Sidebar

Dauguma Europos Sąjungos ir pasaulio lyderių jau yra suformulavę aiškias kvantinių technologijų vystymo gaires. Lietuvai žengiant koja kojon su Europos tendencijomis, buvo įkurta Lietuvos kvantinių technologijų asociacija, kurios vienas iš steigėjų yra Vilniaus universitetas (Matematikos ir informatikos fakultetas bei Fizikos fakultetas). Ši asociacija ėmėsi lyderystės suvienijant mokslą, verslą ir valstybines institucijas bendram tikslui – vystyti kvantines technologijas Lietuvoje.

Picture1

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) mokslininkai – kvantinių technologijų asociacijos viceprezidentas prof. dr. Remigijus Paulavičius ir valdybos narys prof. dr. Povilas Treigys – aktyviai prisidėjo prie Lietuvos kvantinių technologijų gairių rengimo. „Lietuva turi visas galimybes tapti reikšminga žaidėja kvantinių technologijų srityje“, – įsitikinęs R. Paulavičius. Anot jo, savo šalyje turime daug talentingų mokslininkų, stiprią mokslo bazę ir potencialą specializuotis tam tikrose kvantinių technologijų srityse. Tai sfera į kurią investuoti tikrai verta.

Vasario 28 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvyks oficialus šių gairių pristatymo renginys, kuriame dalyvaus svarbūs Lietuvos ir Europos institucijų, verslo ir akademinės bendruomenės atstovai. Tai bus reikšmingas įvykis Lietuvos technologinės pažangos kelyje, todėl visi susidomėję kviečiami prisijungti ir tapti šios technologinės revoliucijos dalimi.

Kvantinės technologijos yra ypatingos tuo, kad pasitelkia mažiausias detales, tokias kaip atomai ir fotonai ir leidžia jų unikalias savybes pasitelkti kuriant galingus kvantinius kompiuterius, saugesnį ryšį ir tikslesnius jutiklius. Kvantiniai kompiuteriai gali padėti spręsti sudėtingas problemas, pavyzdžiui, klimato modeliavimą ar naujų medžiagų kūrimą, o kvantinė kriptografija – užtikrinti aukščiausio lygio duomenų saugumą. Jos turi potencialo būti išnaudojamos ligų diagnostikai, vaistų ir tvaresnės energetikos kūrimui ar aplinkos taršos kontrolei, pakeisdamos mūsų gyvenimus taip, kaip tai kažkada padarė internetas ar išmanieji telefonai.

Kvantinės technologijos vis labiau atkreipia pasaulio dėmesį ir gali iš esmės pakeisti daugelį sričių – nuo informacijos saugumo iki itin našaus skaičiavimo pajėgumų. Tarptautiniu mastu šios technologijos jau šiandien vystomos sparčiai, o jų praktinis pritaikymas tampa vis svarbesnis. Lietuva, siekdama įsitraukti į šią sritį, žengia tvirtus žingsnius formuodama aiškią strategiją ir išnaudodama turimas galimybes.

Kvantinių technologijų gairių pristatymas vyks vasario 28 d., 13-16 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Renginys vyks anglų kalba.

Registraciją ir platesnę informaciją rasite „Quantum Lithuania“ puslapyje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos