Pi diena – ypatinga kiekvienam matematikui. Kasmet minima neoficiai šventė yra skirta matematinei konstantai pi paminėti. Pi diena neatsitiktinai yra švenčiama kovo 14 d., atkreipiant dėmesį į datoje esančius skaičius ((„3/14“ datos formate „mėnuo/diena“). Ši diena simboliškai švenčiama mokyklose, universitetuose. Ne išimtis ir VU Matematikos ir informatikos fakultetas. Šįmet fakultete vyks ypatingi Pi dienai skirti renginiai, o prie Pi dienos renginio organizavimo prisideda VU MIF Matematikos, Taikomosios matematikos ir Informatikos institutai.

res1

MIF studentai. Justino Auškelio nuotr.

Pi dienos proga fakultete vyks Vilniaus miesto olimpiadų prizininkų apdovanojimai. 72-osios Lietuvos mokinių (9-12 kl.) matematikos olimpiados Vilniaus miesto etapo ir 35-osios Lietuvos mokinių (8-12 kl.) informatikos olimpiados Vilniaus miesto etapo prizininkai ir jų mokytojai kviečiami atvykti į MIF. Mokinių laukia ypatinga MIF lektoriaus dr. Vytenio Šumsko paskaita „Įdomių uždavinių sprendimas“. Prizus moksleiviams įsteigė „Danske Bank“. Mokytojų laukia MIF mokslininko doc. dr. Lino Petkevičiaus paskaita „Trumpai apie dirbtinį intelektą“, kurios metu bus aptariamos smalsumą žadinančios DI galimybės.

Pi dienos šventė ir apdovanojimai vyks kovo 14 d. 15 val. 09 min. VU Matematikos ir informatikos fakultete, Z. Žemaičio auditorijoje (Naugarduko g. 24). Kvietimą rasite čia.

2024-03-13