Kviečiame dalyvauti renginyje "Ethereum Vilnius: ICO's - mistakes & opportunities"

Ethereum Vilnius

Planuojama renginio kalba - lietuvių, jei nebus nesuprantančių ir niekas neprieštaraus.

*We're looking forward to communicating in Lithuanian language, for better understanding of the basics. 

Viena opiausių sričių 2008 metais buvo pasenusi ir neveiksminga pasaulinė monetarinė sistema, tuomet ir atsirado pirmieji blockchain fintech produktai - virtualiosios valiutos (Value transfer protocol). 

Kaip ir kiekviena bendruomenė, kiekvienas blockchain'as turi savo sutartinį valdymo modelį (consensus mechanism, blockchain governance). t.y. taisyklės, taisyklių pakeitimų pasiūlymai, balsavimo mechanizmai, tobulinimo pasiūlymai. 

Trumpai apžvelgsime techninius valdymo ir bendradarbiavimo aspektus naudojamus populiariausių virtualiųjų valiutų #Bitcoin ir #Dash bendruomenėse. 

Tvarkaraštis:

  • 18:00 Bitcoin protocol (45 min) 
  • 19:00 Dash protocol (45 min) 

Kalbėtojai:

Tomas Gurvičius - Dash community hero 

Dmitrij Radin - CVO @ CryptoAd.Network 

Vytautas Kašėta - CVO @ HUB5.io

Renginio data ir laikas:

Monday, October 23, 2017

 to 

Renginio vieta:
 
VU MIF

Didlaukio gatvė 47, Vilnius (map)

Data Science seminaras (Fully Convolutional Networks for Semantic Segmentation, Tadas Danielius, IBM)

 

Data Science

Speaker: Tadas Danielius,
Data Scientist and Software Engineer at IBM.

Title: Fully Convolutional Networks for Semantic Segmentation

Abstract:
Recent interest in augmented reality wearables, home-automation devices, and self-driving vehicles has created a strong need for inferring knowledge from imagery. Semantic segmentation is one of the high-level task that paves the way towards complete scene understanding labeling image into semantically meaningful parts and classify each part into one of the pre determined classes. In this speech the speaker will talk about convolutional neural networks and fully convolutional neural networks (FCNs) for Semantic Segmentation.

Renginio data ir laikas:

2017 m. spalio 25 d., 19 val

Renginio vieta:

101 a., MIF (Naugarduko g. 24)

 

Kviečiame dalyvauti renginyje "Campus comes to corporate"

2017 10 11 BarclaysMaloniai kviečiame studentus dalyvauti Barclays Operacijų Centro Lietuvoje (BGOL) organizuojamame renginyje „Campus comes to corporate”. Šis specialaus formato renginys yra skirtas supažindinti informacinėmis technologijomis besidominčius studentus su darbu didelėje tarptautinėje įmonėje. Renginio metu, studentai turės neeilinę progą susipažinti, užduoti klausimus (ko tikėtis prisijungus prie didelės tarptautinės įmonės? Kaip atrodo vadovo, IT specialisto ar tinklų inžinieriaus darbo diena?) bei išgirsti karjeros istorijas iš BGOL atstovų.
 
Ši neformali karjeros istorijų dalinimosi sesija vyks naujoje „Rise Vilnius“ bendradarbystės centro erdvėje! Renginio dalyviai galės sudalyvauti eskursijoje po „Rise Vilnius“ ir sužinoti daugiau apie FinTech start up‘us Lietuvoje.
 
Kada: Spalio 18 d. (trečiadienis) 13.30 – 16.00 val.
Renginio trukmė: 2-3 val.
Kur: Rise Vilnius, Gynėjų g. 14, Vilnius
Renginio kalba: anglų k.
 
Į renginį prašome registruotis iki spalio 17 d. per EventBrite nuorodą: 
https://www.eventbrite.com/e/campus-comes-to-corporate-tickets-38302758582 

Kviečiame į kūrybinio mąstymo paskaitą!

2017 10 02 Kurybiskumo paskaita

Spalio 19 d. 15 val. kviečiame į lektoriaus dr. Gedimino Beresnevičiaus paskaitą "Kūrybinis mąstymas ir naujų idėjų generavimas"

Kūrybinis mąstymas įgalina lengviau surasti akivaizdžiai nematomus problemų sprendimus. Kūrybinis mąstymas - tai naujų idėjų generavimas ir jų taikymas. Išmanyti kūrybinio mąstymo metodus ir juos efektyviai taikyti galima ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. 

