User Tools

Site Tools


debesu_kompiuterija

Kaip naudotis MIF debesų kompiuterijos paslauga?

VU MIF debesų kompiuterijos paslauga teikiama naudojant įrankį OpenNebula, su kuriuo galite kurti ir valdyti virtualias mašinas (toliau – VM) fiziniuose resursuose. Prisijungimui prie portalo reikalingas VU MIF tinklo naudotojo vardas ir slaptažodis.

  1. VU MIF OpenNebula Sunstone portalas – veikia su Internet Explorer (>= 9), Firefox (> 3.5) arba Chrome naršyklėmis. Failų įkėlimas veikia su Firefox (>= 4) ir Chrome (>= 11).

Kiekvienam MIF naudotojui suteikiami tokie resursai:

CPU: 0.5
MEMORY: 5GB
VMS: 5 (VM kiekis)
Datastores/default: SIZE=20GB, IMAGES=10
Datastores/files: SIZE=1GB, IMAGES=10
Datastores/qcow2: SIZE=20GB, IMAGES=10
Datastores/lvm: SIZE=20GB, IMAGES=10
Networks/VNET1: LEASES=2
Networks/VNET2: LEASES=5

Prašome nebenaudojamas VM ištrinti.


Naudojo nustatymai

Yra dvi naudotojo sąsajos (ang. views): cloud ir user:

  1. cloud – paprastesniam naudojimui, kai naujos VM kuriamos iš jau esamų šablonų.
  2. user – visos naudotojui pasiekiamos galimybės, bet gali tekti jas pasimokyti naudoti (numatytoji).

Sąsają galite pakeisti Naudotojo vardas → Settings.

Prieš kurdami virtualią mašiną naudotojo nustatymuose rekomenduojama įkelti savo SSH rakto viešają dalį. Jeigu naudojate cloud view, tai galite padaryti naudojo nustatymuose Naudotojo vardas → Settings → Config → Add SSH Key. Jeigu naudojate user view, įkelkite SSH viešają dalį į Public SSH Key lauką:

Virtualios mašinos sukūrimas

Norėdami sukurti VM, pagrindiniame meniu kairėje pasirinkite Virtual Resources → Virtual Machines ir paspauskite su pliuso ženklą.

Atsidariusiame lange atlikite veiksmus pagal instrukcijas: pasirinkite šabloną, nurodykite VM pavadinimą, jei reikia pakeiskite atminties ir dydžio parametrus, o tada spauskite Create.

Informaciją apie sukurtą VM ir jos būseną rasite paspaudę ant meniu Virtual Resources → Virtual Machines.

Parametrų paaiškinimai:

Windows 2012 R2 virtualus diskas rekomenduojamas naudoti tik su šablonais turinčiais prefiksą win.


Virtualios mašinos būsenos

Supaprastinta VM būsenų schema pateikiama čia.


Veiksmai su virtualia mašina


Virtualios mašinos valdymas

Norint prisijungti ir valdyti VM, jos būsena turi būti running. Prisijungimui reikalingą informaciją gausite paspaudę ant pasirinktos VM ir pasirinkę Info.

Atributas CONNECT_INFO1 skirtas Linux naudotojams. Nukopijavus jo reikšmę į komandinę eilutę, bus galima prisijungti prie VM.

Atributas CONNECT_INFO2 skirtas Windows naudotojams, kurie turi Putty programėlę. Nukopijavus jo reikšmę į komandinę eilutę arba suvedus atitinkamas reikšmes (pvz. IP/Hostname = 193.219.91.103, port=14152) Putty programėlėje, bus galima prisijungti prie VM.

Jei norite pasinaudoti TCP jungčių peradresavimu, turite papildyti TCP_PORT_FORWARDING atributo reikšmę norimomis jungtimis (daugiausia galima įdėti 4). Pakeitę atributo reikšmę nepamirškite iš naujo paleisti VM (PowerOff → Boot) ir patikrinti, kokios jungtys buvo sugeneruotos. Pavyzdžiui, jeigu norite atidaryti 80 jungtį, įrašykite 80 ir iš naujo paleiskite VM. Startavus VM, pamatysite pasikeitusioje TCP_PORT_FORWARDING reikšmėje PORT:80, kur PORT yra išorinio IP (PUBLIC_IP reikšmė) jungtis, per kurią galima bus prisijungti prie VM jūsų norimos jungties (80).

VNET1 tinkle VM gali gauti ne tik įprastą vidinį IPv4 adresą, bet ir globaliai pasiekiamą IPv6 adresą. Daugiau apie galimybes prisijungti prie IPv6.

VM įtraukimas į Long run grupę

Norėdami gauti prieiga prie long run eilės, reikia užpildyti paraišką, kurią rasite čia: http://mif.vu.lt/lt3/struktura/itapc#paslaugų-užsakymas
Užpildytą ir pasirašytą formą reikėtų pristatyti į 511 kab. (Didlaukio g. 47) arba tiesiog atsiųsti skenuotą variantą el. paštu itapc@mif.vu.lt .

debesu_kompiuterija.txt · Keista: 2022/05/13 12:02 vartotojo rolnas

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki