2023 09 11 Olompiada

Tarptautinėje informatikos olimpiadoje (IOI 2023), rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 4 d. vykusioje Segedo mieste Vengrijoje, Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Martynas Šmaižys iškovojo sidabro medalį. Olimpiadai pasiruošti Martynui padėjo mokytojas Kęstutis Simonavičius ir Tautvydas Jasiūnas iš Nacionalinės moksleivių akademijos.

Olimpiadoje gerai pasirodė ir savarankiškai pasiruošęs tos pačios gimnazijos abiturientas Nedas Bolevičius, kuriam iki medalio pritrūko vos vieno taško. Šiais metais Lietuvai taip pat atstovavo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokinys Gustas Mickus (mokytoja Jolanta Rutkauskienė) ir Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinys Liudas Staniulis, kuris olimpiadai ruošėsi VU MIF Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje.

Komandai vadovavo dr. Jūratė Skūpienė iš Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir programinės įrangos inžinierius Zigmas Bitinas iš Graphcore (Jungtinė Karalystė). Lietuvos komandą taip pat lydėjo tarptautinio recenzuojamo mokslinio žurnalo „Olympiad in Informatics“ steigėja prof. Valentina Dagienė. Šioje olimpiadoje kasmet rengiama ir profesorės V. Dagienės tarptautinė IOI konferencija, skirta apžvelgti informatikai gabių mokinių ugdymo tyrimus.

2023-09-11