Paskaitos temos:

- kūrybinio mąstymo ypatumai;

- kūrybinio mąstymo procesas;

- mąstymo inercija;

- kūrybinio mąstymo įrankiai naujoms idėjoms kurti.

Paskaita vyks VU Fizikos fakultete (Saulėtekio al. 9, III rūmai), 214 aud.

Gediminas Beresevičius – astrofizikas, edukologijos mokslų daktaras, lektorius. Mokymus veda kūrybinio mąstymo, kūrybiškumo ugdymo, konfliktų sprendimo ir kitomis temomis. Sukūrė stalo žaidimą „Ardano lobiai“, redagavo ir išleido lietuviško vaidmenų žaidimo „Kariai ir magai“ taisykles. Fantastikos mėgėjų judėjimo Lietuvoje pradininkas. 1979 m. į kūrė Vilniaus fantastų klubą „Dorado“ ir 25 metus jam vadovavo. Klubo sukaupta fantastinių knygų biblioteka (apie 8000 knygų – daugiausia anglų kalba) perduota VU bibliotekai. Inicijavo ir organizavo daugelį fantastikos mėgėjams skirtų renginių. 1986 m. buvo Europos fantastikos mėgėjų renginio „EuroCon“ Vilniuje pagrindinis organizatorius.Šiuo metu dirba Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, yra atsakingas už olimpiadų ir konkursų gabiems mokiniams organizavimą Lietuvoje. Šiuo metu dėsto Vilniaus ir Kazimiero Simonavičiaus universitetuose. Yra sertifikuotas TOC (Apribojimų teorijos) lektorius. Lektorius publikavo 16 mokslinių straipsnių (dalis talpinama https://vu-lt.academia.edu tinklalapyje), parašė populiarių straipsnių apie kūrybiškumą, parengė metodinę priemonę, skirtą vaizduotės lavinimui, sudarė ir redagavo 6 lietuvių fantastinių apsakymų rinkinius, įvairius mėgėjiškus leidinius. 

Dalyvauk programavimo olimpiadose!

2017 09 06 programavimos olimpiadaKviečiame dalyvauti atrankinėse varžybose į Pasaulinę programavimo olimpiadą ir Open Cup serijoje. Šių varžybų metu dalyviai sprendžia uždavinius sudarydami jų sprendimo išbaigtas programas. Sudarytos programos siunčiamos testavimo sistemai, kuri patikrina programos teisingumą. Viskas vykdoma automatiniu režimu internete. Užduočių formuluotės pateikiamos anglų kalba, varžybose naudojamos programavimo kalbos: C/C++, Java, Free Pascal, Delphi, Python ir kitos.

Šios varžybos – tai atranka į Olimpiados ketvirtfinalį, kuris vyks spalio mėnesį Minske. Ketvirtfinalyje dalyvaus 4 arba 5 komandos, kurios atstovaus Vilniaus universitetui. Gerai pasirodžiusios komandos patenka į pusfinalį. Norime pasidžiaugti, kad šiais 2017 metais buvome patekę net į ICPC finalą, kuris vyko JAV.

Komandą gali sudaryti iki trijų narių. Dalyvauti kviečiami visų kursų VU MIF ir kitų fakultetų studentai. 

Open Cup serija tęsiasi visus mokslo metus. Varžybos vyksta sekmadieniais VU MIF STSC kompiuterių klasėse (Šaltinių g. 1A). 

Registruotis prašome el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (tema: Olimpiados 2017). Nurodykite savo vardą, pavardę, kursą ir studijų programą. Galite iš karto susiburti į komandas (tuomet papildomai atsiųskite ir komandos pavadinimą), priešingu atveju komandas sudarysime patys. Varžybose gali išlikti tos pačios (arba šiek tiek pakeistos) ankstesnės dalyvių komandos.

Taip pat aktyviai dalyvaujame ir Codeforces turnyruose (tiek individualiai, tiek komandomis; http://codeforces.com/contests), programavimo stovyklose, kitose atvirose tarptautinėse olimpiadose. Paskutiniųjų mokslo metų MIF komandų pasirodymus galite peržiūrėti čia: http://www.mif.vu.lt/~vladas/Olimpiados/

Prisijunk prie mūsų!

Kviečiame į studijų metų pradžios šventę!

2017 09 01 Metu pradzia

Rugsėjo 1 d. kviečiame visus prisijungti prie studijų metų pradžios šventės RENOVATIO STUDIORUM!

9.30 val. – Vilniaus universiteto vėliavos pakėlimas Bibliotekos kieme (Universiteto g. 3).

10:15 val. – mokslo metų atidarymas Matematikos ir informatikos fakulteto kiemelyje, Naugarduko g. 24.

 

BAKALAURAMS

10:30 val., Naugarduko g. 24 – susitikimas su studijų programų dėstytojais ir studentų kuratoriais:

400 aud. – Bioinformatika

300 aud. – Ekonometrija

301 aud. – Finansų ir draudimo matematika

102 aud. – Informacinės technologijos

203 aud. – Informacinių sistemų inžinerija

103 aud. – Informatika

303 aud. – Matematika ir matematikos taikymai

101 aud. – Programų sistemos

MAGISTRAMS

12:00 val., Naugarduko g. 24  – susitikimas su studijų programų dėstytojais:

203 aud. – Ekonometrija

301 aud. – Finansų ir draudimo matematika

102 aud. – Kompiuterinis modeliavimas

103 aud. – Informatika

303 aud. – Matematika

101 aud. – Programų sistemos

 

14.45 val. – Vilniaus universiteto darbuotojų, studentų ir alumnų eisena į universiteto centrinius rūmus, Didįjį kiemą (Universiteto g. 3), nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų.

15.30–16.30 val. – iškilminga studijų metų pradžios RENOVATIO STUDIORUM ceremonija universiteto Didžiajame kieme. Koncertuos Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ ( meno vadovas Albinas Kučinskas) ir akademinis mišrus choras „Gaudeamus“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė). Iškilmių nuotaiką kels perkusijos studija „Afrikos būgnai“ (vadovas Gediminas Mačiulskis).

18.00 val. – Vakaras su Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios Gospel choru (Šv. Jono g. 12).

 

Kviečiame dalyvauti!

 

Įteikti diplomai MIF absolventams!

2017 06 13 Diplomas 218x100

Birželio 19 d. Šv. Jonų bažnyčioje įteikti diplomai VU Matematikos ir informatikos absolventams. 

Sveikiname ir linkime sėkmės siekiant karjeros ar tolimesnėse studijose!

Bakalauro studijų absolventus kviečiame stoti į magistro programas! Daugiau informacijos apie stojimo galimybes rasite čia: http://www.vu.lt/kviecia/rinkis-studijas/priemimas/2-pakopos-studijos

 

Keletas akimirkų iš diplomų teikimo: https://www.facebook.com/pg/VUMIF/photos/?tab=album&album_id=1508463505852381

 

 

Kviečiame į renginį "MedTech: ateitį pradedame šiandien"

2017 05 23 renginysInovatyvios medicinos draugija ir „Women Go Tech“ pristato gegužės 25 dieną Gyvybės mokslų centre vyksiantį renginį „MedTech: ateitį pradedame šiandien.“ „Women Go Tech“ – tai pirmoji mentorystės programa Lietuvoje, skirta studentėms ir profesinį kelią pradėjusioms moterims, kurias domina karjera technologijų sektoriuje. „MedTech: ateitį pradedame šiandien“ renginyje net penkios savo sričių specialistės pristatys „Horizontas 2020“ programą, HealthWatch-telemedicinos taikymą kardiologijoje, geografinių informacinių sistemų panaudojimą sveikatos apsaugoje, virtualios realybės technologijų panaudojimą kuriant naujas psichoterapijos priemones ir sveikatos priežiūros technologijų perspektyvas rinkoje bei pritaikymą kasdienybėje. Renginys nemokamas ir kviečiami visi besidomintys!

Renginys yra nemokamas ir kviečiami visi besidomintys! Renginys vyks gegužės 25 dieną 17:00 Gyvybės mokslų centro (GMC, Saulėtekio al. 7) Didžiojoje auditorijoje.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/VUMIF/posts/1480701235295275