Sidebar

Tarptautinė matematikos diena „Matematika – visur“

2020 03 16 Stakeno paskaitaSiekdama pažymėti matematikos grožį ir svarbą, bei jos išskirtinį vaidmenį kasdieniniame gyvenime, Tarptautinė matematikos sąjunga (IMU) kreipėsi į UNESCO organizaciją prašydama paskelbti kovo 14-ąją Tarptautine matematikos diena. Šio kreipimosi pagrindu 2019 m. lapkričio 26 d. 40-oje UNESCO generalinėje konferencijoje kovo 14-oji (Pi diena) buvo paskelbta Tarptautine matematikos diena.

Pi diena jau daugelį metų buvo švenčiama  įvairiose šalyse, pažymint pagrindinės matematinės konstantos – skaičiaus π, apibrėžiamo apskritimo ilgio ir diametro santykiu ir apytiksliai lygaus 3,14, – svarbą, oficialiai Pi diena kalendoriuose atsiras tik nuo šių metų.

Pasak Monrealio universiteto profesorės ir Tarptautinės matematikos dienos projekto iniciatorės Christiane Rousseau, „Matematika, kaip mokslas, gyvavo per visą žmonijos istoriją. Šiandien matematika tapo tiek ištobulinta, kad dauguma žmonių net nepastebi jos visuotinio buvimo mūsų gyvenime. Galime sakyti – Matematika yra visur“.

Žmonės šią dieną kviečiami organizuoti paskaitas ir renginius, atskleisti ne tik matematikos kaip mokslo svarbą, bet ir jos grožį, lyginamą su muzikos ar poezijos estetika.

2020 m. vyks 839 renginiai įvairiose pasaulio šalyse. Tarptautinė matematikos diena bus minima 75 šalyse, 150 matematikos asociacijose, institutuose, muziejuose, mokyklose, universitetuose, tarp kurių ir Lietuvos matematikų draugija bei Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas, Kauno technologijos universitetas.

Kadangi visi aktyvūs Tarptautinės matematikos dienos renginiai Lietuvoje (kaip ir visose kitose šalyse) atšaukti, planuotas renginys pirmadienį – neįvyks. Viliaus Stakėno nuotolinę paskaitą ,,Kvadratas, skritulys, skaičius π ir kiti matematikos turtai" galite rasti čia.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos
Sutinku