Sidebar

Jaunųjų matematikų susitikimas pritraukė rekordinį dalyvių skaičių

2022 01 07 Jaunuju matematiku susitikimas800x365

Gruodžio 28 d. Matematikos ir informatikos fakultete vyko 10-asis Lietuvos jaunųjų matematikų susitikimas (LJMS’10). Jubiliejinis renginys vyko hibridiniu būdu ir išsiskyrė dalyvių gausa – daugiau kaip 60 dalyvių apsilankė gyvai ir apie 60 prisijungė nuotoliniu būdu. Šiais metais LJMS’10 renginys vyko kartu su Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos inicijuotais pirmaisiais metų apdovanojimais „AI Awards 2021“.

Susitikimo metu buvo išrinkti du geriausi 2021 metų doktorantų straipsniai. Laureatais tapo:

Jonas Sprindys (bendraautorius prof. Jonas Šiaulys) už publikaciją „Asymptotic formulas for the left truncated moments of sums with consistently varying distributed increment“ žurnale „Nonlinear Analysis: Modelling and Control“.

Gytenis Lileika (bendraautorius prof. Vigirdas Mackevičius) už publikaciją „Second-Order Weak Approximations of CKLS and CEV Processes by Discrete Random Variables“ žurnale „Mathematics“

Renginio dalyviai taip pat rinko geriausius trumpuosius pranešimus. Šio konkurso laureatėmis tapo Mažena Mackoit-Sinkevičienė už pranešimą „Šaltųjų atomų dujų fizika ir matematika“ bei Kamilė Stankevičiūtė už pranešimą „Conformal Time-Series Forecasting“.

Be generalinių rėmėjų Vinted ir DanskeBank, renginį rėmė Euromonitor International, Norne Securities, Lietuvos draudimas ir Luminor.

Renginį organizavo Lietuvos ir užsienio universitetų jaunieji matematikai ir alumnai bendradarbiaudami kartu su VU Matematikos ir informatikos fakultetu, Lietuvos matematikų draugija, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetu bei LMA Jaunąja akademija.

Visus LJMS’10 plenarinių paskaitų ir trumpųjų pranešimų įrašus galima peržiūrėti YouTube kanale.

2022-01-07

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos