IT wiki

VU MIF STSC

User Tools

Site Tools


duk:ssh_key

Kaip susikurti SSH raktą automatizuotam prisijungimui prie MIF IT resursų (SSH raktai)

SSH yra protokolas, skirtas saugiam prisijungimui prie nutolusio kompiuterio (serverio) ir komandų vykdymui jame. Prie nutolusių resursų galima prisijungti įprastu būdu – nurodant vartotojo vardą bei slaptažodį, arba naudojant SSH raktus. SSH raktą sudaro 2-jų failų pora – privatus ir viešas raktai. Privatus raktas yra saugojamas vartotojo kompiuteryje, o viešas raktas yra talpinamas serveryje.

Norėdami susikurti SSH raktą Windows aplinkoje:

  1. Parsisiųskite ir pasileiskite programą puttygen.exe.
  2. Pasirinkite norimą SSH tipą: RSA (rekomenduojama), DSA ir paspauskite Generate. Generavimo metu judinkite pelytę programos pagrindiniame lange.
  3. Įveskite rakto komentarą (pvz. savo vartotojo vardą) ir nurodykite rakto apsaugos slaptažodį (angl. passphrase).
  4. Išsaugokite viešą ir privatų raktus savo kompiuteryje. Neužmirškite nusikopijuoti viršuje esantį sugeneruotą tekstą Public key for pasting into OpenSSH autorized_keys file, nes jis reikalingas įrašyti į autorized_keys failus į serverius, prie kurių norite prisijungti.

Prisijungimui prie serverio galite naudoti Putty agentą. Pagrindiniame Session lange įveskite serverio IP adresą, prievadą (standartinis 22), o programos nustatymuose (Connection → SSH → Auth → Credentials ) nurodykite savo private key (.ppk) failą. Atsidariusiame lange surinkite prisijungimo vardą root ir SSH rakto apsaugos slaptažodį (angl. passphrase).

duk/ssh_key.txt · Keista: 2024/01/30 11:46 vartotojo mif28585

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki