User Tools

Site Tools


duk:ssh_key

Čia yra sena dokumento versija!


Kaip susikurti SSH raktą automatizuotam prisijungimui prie MIF IT resursų (SSH raktai)

SSH yra protokolas, skirtas saugiam prisijungimui prie nutolusio kompiuterio (serverio) ir komandų vykdymui jame. Prie nutolusių resursų galima prisijungti įprastu būdu – nurodant vartotojo vardą bei slaptažodį, arba naudojant SSH raktus. SSH raktą sudaro 2 failų pora – privatus ir viešas raktai. Privatus raktas yra saugojamas vartotojo kompiuteryje, o viešas raktas yra talpinamas serveryje.

Norėdami susikurti SSH raktą Windows aplinkoje:

  1. Parsisiųskite ir pasileiskite puttygen.exe (http://www.chiark.greenend.org.uk).
  2. Pasirinkite norimą SSH tipą: RSA (rekomenduojama), DSA ir paspauskite „Generate“. Generavimo metu judinkite pelytę programos pagrindiniame lange.
  3. Įveskite rakto komentarą (pvz. savo vartotojo vardą) ir nurodykite rakto apsaugos slaptažodį (angl. passphrase).
  4. Išsaugokite viešą ir privatų raktus savo kompiuteryje. SSH viešą dalį įkelkite į serverį, prie kurio norite prisijungti.

Prisijungimui prie serverio galite naudoti Putty agentą. Pagrindiniame Session lange įveskite serverio IP adresą, prievadą (standartinis 22), o programos nustatymuose (Connection → SSH → Auth) nurodykite savo private key (.ppk) failą. Atsidariusiame lange surinkite prisijungimo vardą root ir SSH rakto apsaugos slaptažodį (angl. passphrase).

duk/ssh_key.1637089478.txt.gz · Keista: 2021/11/16 21:04 vartotojo mif70585