Sidebar

2020 08 07 Informacines technologijosB

Apie programą

Padalinys Matematikos ir informatikos fakultetas Trukmė 3,5 metų
Krypčių grupė Informatikos mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Informatika Studijų programos kreditai 210
Kvalifikacinis laipsnis Informatikos mokslų bakalauras Metinė studijų kaina (2024 m.)
3900 EUR

 

Ši studijų programa yra kuriama ir nuolat atnaujinama glaudžiai bendradarbiaujant su verslo atstovais. Jos tikslas – parengti paklausiausius IT specialistus. Studijų procese naudojami įvairūs studijų metodai: atvejo analizė, diskusijos, vaidmenų žaidimai, įvairios grupinės ir projektinės veiklos, kurių metu sprendžiamos realios IT problemos.

Taigi nuobodžiauti tikrai neteks!

Studijų metu studentai gali rinktis studijų šaką „Inovatyvūs taikymai“, kurioje pagal Skandinavijos universitetuose naudojamą problemų sprendimu grįstą metodiką vykdomi projektai, integruojantys asmenines ir dalykines kompetencijas.

Dalis mokomųjų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Kodėl ši programa? Karjera
 • glaudžiai bendradarbiaujama su didžiausiomis šalies IT paslaugų įmonėmis;
 • visose verslo IT paslaugų įmonėse;
 • 2017 m. informacinių technologijų studijų programa gavo „Investors‘ Spotlight“ apdovanojimą kaip geriausiai investuotojų poreikius atitinkanti Lietuvos universitetuose vykdoma studijų programa;
 • kūrybinių industrijų organizacijose;
 • naudojamos interaktyvios mokymo(si) aplinkos ir ypač moderni fakulteto IT infrastruktūra, leidžianti studentui kurti CLOUD sprendimus;
 • mokslo ir eksperimentinės plėtros padaliniuose;
 • dalis šios studijų programos dalykų bus dėstoma anglų kalba;
 • Danske Group IT Lithuania
 • galima šakoje „Inovatyvūs taikymai“ kartu su verslo partneriais spręsti verslui aktualias problemas ar kurti savo startuolį Visorių informacinių technologijų parke.
 • Visma Lietuva;
 
 • Bentley Systems Europe B.V.;
 
 • Unity Technologies LT;
 
 • Adform Lithuania.

 

Studijų programos planas

DalykaiKreditai
1 rudens semestras
Privalomieji dalykai 30.0
Diskrečioji matematika 5.0
Įvadas į IT specialybę 5.0
Matematika informatikams I/II d. 5.0
Kompiuterių architektūra RISC 5.0
Programavimo ir IT pagrindai 10.0
2 pavasario semestras
Privalomieji dalykai 20.0
Duomenų struktūros 5.0
Matematika informatikams II/II d. 5.0
Objektinis programavimas 5.0
UNIX operacinės sistemos 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)* 10.0
3 rudens semestras
Privalomieji dalykai 15.0
Duomenų bazių valdymo sistemos 5.0
Programų sistemų inžinerija 5.0
Virtualizacijos pagrindai 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)* 15.0
4 pavasario semestras
Privalomieji dalykai 15.0
Duomenų analizė, duomenų tinklai ir vizualizacija 5.0
Interneto technologijos 5.0
Žmogaus ir kompiuterio sąveika 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)* 15.0
5 rudens semestras
Privalomieji dalykai 15.0
Kompiuterių tinklai 15.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)* 15.0
6 pavasario semestras
Privalomieji dalykai 15.0
Programų sistemų architektūra 5.0
Rinktiniai informacijos saugos skyriai 5.0
Tinklų saugumas 5.0
Individualiųjų studijų dalykai (moduliai)* 15.0
7 rudens semestras
Privalomieji dalykai 30.0
Bakalauro baigiamasis darbas (kryptis: informatika) 15.0
Profesinė praktika 15.0

  

*Kas yra individualiosios studijos?

