Sidebar

SESAME Net – mažų ir vidutinių įmonių bendradarbiavimo skatinimas su superkompiuterių centrais

2015 11 10 Sesame

Šiais metais prasidėjęs projektas skirtas sukurti europinį tinklą SESAME Net, kuris skatins superkompiuterių technologijų naudojimą mažo ir vidutinio dydžio įmonių veikloje.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms yra labai svarbu suspėti prisitaikyti prie naujausių technologijų, jeigu jos nori sėkmingai konkuruoti globalioje rinkoje. Tokios technologijos, kaip pavyzdžiui, superkompiuteriai ir šių išteklių pasiekiamumas tampa neatsiejama dalimi siekiant greitesnės adaptacijos prie rinkos paklausos, inovacijų ir greito produktų ir paslaugų atnaujinimo. Deja, labai dažnai mažoms ir vidutinėms įmonėms yra sudėtinga pasinaudoti superkompiuterių galimybėmis bei ištekliais.

SESAME Net suteikta 2 mln. eurų finansinė parama iš Europos Komisijos programos, skirtos tyrimams ir inovacijomis, Horizontas 2020.

Šį tinklą įsteigė grupė superkompiuterių centrų ir institucijų iš skirtingų Europos valstybių. Viena iš pagrindinių siekiamybių - pasidalinti patirtimi kaip šie centrai bendradarbiauja su mažomis bei vidutinėmis įmonėmis. Šios patirties dėka bus kuriama strategija kaip pagerinti paslaugų, teikiamų mažoms ir vidutinėms įmonėms, kokybę bei padidinti superkompiuterijos technologijų galimybių žinomumą ir prieinamumą.

Projekto tikslas yra sukurti visos Europos tinklą, kuriam priklausytų superkompiuterių paslaugų teikėjai ir mažos bei vidutinės įmonės, įskaitant ir tas įmones, kurios įsteigtos šalyse be superkompiuterių centrų.

Tinklas palengvins prieigą prie superkompiuterių resursų, apsikeitimą patirtimi, žiniomis bei techninės pagalbos pasiekiamumą. SESAME Net partneriai planuoja organizuoti mokymus mažoms ir vidutinėms įmonėms, teikti joms įvairią pagalbą bei supažindinti su geriausia patirtimi kitose šalyse.

SESAME tinklą įsteigė 15 organizacijų, tarp kurių yra privačios kompanijos, tyrimų institutai ir universitetai iš 13 Europos šalių: Airijos, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos. Projektui vadovauja ir jį koordinuoja HPC Wales su Bangor universitetu iš Didžiosios Britanijos.

SESAME Net pradinis susitikimas buvo surengtas 2015 metų liepą Briuselyje. Jo metu partneriai susipažino ir aptarė numatomus veiksmus bei pirmuosius žingsnius šešiose skirtingose darbų srityse.

Pirmieji rezultatai buvo pristatyti antrajame susitikime, kuris vyko Lisabonoje šių metų spalį. Šio susitikimo metu pasinaudota unikalia galimybe pristatyti SESAME Net projektą ICT 2015 renginyje Europos Komisijos miestelio Atviro Mokslo stende.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti Twitter, LinkedIn ir SESAME Net interneto svetainėje.

Koordinatoriaus kontaktai:
Karen Padmore 
HPC Wales 
El. paštas:

Projekto atstovas Lietuvoje:
Eduardas Kutka
Vilniaus universitetas, Matematikos ir informatikos fakultetas
El. paštas

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos