Baltijos šalyse prasideda paraiškų, skirtų prestižinei „Moterims moksle“ (angl. For Women in Science) stipendijai gauti, priėmimas. Aštuonioms Baltijos šalių mokslininkėms – dviems Latvijoje ir po trims Estijoje bei Lietuvoje – bus skirta 7 tūkst. eurų stipendija už įvykdytus darbus ir tolesniems tyrimams jų mokslo srityse.

res 1

Kandidačių iš Lietuvos paraiškos konkursui teikiamos Lietuvos mokslų akademijos (LMA) elektroninėje paraiškų sistemoje. Paraiškų laukiama nuo gegužės 31 d. iki liepos 5 d.

Paraiškas kviečiamos teikti tyrėjos, kurios dabar studijuoja doktorantūroje universitetuose arba mokslinių tyrimų įstaigose Baltijos šalyse, arba kurios doktorantūros studijas baigė ne daugiau kaip prieš septynerius metus ir dirba Baltijos šalies universitete arba mokslinių tyrimų įstaigoje.

Visose trijose šalyse dvi stipendijos bus skirtos gamtos mokslų, technologijos mokslų, medicinos ir sveikatos mokslų srityse – viena doktorantei ir viena mokslų daktarei, o viena stipendija Estijoje bus skirta ir daktarei socialinių mokslų srityje, taip pat viena stipendija Lietuvoje daktarei socialinių ar humanitarinių mokslų srityse.

Jungtinės stipendijos „Women in Science Baltic Fellowship“ tikslas – remti Baltijos šalių jaunas moteris, siekiančias karjeros mokslinių tyrimų srityse.