Rekomenduojami dalykai individualioms studijoms

Studijų programos aprašas

Numatomi studijų rezultatai:

Informacinių technologijų studijų programos absolventas gebės: suvokti teorinius principus, kuriais pagrįstos naujai atsirandančios technologijos; kurti programų sistemų prototipus ir atlikti su jais eksperimentinius tyrimus, reikalingus projektavimo sprendimams pagrįsti; savarankiškai atlikti informacinių technologijų sistemų kūrimo ir priežiūros darbus; po pagrindinių universitetinių studijų bus pasirengęs tęsti studijas antrojoje studijų pakopoje.

Dabartiniu metu, kai į Lietuvą atėjo tokios tarptautinės kompanijos, kaip kompanija CSC, IBM Lietuva, kelios kitos kompanijos (kurios artimiausiu metu galimai skelbsiančios apie savo padalinių steigimą Lietuvoje), Matematikos ir informatikos fakultetas ir STSC turi su šiomis kompanijomis sudaręs bendradarbiavimo sutartis, tariasi dėl bendrų tyrimų projektų vykdymo. Toks bendravimas apima taip pat IBM, Bull ir Oracle kompanijas, medicinos tyrimų, inovatyvios farmakologijos, viešojo administravimo įstaigas ir institucijas. Į visus projektus įtraukiami ir studentai.

Šiuo metu Informacinių technologijų programos studentai paskaitų, savarankiškų užduočių, praktikų metu bei kurdami inovatyvius projektus bendradarbiauja su verslo partneriais:

2022 11 08 Vytautas Stonys180x180

Vytautas Stonys, „Coherent Solutions“ programinės įrangos kūrėjas

IT studijas pasirinkau norėdamas sužinoti daugiau apie IT pasaulį ir su kuo šis dalykas yra „valgomos“. Tas faktas, kad studijos truks tik 3,5 metų sufleravo, jog pati programa bus labiau koncentruota ir tikslingesnė nei įprastinės 4 metų trukmės studijos. Mano lūkesčiai pasitvirtino.

Pradėjus studijuoti sužavėjo daugumos dėstytojų užsidegimas ir tikėjimas tuo, ką dėsto. Tai sužadindavo norą pasidomėti tema dar plačiau. Tiesa, kartais aplankydavo jausmas, kur aš praktiškai panaudosiu gautą informaciją, dalį jos praleisdavau pro ausis. Tik pradėjus dirbti supratau, kad tai buvo klaidingas požiūris, tad tam tikrus dalykus teko mokytis iš naujo. Mano nuomone universitetas turi supažindinti ir užvesti studentus ant kelio – IT yra labai plati sritis ir vėliau pats studentas sprendžia, kurią kryptį jam pasirinkti.

Kompanija „Coherent Solutions“ kuria personalizuotą programinę įrangą bei teikia konsultavimo, duomenų ir analitikos paslaugas. Įmonės specialistai kuria mašininio mokymo programas, mobiliąsias programėles, „DevOps“, „Salesforce“ ir kt. informacinių technologijų sprendimus.

2021 03 09 Monika Barauskaite180x180

Monika Barauskaitė, „SEB Global Services“ jaunesnioji IT inžinierė, Lietuva

„Rinkdamasi studijas, tiksliai nebuvau apsisprendusi, ko noriu – ar programuoti, ar orientuotis į programų valdymą, ar kurią kitą informatikos studijų kryptį pasirinkti. Todėl pasirinkau Informacines technologijas – studijų programą, kuri plačiai apima visą informatikos mokslų kryptį. IT studijų metu turėjau ir programavimo, ir matematikos, ir projektų valdymo dalykų, tinklų ir duomenų bazių valdymo bei kitų IT pagrindų. Taip pat ši studijų programa patraukli ir savo inovatyvių mokymų šaka, kurią galima pasirinkti antraisiais studijų metais, be to – ji trunka 3,5 metų. Džiaugiuosi savo pasirinkimu.“

2020 08 17 Marija B440x440

Marija Brencienė, „Danske Bank“ kompiuterių tinklų inžinierė, Lietuva

„IT studijos man patiko todėl, kad galėjau išbandyti įvairias IT sritis. Dėstytojai - savo srities specialistai. Fakultetas glaudžiai bendradarbiauja su įmonėmis, kartu rengia projektus, o jų metu studentai įgauna daug naudingos patirties."

