Stiprios organizacijos branduolys – ambicingi žmonės, kurie mėgaujasi savo darbu. Vilniaus universitete (VU) kiekvienų metų pabaigoje mokslo darbuotojams skiriamos Rektoriaus mokslo premijos. Vienas iš šių metų premijos laureatų VU Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytojas, Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas ir profesorius, o taip pat Blokų grandinių mokslinės grupės vadovas Remigijus Paulavičius.
Prof. dr. Remigijus Paulavičius per 2022 metus, kartu su bendraautoriais, publikavo 4 mokslinius straipsnius tarptautiniuose aukšto rango žurnaluose: 3 iš jų priklauso „Web of Science“ Q1 kvartilei (vienas iš jų TOP-10 žurnale), 1 – Q2 kvartilei. Visose šiose publikacijose R. Paulavičius yra paskutinysis, kaip darbo vadovo ir didžiąja dalimi idėjos sumanytojo, autorius. Todėl R. Paulavičiaus indėlis prie visų šių publikacijų yra didelis, o bendrą visų jo mokslo darbų svarbą srityje rodo ir aukštas cituojamumas (per ne pilnus 2022 m., pagal Google Mokslinčių, jo darbai pacituoti daugiau nei 145 kartus).
R. Paulavičius neapsiriboja vien tik moksliniu darbu. Šiuo metu jis užima mokslo reikalų prodekano pareigas Matematikos ir informatikos fakultete. Tarp svarbiausių jo šiemet nuveiktų darbų, kurie neapsiribojo tik fakultetu, tačiau prisidėjo ar prisidės prie viso Universiteto gerovės, galima būtų išskirti šiuos:
- Dalyvavo rengiant EDIH Vilnius paraišką, kuri buvo įvertinta teigiamai ir gaus finansavimą iš EK „Digital Europe“ programos.
- Buvo dirbtinio intelekto ir skaitmeninės transformacijos darbo grupės narys siūlant iniciatyvas, idėjas bei veiklas Arqus aljanso II-ajam etapui, o vėliau, gegužės 18-20 d., dalyvavo Vilniaus universiteto surengtame antrajame dirbtinio intelekto ir skaitmeninės transformacijos seminare (workshop‘e).
-
Nuo pat pradžių dalyvavo ir toliau aktyviai tebedalyvauja vystant kvantinių ir kitų susijusių technologijų tematikos „misijos“ paraišką planuojamam kvietimui. Į jo vadovaujamą grupę, kaip vizituojantis mokslininkas, kvantinių skaičiavimų tematikoje 2 metų laikotarpiui atvyksta šioje tematikoje tyrimus vykdantis mokslininkas iš užsienio.
Greta mokslinio ir projektinio darbo, R. Paulavičius dėsto bakalauro studentams bei vadovauja visų pakopų studentų baigiamiesiems darbams. Vieno baigiamojo darbo pagrindu, bendradarbiaujant su lietuvišku vienaragiu „Vinted“, buvo parengta mokslinė publikacija, o jos rezultatai pristatyti tarptautinėje, ACM organizuojamoje, KDD2022 konferencijoje.
Prof. dr. R. Paulavičius siekia tobulėti, nenustoja mokytis, nuolat dalyvauja įvairiuose renginiuose. Vasaros pabaigoje dalyvavo mokslo komunikacijos mokymuose, o įgytas žinias perteikia aktyviai dalyvaudamas įvairiuose mokslo populiarinimo renginiuose, iš kurių būtų galima išskirti:
- „Studentas vienai dienai“,
- „MIF atvirų durų diena“,
- „Erdvėlaivis žemė“,
- „Mokslo sprendimai 3600: dirbtinis intelektas sumaniam transportui”.
Kaip ir beveik kiekvienais metais, šiemet vyko net į du dėstymo vizitus pagal Erasmus+ programą. Taip pat R. Paulavičius yra Vilniaus Universiteto atstovas tarp Lietuvos mokslų akademijos jaunosios akademijos (LMAJA) narių technologijos mokslų srityje.
2022-12-05