susipažinau su matematikos mokslu iš pačių įvairiausių pusių. Patinka turėti programavimo modulių, jų metu turėjau galimybę išmokti dirbti įvairiomis programomis, reikalingomis duomenų analizei bei išmokau programavimo pagrindų Python kalba. Itin naudingos ir įdomios mikroekonomikos bei makroekonomikos paskaitos, kuriose įgijau ekonominių žinių bei išmokau svarbiausius dalykus. Studijose man labiausiai patinka tikslumas, įvairiose paskaitose atliekami skaičiavimai, praktiniai darbai.

Susisiekti

Gabija Gabija Staponaitė Duomenų mokslas II kursas

Paskutinę savaitę renkantis studijas svarstymai buvo įvairiausi: nuo skrydžių valdymo iki medicinos, bet IT patraukė dėl galimybės su įranga dirbti iš beveik bet kur, o dėl universalumo, perspektyvų bei atsiliepimų - būtent duomenų mokslas. Nesigailiu pasirinkusi šią programą, užtenka tiek iššūkių, tiek laisvo laiko, tiek mokomų įgūdžių - kelios programavimo kalbos, matematinis supratimas.. Pagal specialybę įsidarbinau jau po pirmo kurso, taigi šios srities ne tik specialistai, bet ir pradedantieji yra sparčiai graibstomi rinkoje.

 

Susisiekti

2022 03 15 Ugne Meskuotyte Ugnė Meškuotytė Informacinių sistemų inžinerija II kursas

Visada žinojau, kad universitete mokysiuosi informatiką, tačiau, kai atėjo laikas pasirinkti programą, labai pasimečiau. Kuo skiriasi „informatika“ nuo „informacinių sistemų“? Ką gausiu iš „programų sistemų“ ir ko neišmoksiu „informacinių sistemų inžinerijoje“? Po ilgų svarstymų ir varginančių diskusijų su bendraamžiais ISI užstrigo, kaip geriausias variantas. Didelis pasirenkamųjų dalykų pasirinkimas ir studijų įvairovė nulėmė mano sprendimą. Žinojau, kad studijuosiu tikrai aktualią ir darbo rinkoj praktišką informaciją, o programos lankstumas leis pasirinkti pačiai įdomią profesiją. Vieni iš didžiausių motyvatorių – dėstytojai. Jų profesionalumas ir nuoširdus noras padėti sukurią jaukią ir saugią atmosferą. Taip pat visada supranti dėl ko mokaisi tam tikrus dalykus ir supranti, kodėl tai svarbu.

Susisiekti

2022 03 15 Benas Taroza160x239 Benas Taroza Finansų ir draudimo matematika III kursas

Kodėl pasirinkau savo studijų programą? Pirmiausia įstojau į matematiką ir matematikos taikymų studijų programą MIF. Mane visada viliojo grynoji matematika, tačiau po pirmo pusmečio pajutau, kad man įdomiau būtų studijuoti šiek tiek labiau pritaikomus dalykus, ši programa buvo per plati man. Tad mano sprendimas – pereiti į finansų ir draudimo matematiką. Tai universalios, labiau į taikymus orientuotos studijos. Ir nė kiek nesigailiu. Kas man labiausiai patinka mano studijose? Labai aiški studijų kryptis, nuo pat pirmo kurso mes buvome supažindinti su karjeros perspektyvomis; paaiškino, kodėl studijuojame būtent šiuos dalykus. Nebaisu paklausti dėstytojų, drąsiai gali kreiptis patarimų ar pagalbos.

Susisiekti

2021 11 04 Volkova180x128 Anastasija Volkova Matematika ir matematikos taikymai III kursas

Mokydamasi mokykloje ilgai nežinojau kur stoti, svarsčiau aplinkosaugą, istoriją, odontologiją, tačiau iš visos studijų programų gausos ir įvairovės galų gale pasirinkau matematiką. Čia pasirinkimas dar nesibaigė, reikėjo rinktis ir iš keturių VU siūlomų matematikos studijų programų. Matematika ir matematikos taikymai mane sužavėjo savo lankstumu ir galimybėmis. Studijuojant čia gali pasirinkti kokį tik nori kelią – dirbti aukštųjų technologijų versle, siekti karjeros finansų įmonėse, o jei traukia mokslas – tęsti studijas. Dar vienas man svarbus aspektas – galimybė pasirinkti gretutines studijas. Taip gali įgyti dar labiau įvairiapusį išsilavinimą ir praplėsti savo galimybes. Tačiau vienas svarbiausių dalykų, kuo mane žavi matematikos studijos VU MIF – tai ne tik suteikiamos žinios ir išsilavinimas, bet ir mąstymo ugdymas. Čia išmoksti spręsti daug daugiau nei matematines problemas.