2020 05 25 E Tuinyliene180x177

Erika Tuinylienė, „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento Elektroninių paslaugų skyriaus vadovė, Lietuva

„Studijos padėjo labai greitai įsilieti į darbo rinką IT srityje, o įgytos teorinės žinios, apimančios kelias IT kryptis leido išsiskirti savo universalumu pradedant karjerą. Studijos taip pat leido pažvelgti į informacines technologijas iš skirtingų perspektyvų, todėl buvo nesudėtinga atrasti sau patinkančią kryptį. Taip pat labai svarbu, kad studijų metu buvo suteikiama daug laisvės kūrybiškumui, nenutolstant nuo nuolatinio teorinių žinių ir praktinių įgūdžių tobulinimo. Manau, kad ši studijų programa yra ypač naudinga žmonėms, kurie dar siekia atrasti savo kryptį šioje srityje, nes studijų programa nėra orientuota tik į būsimus programuotojus.“

2020 04 23 Zygimantas Salkus Žygimantas Šalkus, „Visma Lietuva“ .NET programuotojas

„Šių studijų dėka įgavau labai daug pagrindinių žinių apie įvairias IT sritis bei technologijas iš kurių daugiau nei pusę esu pritaikęs darbe.“

 

Informacinių technologijų studentų sukurti projektai:

 • VU orų stoties programėlė Android išmaniesiems. Taip pat ši programėlė buvo pristatyta ir parodoje „Studijos 2015“.
 • Išgyvenimo tipo žaidimas partizanams. Žaidimas buvo pristatytas ir parodoje „Studijos 2015“.
 • BotVinčis piešiantis robotas ant didelio formato popieriaus. Algoritmai ir roboto mechanika pristatyti parodoje „Studijos 2015“.
 • Edukacinio žaidimo platforma. Platformos veikimo pavyzdžiai pristatyti parodoje „Studijos 2015“. Šios platformos kūrimui ir sėkmingam šios platformos licencijavimui padeda „Infoterminalai“.
 • Sukurta Nameless roboto platforma. Robotas pristatytas parodoje „Studijos 2015“.

Studijų programos komitetas

Linas Bukauskas

Doc. dr. Linas Bukauskas – komiteto pirmininkas;

 • Lektorius Linas Būtėnas;
 • Prof. dr. (HP) Algimantas Juozapavičius;
 • Mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė;
 • Doc. dr. Martynas Manstavičius;
 • Projekto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Simonas Šaltenis;
 • Eglė Venskūnienė (socialinių partnerių atstovas, „Danske Bank“);
 • Adomas Jonavičius, studentų atstovas.

Užduok klausimą studentui!

2022 07 27 Klausk studento

2023 02 28 Coherent Logo527x193Siekdama prisidėti prie talentų augimo, tarptautinė kompanija „Coherent Solutions“ įsteigė skatinamąsias stipendijas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) studentams, rodantiems aukščiausius mokymosi rezultatus.

Vienos „Coherent Solutions“ stipendijos dydis – 1000 Eur. Iš viso skiriamos dvi stipendijos: viena Informacinių technologijų studijų programos ir viena Duomenų mokslo studijų programos studentams.

Pretenduoti į stipendiją gali studentai, sėkmingai pabaigę pirmąjį studijų semestrą bei neturintys skolų ir (ar) akademinių skolų.

Stipendijų nuostatus rasite čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos