2023 02 03 LMA380x250

Sausio 31 d. buvo paskirtos 2022 m. Lietuvos mokslo premijos. Tarp septynių premijos laureatų ir Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) profesorius Konstantinas Pileckas. Jam premija skirta už darbų ciklą „Skysčių tekėjimo matematinių modelių tyrimas ir taikymai (2007–2021)“.

Iš viso įvertinti keturi (-ios) VU mokslininkai ir mokslininkės.

Humanitarinių mokslų srityje premiją pelnė VU Filosofijos fakulteto profesorė Rita Šerpytytė už darbų ciklą „Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos (2007–2021)“. Socialinių mokslų srityje buvo įvertinta Filosofijos fakulteto profesorė Danutė Gailienė už darbų ciklą „Istorinių traumų ir socialinių transformacijų Lietuvoje psichologiniai padariniai (2007–2021)“.

Gamtos mokslų srities laureatu tapo VU Gyvybės mokslų centro profesorius Linas Mažutis už darbų ciklą „Mikroskysčių technologijos pavienių ląstelių ir biomolekulių tyrimuose (2007–2021)“.

Lietuvos mokslo premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus, siekiant sudaryti sąlygas plėtoti mokslą ir skatinti produktyviai dirbančius mokslininkus.

Šiemet konkursui buvo pateikti 27 mokslo darbai, skirtos šešios premijos: humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų, medicinos ir sveikatos mokslų, žemės ūkio mokslų ir technologijos mokslų srityse. Premijos dydis – 38 220 eurų.

2023-02-03