Susisiekti

Ugne copy Ugnė Vanagaitė Bionformatika II kursas

"Būdama abituriente nebuvau tikra, ką noriu studijuoti, su kuo sieti savo ateitį. Tačiau visada mėgau biologiją ir maniau, jog rinksiuosi gamtos mokslus. Vėliau supratau, kad informatika yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, o
Bioinformatika - šiuos du dalykus sujungianti studijų programa. Nors buvo daug abejonių, dabar galiu drąsiai teigti, kad be galo džiaugiuosi savo pasirinkimu studijuoti būtent šią studijų programą."

Susisiekti

2020 06 23 Rostyslav Rudov1428x1332 Rostyslav Rudov Informatika IV kursas

Jau 10 klasėje tiksliai žinojau, kad noriu kurti žaidimus, bet supratau, kad iš pradžių man reikia žinių ir praktinių įgūdžių programavimo srityje – pasirinkau informatikos studijas Vilniaus universitete. Dėstytojai palaiko iniciatyvas ir duoda studentams pasirinkti – tiems, kas norėtų atlikti daugiau uždavinių ir sunkesnio lygio – visada bus ką veikti, tačiau abejoju, kad to prireiks. Esu įsitikinęs, kad įgytos programavimo bei matematikos žinios man tikrai bus naudingos dirbant bet kokį darbą IT srityje.

Susisiekti

2020 06 19 Monika1280x1035

Monika Gornostajutė

Informacinės technologijos IV kursas

Prieš pat studijų pasirinkimą 12-oje klasėje kilo daug abejonių: dėmesys krypo ir į vadybą, verslą. Tikrai nesigailiu ir net labai džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent šią programą. Jos universalumas, IT srities poreikių atitikimas, galimybė vykdyti realų projektą ir tinkamai parinkti studijų dalykai (sutrumpintas matematikos kursas, ankstyvas objektinis programavimas, vadybos ir verslo pagrindai ir t.t.), pranoko mano lūkesčius, o studijos Matematikos ir informatikos fakultete sugriovė visus stereotipus apie niūrius ir uždarus programuotojus. Dabar sėkmingai mokausi mėgstamus dalykus ir mėgaujuosi nuostabiu studentišku laikotarpiu VU.

Susisiekti
2020 06 19 Marius768x725 Marius Šomka Programų sistemos IV kursas

Mokykloje pastebėjau, jog geriausiai jaučiuosi domėdamasis įvairiais ir skirtingais dalykais, jungdamas juos kartu ir stengdamasis kurti kažką naujo ir įvairiapusiško. Suvokiau, jog skirtingų disciplinų derinimas buvo vienas iš mano „arkliukų“. Stojau į šią studijų programą, nes norėjau išmanyti visą sistemų kūrimo procesą ir ateityje efektyviai kurti ir realizuoti savo idėjas – tikrai nesigailiu savo pasirinkimu! Manau, jog programų sistemų studentai gauna puikų žinių ir patirčių paketą, kuris leidžia tapti išmaniu lyderiu bei kūrėju.

Susisiekti
Zygimante

Žygimantė Riepšaitė

Finansų ir draudimo matematika II kursas

Kai žmonės paklausia, kaip ir kodėl pasirinkau finansų ir draudimo matematikos studijas, pirmiausia pabrėžiu, jog tai buvo ganėtinai spontaniškas sprendimas, priimtas turbūt paskutinę minutę. Daug laiko galvojau, jog studijuosiu lietuvių filologiją, taip pat kažkada buvo kilę minčių apie geologiją, mediciną, dailę... Matematiką taip pat mėgau, tačiau apie šio dalyko studijas pradėjau galvoti tik prieš pat brandos egzaminų sesiją. Džiaugiuosi pasirinkusi šias studijas, kurios yra kupinos iššūkių, reikalaujančios daug pastangų, tačiau taip pat suteikiančios ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kurias pravartu žinoti, norint "suktis" matematikos bei finansų pasaulyje. Šios studijos skatina mąstyti abstrakčiau, neapsiriboti vien tradiciniu problemų sprendimu, ugdo kantrybę ir ryžtą siekti savo tikslo.

Susisiekti
2020 06 19 Laura1587x2160 Laura Tumaitė Programų sistemos IV kursas

Pasirinkau šią studijų kryptį, nes ji puikiai atspindi mano pomėgį tiksliesiems mokslams, o galimybė programavimo žinias pritaikyti aktualioms praktinėms užduotims atlikti, suteikia beribes galimybes kilti karjeros laiptais. Ši studijų programa pasižymi teorinių ir faktinių žinių platumu, kurias net jau po pirmo semestro galima pritaikyti dirbdamas ar kurdamas savo darbų aplanką, išmoksi ne tik keletą programavimo kalbų, bet ir dirbti sistemiškai, komandoje. Buvau įspėta, kad lengva nebus, bet įgytos žinios tikrai vertos įdėtų pastangų.

Susisiekti
  

 
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos