Iškeisti saulėtą ir nerūpestingą Italiją į lietingą ir daug ramesnę Lietuvą? Būna ir taip. Vilniaus universitete Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) dirbantys ir studijuojantys italai dalinasi savo istorijomis, Lietuvos privalumais ir kodėl čia gyventi gera.
Italai VU MIF. Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.
Į Lietuvą – dėl mylimos moters ar mokslininko karjeros
Iš Sicilijos kilęs Daniele Ettore Otera į Lietuvą atvyko prieš trylika metų. Italas norėjo pažinti lietuvės žmonos gimtąją šalį ir pramokti lietuvių kalbą. Gyvenimas pasisuko taip, kad Daniele gavo darbą Vilniaus universitete ir su šeima Lietuvoje užsiliko ilgam. Anot matematiko, Lietuvos sostinė Vilnius – puikus miestas šeimoms, čia daug gamtos ir žaliųjų erdvių, o lyginant su Italija – daug mažiau chaoso. „Lietuvoje mažiau biurokratijos, viešasis administravimas yra veiksmingas, tiesiog nepalyginamas su Sicilijos sistema“, – sako jis. D. Otera įsitikinęs, kad gyvenimas Lietuvoje gali būti labai įdomi ir vertinga patirtis. „Ir šaltis ne toks baisus kaip atrodo iš pradžių“, – juokiasi iš Sicilijos kilęs mokslininkas.
Daniele Ettore Otera. Vytauto Karpausko nuotr.
Markės regione, centrinėje Italijoje gimęs Marco Marcozzi į Lietuvą pirmą kartą atvyko kaip vizituojantis tyrėjas doktorantūros studijų metu. Vėliau trumpam turėjęs išvykti atgal į Italiją, jis laukė kol galės grįžti ir Lietuvoje gyvena jau virš dvejų metų. Kvantinių technologijų srityje besispecializuojantis mokslininkas įsitikinęs, kad nedidelė ir dinamiška šalis kaip Lietuva gali pasiūlyti puikias karjeros perspektyvas, o turintiems verslumo geną – idealias sąlygas kurti verslą. Marco įsitikinęs, kad gera mokslo kokybe galinčioje pasigirti Lietuvoje kiekvienas gali atrasti kelią į sėkmę, kad ir ką tai reikštų konkrečiam žmogui.
Marco Marcozzi. Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.
Studijų kelias atvedė į Lietuvą
Iš netoli Venecijos esančio Paduvos miesto kilęs Giovanni Menon į Lietuvą atvyko dėl magistrantūros studijų – vaikinas čia kremta tarptautinio kibernetinio saugumo ir kibernetinės žvalgybos mokslus. Unikali studijų programa pasižymi tuo, kad studentai kiekvieną semestrą praleidžia skirtingoje šalyje. Antrasis studijų pusmetis skirtas VU. Giovanni džiaugiasi, kad Lietuvoje viskas daug geriau organizuota lyginant su Italija. Studentas teigia, kad Lietuvoje turi galimybę išbandyti kitokį studijų modelį – besimokydamas VU jis pastebi, kad čia gauna daugiau praktinių užduočių, ne tik sausos teorijos. „Gyvenimas ir studijos užsienyje padeda užaugti“, – įsitikinęs italas.
Giovanni Menon. Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.
Iš nedidelio kaimelio prie Milano kilęs Nicolo Pellegrinelli, studijuojantis toje pačioje studijų programoje kaip Giovanni, džiaugiasi, kad šios studijos padėjo sujungti dvi jo aistras: kibernetinį saugumą ir pomėgį keliauti. Nicolo įsitikinęs, kad studijos svetur yra puikus būdas pamatyti pasaulį kitu kampu ir atveria duris papildomoms karjeros galimybėms. Italas neatmeta galimybės po studijų pasilikti Lietuvoje: „Vilnius – nuostabus miestas“, – komplimento sostinei negaili jis.
Nicolo Pellegrinelli. Ugniaus Bagdonavičiaus nuotr.
Lietuvoje gyvenantys italai vieningai sutaria, kad Lietuva tikrai turi privalumų. Graži gamta, rami aplinka, gera mokslo kokybė, struktūrizuoti viešieji procesai ir karjeros galimybės – argi ne puiki vieta gyventi?
VU MIF rengia vaizdo interviu ciklą su fakultete dirbančiais ir studijuojančiais italais. Interviu rasite MIF „Youtube“ kanale.