Sidebar

Dr. Linas Petkevičius: „Džiaugiamės galėdami mašininio mokymo vasaros mokyklą rengti Vilniaus universitete“

Petkevicius

Rytų Europos mašininio mokymosi (angl. The Eastern European Machine Learning, EEML) vasaros mokykla – tarptautinis Vilniaus universitete (VU) vykstantis renginys. Kasmet vis kitoje rytų Europos valstybėje vykstanti vasaros mokykla jau šeštą kartą siekia suburti žymiausius mašininio mokymosi ir dirbtinio intelekto srities atstovus bei mokslininkus ir studentus iš viso pasaulio.

Šių metų vasaros mokykloje savo patirtimi dalinasi Harvardo universiteto (JAV), Kembridžo, Oksfordo universitetų (Jungtinė Karalystė) ir kitų tarptautinių mokslo įstaigų tyrėjai bei „Google“, „Deepmind“, „Microsoft“ ir kitose tarptautinėse įmonėse dirbantys mokslininkai. Renginio metu šalia organizuojamų mokymų ir paskaitų vyks ir tinklaveika, kuri, tikimasi, atvers galimybes ieškoti partnerių tarptautiniams projektams, keistis žiniomis ir įkvėps jaunuosius mokslininkus naujiems iššūkiams.

Reginys sulaukė daugiau kaip 400 paraiškų dalyvauti mokykloje, o po atrankos buvo pakviesta 130 dalyvių, daugiausia, doktorantų, magistrantų, iš kurių 100 atvyksta iš visos Europos. Vienas iš renginio organizatorių, VU Matematikos ir informatikos fakulteto Informatikos instituto mokslininkas dr. Linas Petkevičius džiaugiasi, kad ši vasaros mokykla šiemet vyksta Vilniuje ir pabrėžė verslo įsitraukimo į tokius renginius svarbą.

„Džiaugiamės galėdami šią vasaros mokyklą rengti Vilniaus universitete ir į mūsų Alma Mater sukviesti mašininio mokymosi srities atstovus iš viso pasaulio. Labai svarbu, kad į šios mokyklos organizavimą įsitraukia ir verslo įmonės „DeepMind“, „Google“, kurios prisideda ne tik finansiškai, bet ir perduoda žinias, taip skatindamos verslo ir mokslo bendradarbiavimą“, – teigia dr. Linas Petkevičius.

Rytų Europos mašininio mokymosi vasaros mokyklą organizuoja Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija ir VU Matematikos ir informatikos fakultetas.

Renginio rėmėjai: „Google“, „Vinted“, „Deep Mind“, „Visage Technologies“, „Service now“, „Euromonitor international“, „Accenture“.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos