Sidebar

Vasario 8 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) vyko kasmetinė MIF studentų matematikos olimpiada. Dalyviai turėjo keturias valandas keturioms sudėtingoms užduotims išspręsti. Olimpiados nugalėtoju tapo magistrantūros matematikos studentas Yunus Emre Tuzcu, surinkęs 33 taškus iš 40 galimų. Iš Turkijos kilęs Yunus į Vilniaus universitetą atvyko kaip „Erasmus“ mainų studentas 2021–2022 m. Studijų laikotarpiu jį sužavėjo Lietuvos gamta ir kultūra, todėl jis nusprendė sugrįžti ir tęsti studijas čia.

Olimpiados laimėtojai, prof. P. Drungilo nuotr.

Olimpiados laimėtojai, prof. P. Drungilo nuotr.

Olimpiadoje konkurencija buvo didelė – studentai demonstravo aukštą matematinį meistriškumą. Antrąją vietą užėmė Laurynas Truskauskas, Fizikos fakulteto bakalauro studentas, surinkęs 32 taškus. Trečiąją vietą pelnė VU MIF Informacinių technologijų bakalauro studentas Ernestas Liekis, surinkęs 21 tašką.

Matematikos olimpiados nugalėtojas Yunus Emre Tuzcu pasidalijo savo įžvalgomis apie varžybas ir akademinį kelią. „Matematika mane visada domino. Studijuodamas mechanikos inžineriją supratau, kad mano tikroji aistra yra matematika, todėl nusprendžiau siekti magistro laipsnio šioje srityje“, – sakė jis. Tai buvo pirmoji jo matematikos olimpiada, tačiau problemų sprendimas visada buvo jo akademinių interesų dalis: „Nuo bakalauro studijų kartais spręsdavau užduotis iš matematikos olimpiadų, tokių kaip IMO ar Putnam. Pamatęs kvietimą dalyvauti šioje olimpiadoje, susidomėjau ir nusprendžiau pabandyti.“

Ruošdamasis olimpiadai, Yunus analizavo ankstesnes užduotis ir jų sprendimus, siekdamas atrasti vertingus metodus ir požiūrius. Apibūdindamas olimpiados užduotis, jis jas pavadino „elegantiškomis ir kruopščiai atrinktomis“. „Jos reikalauja kitokio mąstymo – bet kuris stiprius matematinius pagrindus turintis žmogus gali jas suprasti, tačiau ne taip lengva rasti sprendimą. Skirtingai nei daugelyje kitų konkursų, čia nereikia mokytis sudėtingų triukų ar formulių atmintinai“, – pažymėjo jis.

Yunus taip pat išskyrė Lietuvos švietimo sistemos akademinį intensyvumą. „Turkijoje studentams dažnai trūksta namų darbų ar praktinių užduočių, todėl jų įgūdžiai ir pasirengimas yra riboti. Lietuvoje studentai nuolat susiduria su iššūkiais – namų darbais, pristatymais, praktinėmis užduotimis“, – pastebėjo jis. Žvelgdamas į ateitį, Yunus tikisi kurti karjerą Lietuvoje. „Pagrindinis mano planas – rasti darbą matematikos arba IT srityje čia“, – sako olimpiados laimėtojas.

Jo pergalė olimpiadoje atskleidžia atsidavimą ir talentą matematikai, įkvėpdama kitus studentus siekti akademinių ir profesinių tikslų Lietuvoje.

Ši olimpiada organizuojama nuo 2005 metų. Nugalėtojai kviečiami į Vilniaus universiteto studentų komandą, kuri dalyvauja Vojtech Jarnik tarptautinėje studentų matematikos olimpiadoje.

Viena iš šių metų MIF studentų matematikos olimpiados užduočių:

Futbolo lygoje yra 20 klubų. Po 19 turų, kai kiekviena komanda sužaidė po vienerias rungtynes su kiekviena kita, visų 20 komandų bendra surinktų taškų suma yra 554. (Futbole komanda už pergalę gauna 3 taškus, pralaimėjusi – 0 taškų, o sužaidusios lygiosiomis – po 1 tašką.)

Raskite mažiausią komandų skaičių, kurių kiekviena bent kartą sužaidė lygiosiomis.

Daugiau informacijos apie MIF studentų matematikos olimpiadą, įskaitant užduotis ir jų sprendimus, galima rasti čia.

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos